Leczenie Jak radzić sobie z alergią na pyłki przyczyny. Jak leczyć prawdziwy koszmar dla alergików.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak radzić sobie z alergią na pyłki?

Definicja z ang. How to deal with an allergy to pollen, z niem. Wie mit einer Allergie gegen Pollen zu beschäftigen.

Jak leczy ALERGOLOG w przypadku JAK RADZIĆ SOBIE Z ALERGIĄ NA PYŁKI: Najsilniejszy moment pylenia trwa od lutego aż do końca lipca. To jest prawdziwy koszmar dla alergików. Większość alergików najchętniej nie ruszałaby się w ogóle z domu. Przykre symptomy, takie jak ciągły katar, podrażnione oczy, nie dają osobom uczulonym spokoju. Istnieje kilka skutecznych sposobów, by pokonać te uciążliwe symptomy i przetrwać sezon pylenia. Poniżej znajdziesz kilka porad.
krok 1
Co kiedy pyli?
Od połowy lutego rozpoczyna pylić leszczyna i olcha. W maju następuje sezon gdzie wszystko rozpoczyna kwitnąć i niestety pylić. Pylenie zaczyna: wierzba, topola, dąb, brzoza. Od połowy maja do końca czerwca problemy sprawiają: sosna, orzech, jodła i buk. Od początku czerwca do połowy lipca pylą zboża i trawy. W najwyższym stopniu uciążliwe są pyłki traw, gdyż wiatr przenosi je na duże odległości, dlatego ich stężenie jest bardzo duże. Aż 60% alergików cierpi właśnie wskutek pyłków traw. Od połowy lipca do końca września pylą chwasty. Z tego grona najsilniej uczula pokrzywa, babka i bylica.
krok 2
Jak poznać czy to alergia?
W tym celu należy wybrać się do alergologa. Zazwyczaj wykonuje się dwa rodzaje testów: skórne albo z krwi. Testy skórne polegają na nakłuciu skóry igłą i wprowadzenie w to miejsce alergenu. Jeżeli wystąpi reakcja alergiczna na dany alergen to oznacza, iż jesteśmy uczuleni. Tego badania nie należy wykonywać w okresie pylenia. Drugim testem jest test z krwi. Polega on na badaniu poziomu IgE – immunoglobuliny typu E. Podwyższony poziom IgE ogólnego zazwyczaj świadczy o uczuleniu. To badanie można wykonywać w okresie pylenia.
krok 3
Naturalne metody radzenia sobie z alergią
Na spacery wybieraj się po deszczu - wtedy stężenie pyłków jest o sporo mniejsze, niż w powietrzu suchym. Zawsze, gdy wychodzisz miej przy sobie chusteczki i wodę. Gdy złapie Cię atak kichania, przemyj twarz wodą. W nocy i po deszczu wietrz mieszkanie. Możesz również zainstalować w domu oczyszczacz powietrza, który pomoże Ci pozbyć się pyłków. Oprócz tego w czasie spacerów noś okulary przeciwsłoneczne- uchronią one Twoje oczy przed pyłkami.
krok 4
Leki dla alergików
- Środki antyhistaminowe (Xyzal, Zyrtec, Virilix, Alertec). Wybrane z nich mogą powodować senność albo powiększenie apetytu. Jeżeli takie reakcje wystąpią - powiedz o tym lekarzowi.
- Środki, które likwidują stan zapalny nosa (Flixonase, Rhinocort).
- Środki do leczenia kaszlu alergicznego (Budesonid, Flixotide).
- Środki antyleukotrienowe, sugerowane przy przewlekłym nieżycie nosa(Singular).

Lekarz Alergolog: JAK RADZIĆ SOBIE Z ALERGIĄ NA PYŁKI; WIE MIT EINER ALLERGIE GEGEN POLLEN ZU BESCHÄFTIGEN; HOW TO DEAL WITH AN ALLERGY TO POLLEN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    Witam. Mam uczulenie na pylki sosny. Mam tez nadcisnienie i nerwice. Czy moge wziac encorton na uczulenie? Czy te dodatkowe dolegliwosci nie przeszkadzaja w braniu encortonu?

    Witam, jestem mamą prawie trzyletniego chłopca . Mieszkamy w Wielkiej Brytanii. Mój synek ma alergie na pyłki ( hayfever). Przepisano mu tutaj citirizine, po której dostał wysypki ma całym ciele. Następnie loratadynę ( 5ml/dobę), która nie dziala przez całą dobą. W zasadzie 7-8h po podaniu , mój synek budzi się w nocy z płaczem :nos swędzi , katar leci i oczy sa całe zaczerwienione . Rok temu( będąc w Polsce) dostał jovesto. Udało mi się ściągnąć ten syrop z Polski. Ponieważ jest to deslaratydyna, moje pytanie brzmi. Czy mogę podawać mojemu synkowi 5ml tego syropu? ( po wcześniejszym trzytygodniowym podawaniu loratydyny w dawcę 5ml/doba) Ponieważ 2,5ml/doba nie działa .