Leczenie Jak usunąć osad z zębów przyczyny. Jak leczyć oślizgły i żółty osad, który powstaje na.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak usunąć osad z zębów?

Definicja z ang. How to remove residue from the teeth, z niem. Wie zu entfernen Rückstände von den Zähnen.

Jak leczy STOMATOLOG w przypadku JAK USUNĄĆ OSAD Z ZĘBÓW: Dla tych którzy nie wiedzą czym jest osad nazębny: chodzi o ten paskudny, oślizgły i żółty osad, który powstaje na zębach. Szczerość to podstawa, więc dodam, iż to jest nawet bardziej obrzydliwe niż gdy się o tym słucha. Osad nazębny to nagromadzone masy bakterii, ich obumarłe szczątki i cząstki jedzenia, przyczepione do Twoich zębów i spokojnie relaksujących się w Twoich ustach. to jest dość wstrętne. Jeśli osad nie będzie usuwany często i zawczasu, przypadek może się pogorszyć i doprowadzić do stworzenia kamienia nazębnego. To w zasadzie ta sama rzecz, prócz tego, iż kamień nazębny jest extra-utwardzony. Rozpoczyna on twardnieć w przeciągu 24-48 godz., a po tygodniu albo dwóch staje się jak skała. Również staje się jasnym fakt, iż usuwając często osad możesz uniknąć stworzenia kamienia nazębnego. Usunięcie osadu jest w zasadzie jedną z najłatwiejszych rzeczy jaką możesz zrobić osobiście. Potrzebujesz jedynie nieco staranności i środków do usuwania osadu nazębnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pozbyć się osadu, zwyczajnie postępuj wg wskazówek podanych w poniższym artykule i rozważ zakup środków pomocnych przy usuwaniu osadu z zębów.
krok 1
Szczotkuj własne zęby tak jakby jutra miało nie być.
Znowu wspominam o w najwyższym stopniu oczywistej rzeczy, lecz tak naprawdę sporo osób nie myje zębów tak jak trzeba i nie robią tego tak regularnie i tak długo jak należy. W czasie szczotkowania zębów powinieneś zawsze stosować małe okrężne ruchy i upewnić się, iż we wszystkie miejsca docierasz równomiernie. Tyle samo czasu co przednim zębom, poświęć również tylnym. Powinieneś myć zęby przynajmniej dwa razy na dzień poprzez co najmniej 4 minuty za każdym razem. Mniejsze szczoteczki są lepsze, bo łatwiej dostać się nimi do trudno dostępnych miejsc. Wybierz miękką szczoteczkę z zaokrąglonym włosiem.
krok 2
Nitkuj zęby
Skoro jesteśmy przy szczotkowaniu, możesz również użyć nici dentystycznej. Bakterie powodujące osad nie gromadzą się jedynie na płaskich powierzchniach zębów, lecz również pomiędzy zębami, dlatego nitkowanie jest równie istotnym aspektem w walce z kamieniem nazębnym. Nici dentystycznej należy używać co najmniej raz na dzień, chociaż najlepiej byłoby znaleźć chwilę na wykonanie tego zabiegu dwa razy na dzień. Możesz używać dowolnej nitki dentystycznej, nie ma to specjalnego znaczenia, istotne to jest by dostać się pomiędzy wszystkie zęby: górne, dolne, przednie i tylne. Uważaj na dziąsła w czasie nitkowania zębów, bo bardzo łatwo je uszkodzić i wywołać krwawienie.
krok 3




Tabletki wybarwiające osad
Zastosuj jakieś tabletki wybarwiające osad. Użycie takich tabletek pozwoli Ci na dokładne usuwanie osadu. Ich działanie polega na tym, iż pokazują Tobie albo Twojemu dziecku dokładne miejsca, w których nagromadził się osad i które miejsca ominąłeś w czasie szczotkowania zębów, przez zabarwienie osadu na czerwono. Łatwiej walczyć z osadem, kiedy wiesz gdzie się znajduje. Tabletki są również przydatne, gdyż pokazują Ci miejsca trudno dostępne i dlatego będziesz pamiętać, iż musisz im poświęcić dodatkową uwagę w przyszłości. Tabletki wybarwiające są kompletnie bezpieczne i dostępne w każdej aptece.
krok 4
Płucz usta.
Próbując się pozbyć osadu, płukanie ust wydaje się najprostszym metodą by to zrobić. Powinieneś przepłukać usta wodą jak najmocniej, zarówno przed jak i po szczotkowaniu zębów. Płukanie pomoże pozbyć się osadu i cząstek jedzenia, które zostały odczepione z powodu szczotkowania, lecz które ciągle znajdują się w ustach. Z tego samego powodu powinieneś przepłukiwać usta również po zastosowaniu nici dentystycznej. Jeśli jadasz poza domem, nie krępuj się przepłukać usta po posiłku, w toalecie w restauracji. Ta prosta czynność pozwoli Ci pozbyć się z zębów cząstek jedzenia i tym samym odbierze bakteriom źródło pożywienia.
krok 5
Chodź do dentysty.
Niezależnie od tego jak mocno przestrzegasz higieny j. ustnej, osad i kamień nazębny i tak będzie się tworzył. Kiedy osad zamieni się w kamień, jest w zasadzie niemożliwym usuwanie go na swoją rękę. Z tego powodu powinieneś odwiedzać dentystę, by dokładnie oczyścić zęby, co najmniej dwa razy w roku. Dostajesz w życiu tylko dwa zestawy zębów i w chwili kiedy ten drugi ulegnie zniszczeniu, nie ma już odwrotu. również dbaj o własne zęby. Nie ma nic złego w protezach, lecz czy nie byłoby lepiej zatrzymać własne swoje zęby, skoro poświęciło się tyle czasu na ich czyszczenie?
krok 6
Narzędzia przydatne w usuwaniu osadu nazębnego.
To, iż masz już wszystko co potrzebne do usuwania osadu nazębnego, nie znaczy, iż nie będziesz chciał jeszcze więcej. Jest trochę naprawdę świetnych narzędzi dostępnych na rynku, które bardzo ułatwiają mechanizm usuwania osadu, a przy tym sprawiają iż jest on bardziej przyjemny. Pierwszą rzeczą godną polecenia jest Waterpik, który jest świetną alternatywą dla nici dentystycznej. W założeniu Waterpik jest nawet do 93% bardziej skuteczny i skutkuje mniejsze krwawienie niż nitkowanie. Szczególnie dobrze sprawdza się przy usuwaniu osadu, w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego, a jedyne czego potrzebuje jest pulsująca woda. Skoro jesteśmy przy dobrodziejstwach technicznych, istnieje szeroki wybór elektrycznych szczoteczek do zębów, jak np. te przedsiębiorstwa Sonicare, Interplak czy Rota-dent, które są całkiem efektywne i dostępne w wielu sklepach on-line. Jeśli nie lubisz wszystkich tych szalonych technologii, nie zapominaj o oldskulowych pomocach w usuwaniu osadu jak na przykład wykałaczki czy dentystyczne narzędzia.
Niezależnie od tego jaki jest Twój poziomu zaawansowania w nowinkach technicznych, poniżej znajdziesz kilka sposobów na usunięcie osadu nazębnego, bardzo pomocnych w ograniczaniu ilości brzydkiego nalotu na Twoich zębach.
krok 7
Naturalne środki usuwające osad nazębny.
• Domowa pasta do zębów.
Zrobienie pasty do zębów w domu jest bardzo łatwe. Jedyne co musisz zrobić to wziąć łyżkę sody oczyszczonej i zmieszać ją z łyżeczką soli, następnie zmocz szczoteczkę, zamocz ją w przygotowanej mieszance. Wyszczotkuj zęby, a po chwili będziesz się cieszyć doskonale czystymi zębami.
• Domowy płyn do płukania j. ustnej.
Zrobienie go jest tak samo proste jak wykonanie domowej pasty do zębów i prawdopodobnie smakuje znacznie gorzej. Jednak jest za to całkiem efektywny. Musisz zmieszać wodę i nadtlenek wodoru w konfiguracji 50/50 i płyn jest gotowy. Nabierz go w usta i płucz poprzez jakieś 30 sekund, wypluj i przepłucz usta wodą.

Lekarz Stomatolog: JAK USUNĄĆ OSAD Z ZĘBÓW; WIE ZU ENTFERNEN RÜCKSTÄNDE VON DEN ZÄHNEN; HOW TO REMOVE RESIDUE FROM THE TEETH;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.