Leczenie Jak pozbyć się alergenów w domu przyczyny. Co znaczy kichanie, katar a nawet wysypki.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pozbyć się alergenów w domu?

Definicja z ang. How to get rid of allergens in the home, z niem. Wie wird man in der Heimat von Allergenen befreien.

Co to znaczy: Kurz, pyłki, sierść zwierząt, roztocza to zmora wszystkich alergików. Wywołują kichanie, katar a nawet wysypki. Ciężko jest zidentyfikować je, gdyż otaczają nas na każdym kroku. Miejscem, które powinno dać nam schronienie przed tego typy alergenami jest dom. Jednakże wiemy iż przeważnie tak nie jest. Co zrobić tak aby zminimalizować działanie różnego rodzaju pyłków i roztoczy? W artykule znajdziesz wskazówki.
krok 1
Bardzo wiele zależy od temperatury i wilgotności powietrza. Spora wilgotność jest doskonałym podłożem do rozwoju bakterii a zwłaszcza pleśni. Utrzymuj w pokojach temperaturę ok 20 stopni. Wilgotność powinna być na poziomie 30- 50%.
krok 2
Zadbaj o klimatyzację i wywietrzniki powietrza. To właśnie one są bardzo regularnie źródłem rozprzestrzeniania się alergenów. Co jakiś czas czyść je dokładnie.
krok 3
Jeżeli masz podejrzenia, iż w domu mogą być niepożądani goście typu myszy bądź karaluchy koniecznie pozbądź się ich. To one roznoszą najwięcej alergenów. Użyj do tego szczególnych preparatów.
krok 4
Wyrób w sobie nawyk cotygodniowego sprzątania. Nie zapomnij wyczyścić takich powierzchni jak: parapety, ramy okienne i drzwi. Użyj do tego wilgotnej szmatki. Odkurz dywan i umyj podłogę.
krok 5
Palenie w domu jest zakazane. Dym papierosowy jest źródłem dużej ilości alergenów. Zawiera on substancje, które szkodzą alergikom i nie tylko. Dym papierosowy zawiera 4000 substancji, z czego 40 jest rakotwórczych.
krok 6
Jeśli posiadasz w domu psa bądź kota najlepiej trzymaj je na zewnątrz, a co najmniej z dala od sypialni. Jeżeli nie to jest możliwe powinieneś często kąpać i czesać swojego pupilka.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.