Leczenie Jak leczyć alergię przyczyny. Jak leczyć alergii. Wybrane z nich były ogólnie dostępne już.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć alergię?

Definicja z ang. How to treat allergies, z niem. Wie zur Behandlung von Allergien.

Jak leczy ALERGOLOG w przypadku JAK LECZYĆ ALERGIĘ: Istnieje sporo leków wydawanych bez recepty, które pomagają w leczeniu objawów alergii. Wybrane z nich były ogólnie dostępne już od wielu lat, należą do nich leki obkurczające błonę śluzową i leki przeciwhistaminowe. Inne dopiero dopiero co stały się dostępne bez recepty. Przeczytaj poniższe wskazówki i wybierz odpowiedni lek dla siebie.
krok 1
Leki przeciwhistaminowe.
Starsze leki przeciwhistaminowe, takie jak Benadryl, mają działanie zbyt uspokajające, by mogły być służące rutynowo. Leki te mogą wywołać zaburzenia psychiczne i fizyczne. Zaobserwowano również ich niekorzystny wpływ na kierowców. Nie należy jeździć samochodem w trakcie kuracji tymi lekami.
Dwa nowsze leki przeciwhistaminowe, Claritine i Zyrtec (cetyryzyna), są już dostępne bez recepty. Leki te nie wywołują uczucia senności, a przyjęte w odpowiednich dawkach nie prowadzą do zaburzeń psychicznych i fizycznych. Są one powszechnie uważane za bezpieczne, nawet wówczas gdy przyjmowane są poprzez dłuższy czas. Pamiętaj tylko, aby stosować je wedle zalecanymi dawkami.
krok 2
Leki obkurczające błonę śluzową.
Leki obkurczające śluzówkę nosa dostępne są w formie tabletek (na przykład Sudafed) i w formie aerozolu do nosa (((na przykład Afrin). Obie formy idealnie nadają się do leczenia błony śluzowej nosa. Zbyt częste przyjmowanie leków, takich jak Sudafed, może prowadzić do skutków ubocznych. Działania niepożądane obejmują bezsenność, wysokie ciśnienie krwi, niepokój, bóle głowy i problemy z oddawaniem moczu. Osoby, które zaobserwowały u siebie te symptomy, powinny jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
Spraye obkurczające śluzówkę nosa, takie jak Afrin (oksymetazolina), powinny być służące jedynie poprzez krótki moment, zazwyczaj nie dłużej niż poprzez 3 dni. Nadużywanie tych środków może prowadzić do stworzenia stanu chorobowego zwanego polekowym nieżytem nosa. Charakteryzuje się pogorszeniem węchu i zmniejszeniem wrażliwości na wykorzystywanie kropli. Wymaga to konsultacji z lekarzem i leczenia.
krok 3
Połączenie leków przeciwhistaminowych i obkurczających śluzówkę nosa.
Połączenie laków przeciwhistaminowych i leków obkurczających śluzówkę nosa nie jest niczym nowym. Leki, takie jak Actifed (chlorfeniramina/fenylefryna) i Dimetapp (bromfeniramina/fenylefryna), są dostępne na rynku od lat. poprzez pewien czas leki te dostępne były jedynie na receptę, lecz aktualnie można kupić je już bez konieczności wizyty u lekarza. Do tego typu leków należy również Claritine-D i Zyrtec-D. Niektórzy ludzie przyjmują tego typu leki często, jednak zaleca się wykorzystywanie ich poprzez krótki moment. Mogą one spowodować działania niepożądane, podobnie jak obkurczające śluzówkę.
krok 4
Roztwory soli fizjologicznej.
Nielecznicze aerozole do nosa zawierają roztwór soli fizjologicznej. służące są do chwilowego udrożnienia przewodów nosowych i chronią przed przewlekłą infekcją zatok. Nie zawierają one jakichkolwiek aktywnych substancji, są bezpieczne dla wszystkich grup wiekowych. Ich wykorzystywanie nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi.
krok 5
Jakich leków powinieneś unikać?
Większość leków na alergię bez recepty jest w miarę bezpiecznych pod warunkiem, iż służące są poprzez krótki moment. Osoby cierpiące na inne przewlekłe choroby, takie jak nadciśnienie, choroby serca, jaskra i cukrzyca, przed zastosowaniem któregokolwiek z tych leków powinny skonsultować się z lekarzem. Ponadto leki te należy przyjmować wedle zaleceniami podanymi na opakowaniu albo ulotce.
Leki te nie powinny być służące jako zamiennik regularnych wizyt u lekarza. Każde dłuższe wykorzystywanie tego typu leków powinno być skonsultowane z lekarzem.
krok 6
Czy leki bez recepty są tak dobre jak te na receptę?
Leki dostępne bez recepty są równie skuteczne jak te, które musi przepisać nam doktor. Zwróć gdyż uwagę na fakt, iż aktualnie dostępne bez recepty leki, kiedyś wymagały zgody lekarza. Dotyczy to głównie laków przeciwhistaminowych.

Lekarz Alergolog:JAK LECZYĆ ALERGIĘ; WIE ZUR BEHANDLUNG VON ALLERGIEN; HOW TO TREAT ALLERGIES; .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.