Leczenie Jak radzić sobie z alergią na spermę partnera przyczyny. Jak leczyć wstydliwym problemem.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak radzić sobie z alergią na spermę partnera?

Definicja z ang. How to deal with an allergy to sperm partner, z niem. Wie mit einer Allergie gegen Spermien Partner zu tun.

Jak leczy ALERGOLOG w przypadku JAK RADZIĆ SOBIE Z ALERGIĄ NA SPERMĘ PARTNERA: Uczulenie na spermę najbliższej nam osoby może stać się bardzo kłopotliwym i wstydliwym problemem, z którym nie potrafimy sobie poradzić. Dlatego sporo kobiet ukrywa tę dolegliwość wierząc, iż przemilczając sprawę zlikwidują problem. Jednakże jeżeli kobieta jest uczulona na białko znajdujące się w spermie swojego partnera, istnieje ryzyko, że w przyszłości będzie miała problemy z zajściem w ciążę. Jak zatem poradzić sobie z alergią na spermę partnera?
krok 1
Pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie tej przypadłości u kobiety. Jeśli po odbyciu stosunku albo w trakcie jego odbywania się odczuwasz pieczenie i ból pochwy, zaczerwienienie warg sromowych, obrzęk narządów rodnych, kłucie, pieczenie, czy także upławy, to symbol, iż możesz być uczulona na spermę swojego partnera.
krok 2
By upewnić się, co do podejrzeń dotyczących uczulenia, możesz sprawdzić, jak Twoja skóra reaguje na kontakt ze spermą. Jeśli będziesz uczulona, powinny się na niej pojawić czerwone ślady.
krok 3
W takim wypadku powinnaś udać się do lekarza, by przeprowadził kompleksowe badania. Gdyż może okazać się, iż nie to jest uczulenie na spermę, ale wyłącznie bakterie, które w kontakcie ze spermą w ten sposób reagują. Doktor bardzo szybko zbada Cię i odpowie na najważniejsze pytania dotyczące tej dolegliwości. W przypadku wystąpienia wirusów przepisze odpowiednie tabletki do łykania, jak także dopochwowe. Jeśli po połknięciu wszystkich tabletek Twój organizm nadal będzie reagował w tak niekorzystny sposób, to symbol, iż powinnaś podjąć razem z partnerem następne działania, to oznacza przeprowadzić kolejne badania.
krok 4
W tym celu Twój partner powinien zbadać własną spermę pod kątem występowania w niej bakterii. Jeśli ponownie rezultat nie będzie zadowalający, następne kroki należy skierować do alergologa, który może potwierdzić albo zaprzeczyć występowanie alergii na spermę.
krok 5
Jeśli diagnoza się potwierdzi, para, która myśli w przyszłości o tym, aby mieć dzieci, powinna w przypadku potrzeby poddać się zabiegowi, który nazywany jest inseminacją domaciczną. Pobierane jest nasienie partnera a następnie wprowadzane do macicy partnerki w trakcie jej jajeczkowania.
krok 6
Jeśli nie zamierzasz rezygnować z uprawiania seksu ze swoim partnerem najlepiej zabezpieczać się dzięki prezerwatywy. Dlatego z pewnością nie będziesz odczuwać dyskomfortu, jak w czasie zwykłego stosunku. Jednakże nie stanowi to rozwiązania na dłuższą metę, w wypadku, gdy będziecie się np. starać o dziecko.
krok 7
Bardzo istotną sprawą w takiej sytuacji jest także odpowiednie obustronne zrozumienie partnerów. Partnerka nie może myśleć, że to jest jej wina i najwyraźniej jest z nią coś nie tak. Z drugiej strony partner powinien starać się zadbać o jak największy komfort fizyczny i psychiczny swojej partnerki, i rozumieć ją w przypadkach, gdzie wskutek odczuwalnego bólu i innego rodzaju powikłań jest zmuszona na jakiś czas zrezygnować z bliskiego kontaktu seksualnego.

Lekarz Alergolog: JAK RADZIĆ SOBIE Z ALERGIĄ NA SPERMĘ PARTNERA; WIE MIT EINER ALLERGIE GEGEN SPERMIEN PARTNER ZU TUN; HOW TO DEAL WITH AN ALLERGY TO SPERM PARTNER;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.