Leczenie Jak leczyć alergię pokarmową przyczyny. Co znaczy ochota. Na taki luksus prawie każdy może.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć alergię pokarmową?

Definicja z ang. How to treat food allergy, z niem. Wie Nahrungsmittelallergie zu behandeln.

Co to znaczy: Nie ma nic lepszego niż rozkoszowanie się każdym daniem, na które najdzie nas ochota. Na taki luksus prawie każdy może sobie jednak pozwolić. Istnieje na świecie bardzo liczna grupa osób, które cierpią na alergie pokarmowe różnego pochodzenia. Osoby takie muszą bardzo ostrożnie dobierać to, co jedzą, bo reakcja alergiczna może wystąpić nawet w czasie spożycia maleńkiej porcji alergenu. Wybrane przypadki, wliczając w to najostrzejsze formy alergii na orzechy, mogą okazać się śmiertelne.
Alergię pokarmową rozpoznać można łatwo, lecz dużo czasu zajmuje zidentyfikowanie jej powody (nawet w oparciu o testy alergiczne). Jest jednak sporo sposobów radzenia sobie z nią. Oto kilka z nich. Pomogą ci one złagodzić ból, zmniejszyć swędzenie i zredukować obrzęk na twarzy albo rękach.
krok 1
Przyłóż do dotkniętego alergią obszaru ciała zimny kompres. Gdy bierzesz prysznic, używaj chłodnej wody, złagodzi ona swędzenie, ból i uczucie pieczenia.
krok 2
Noś lekkie ubrania, pozwalające twojej skórze oddychać. Dodatkową zaletą lekkich materiałów to jest, iż nie będą się ocierały o skórę, powodując jej podrażnienie.
krok 3
Tymczasem twój organizm walczy ze skutkami alergii, ty staraj się odpoczywać tak wiele, jak to możliwe i unikać intensywnego wysiłku.
krok 4
Możesz także stosować leki przeciwhistaminowe i balsamy zmniejszające swędzenie. Wybrane leki przeciwhistaminowe powodują senność, zwróć więc na to uwagę, jeżeli musisz na przykład kierować pojazdem.
krok 5
Unikaj spożywania pokarmów, zawierających składniki, na które jesteś uczulony. jeżeli masz ochotę na danie, które naprawdę kochasz, a jesteś uczulony na któryś z jego składników, spróbuj zmodyfikować przepis i zamienić ten składnik na inny.
krok 6
Naucz się czytać etykiety produktów ze sklepu spożywczego. Producenci żywności są zobowiązani do umieszczania na produktach informacji o składnikach, czytając etykietę unikniesz więc niespodziewanych reakcji alergicznych. W opisie produktu muszą zostać uwzględnione nawet maszyny stosowane do jego wyprodukowania. Maszyny te zwykle biorą udział w wytwarzaniu kilku produktów, mogą więc na nich pozostać śladowe ilości różnych składników. Z tego powodu na niektórych produktach można znaleźć ostrzeżenie o treści: „wytwór może zawierać śladowe ilości orzechów”. Dla osób, które mają alergię na orzechy, pozostałości z poprzedniej produkcji mogą spowodować reakcję alergiczną, mimo że sam „„wytwór nie zawiera orzechów w swoim składzie.
krok 7
Osoby o ostrym przebiegu alergii powinny nosić ze sobą strzykawkę z lekiem, który należy podać, gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki reakcji alergicznej.
Wskazówki i ostrzeżenia
Tak jak w razie innych chorób , jeżeli twój stan zdrowia się nie poprawia albo gdy utrzymuje się uczucie bólu, bądź pieczenia, skonsultuj się z lekarzem, który zaproponuje ci profesjonalną kurację odczulającą.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam . Piszę do Państwa gdyż mam podejrzenie o problem z histamina tak stwierdził lekarz alergolog na podstawie wywiadu przeprowadzonego ze mna i po testach pokarmowych. Postanowiłam się upewnić z diagnozą i poszłam do innego lekarza który zaprzeczył postawionej diagnozie. Więc żeby być już pewna zrobłlam badanie z krwi na histaminę i dao a wyniki są następujące histamina wynik 51.5, a dao 17.5, proszę mi powiedzieć czy mam problem z histaminą czy nie ? Dodam jeszcze ,że testy pokarmowe nie wykazały uczulenia na nabiał , orzech tylko że jest uczulenie na soję oraz cytrusy. Jestem na diecie antyhistaminowej ,jem produkty świeze ,i tylko te które są dozwolone a mimo tego do około pół godziny od spożycia pokarmów pojawia się u mnie lekkoa opuchlizna w buzi to znaczy po lewej stronie gorne podniebienie przyzebia i jezyk po tej samej stronie oraz pokazują sie bąble małe czerwone plamki bardzo swędzące. Proszę o pomoc bo nie wiem co już robic chodzę po lekarzach od lutego i nadal nie mam postawionej diagnozy i leczenia, dodam że borykam się też z anemia spadkiem żelaza i spadkiem wagi od lutego 25 kg. Dziękujęi pozdrawiam