Leczenie Jak radzić sobie z alergią przyczyny. Co znaczy chodzi o to, iż nie lubią wiosny, ponieważ.

Czy pomocne?

100% pozytywne
3 głosy

Jak radzić sobie z alergią?

Definicja z ang. How to deal with allergies, z niem. Wie mit Allergien zu behandeln.

Co to znaczy: Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a alergicy drżą z przerażenia. Przecież nie chodzi o to, iż nie lubią wiosny, ponieważ każdy lubi tą uroczą porę roku, lecz niestety to wiosna nie przepada za nimi. Kichanie, wodnisty katar, drapanie w gardle, załzawione i opuchnięte oczy, to w najwyższym stopniu dostępne symptomy alergii, które naprawdę umieją utrudnić życie. Jak sobie można z nimi poradzić?
krok 1
Testy. Przede wszystkim należy wykonać testy alergiczne. Kiedy już poznamy dokładne przyczyny naszego złego samopoczucia, łatwiej nam będzie unikać alergenów.
Jeżeli powodem są pyłki, warto zaopatrzyć się w kalendarz pylenia, pozwoli nam to nieco przygotować się na batalie.
krok 2
Przy objawach okresowych, a więc wtedy gdy odczuwamy dolegliwości jedynie poprzez krótki czas w roku, możemy zastosować popularne preparat przeciwalergiczne dostępne w każdej aptece. Krople do nosa i do oczu przyniosą doraźną ulgę. A często służące tabletki antyalergiczne w okresie nasilonego pylenia, ochronią nas przed nieprzyjemnymi skutkami.
krok 3
Na opuchnięte oczy warto położyć chłodzące okłady. Bardzo dobrze sprawdzają się maski żelowe, które można zakupić w drogerii, trzymajmy ją zawsze w lodówce, by była zawsze zimna i gotowa do użycia. Maskę można zastąpić na przykład ściereczką zwilżoną w zimnej wodzie.
krok 4
Wietrzenie
Mimo, iż pyłki pochodzą właśnie z dworu, nie można się "kisić" cały czas w domu. W szczególności w tym okresie szczególnie przestrzegajmy higieny, regularnie wietrzmy mieszkanie i pościele.
krok 5
chroń się przed pyłkami
regularnie myj włosy, na spacery w słoneczne dni zakładaj okulary przeciwsłoneczne, a na spacery najlepiej wybieraj się wieczorami po deszczu.
krok 6
Odczulanie
W chwili gdy dolegliwości są jednak nie do wytrzymania i przeciągają się w momencie, można pomyśleć o zabiegu odczulania.Polega to na stopniowym podawaniu rosnących dawek alerganów, tak by organizm zaczął się na niego uodparniać.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam u mojego syna stwierdzono alergie na gluten laktoze kazeine synek czesto dokucza na bole brzucha. Nie wiem jakie produkty moze spozywac ciezko mi prowadzic jego diete i przy okazji swoja bo karmie go jeszcze piersia prosze o wskazowki