Leczenie Jak leczyć alergię na słońce przyczyny. Co znaczy reaguje na promienie słoneczne. Każda.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć alergię na słońce?

Definicja z ang. How to treat allergic to the sun, z niem. Wie zur Behandlung allergisch auf die Sonne.

Co to znaczy: Alergia na słońce występuje kiedy Twój mechanizm immunologiczny niepoprawnie reaguje na promienie słoneczne. Każda część ciała wystawiona na działanie słońca może się zaczerwienić i pokryć się czerwoną, swędzącą wysypką. Czasami reakcja alergiczna jest wiele bardziej poważna i rozwinięta, skóra może się pokryć pęcherzami i skupiskami wyprysków podskórnych. Kiedy coś takiego Cię spotka, musisz koniecznie udać się do lekarza. Im szybciej udasz się do lekarza, tym lepiej dla Ciebie i Twojego zdrowia.
krok 1
Jeżeli więc doktor stwierdził u Ciebie alergię na słońce, musisz być bardzo czujny.
Przede wszystkim powinieneś zapobiegać jej nawrotom. Zanim wyjdziesz na słońce, ponieważ przecież musisz jakoś w słoneczny dzień dostać się do szkoły czy pracy, zrobić zakupy, odebrać dziecko z przedszkola, i tak dalej, pamiętaj o środkach ostrożności. A należą do nich:
Nakładaj olejek przeciwsłoneczny przed każdym wyjściem z domu, olejek taki powinien mieć faktor nie niższy niż 15SPF. Nałóż go na wargi, uszy, ramiona, dekolt, nogi i inne wystawione na działanie promieni słonecznych części ciała.
Unikaj słońca w godzinach, gdy grzeje ono najmocniej, a więc pomiędzy 10 rano, a 15 po południu.
Noś kapelusz albo inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem.
krok 2
Traktuj własną alergię na słońce jak oparzenie słoneczne.
Twoja wysypka, jest reakcją na słońce, tak samo jak reakcją na słońce jest oparzenie skóry. Traktuj więc wysypkę tak, jakbyś miał traktować oparzenie. Spróbuj schłodzić dane miejsce zimnym kompresem albo specyfikami w sprayach specjalnie na poparzenia. Aspiryna jest bardzo popularna i efektywna, jeżeli chodzi o łagodzenie bólu, lecz doktor może przepisać Ci coś innego, silniejszego. Możesz wypróbować również leki przeciwhistaminowe na swędzenie, albo leki zawierające kortykosterydy, by pomóc skórze w powrocie do normalności.
krok 3
jeżeli Twoja alergia nie jest tak bardzo rozwinięta, najczęstszym jej symptomem będzie świąd skóry.
Możesz użyć przeróżnych żeli, kremów i sprayów, by pozbyć się swędzenia. Są one tylko po to, by złagodzić świąd, lecz go nie leczą. Musisz więc udać się do lekarza po fachową poradę i lek.
krok 4
Czasami wiele czasu upływa, zanim znajdziemy najlepszy dla nas lek.
Wiadomo, każdy organizm reaguje inaczej. Przy alergii na słońce musisz troszkę zmienić tryb życia i bardzo uważać na siebie. Możesz sobie pomóc i unikać wystawiania się na pełne słońce. lecz nic nie zastąpi konsultacji z lekarzem. Pamiętaj o tym.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.