Leczenie Jak walczyć z alergią przyczyny. Jak leczyć utrudniająca życie, jednak umiejętne unikanie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z alergią?

Definicja z ang. How to fight allergy, z niem. Wie Allergie zu kämpfen.

Jak leczy ALERGOLOG w przypadku JAK WALCZYĆ Z ALERGIĄ: Nie każdy z nas ma na coś alergię. To jest przypadłość niewątpliwie utrudniająca życie, jednak umiejętne unikanie substancji, które nas uczulają, powinno z czasem tak bardzo wejść nam w krew, iż zachowania te staną się w pełni naturalne i właściwie niezauważalne.
Czerwone oczy, wieczne łzawienie, wodnisty katar i swędząca wysypka, umieją doprowadzić alergika do najprawdziwszego szału, należy więc zrobić wszystko, by się przed tymi symptomami uchronić.
krok 1
Sierść
Nasi pupile mogą nas uczulać również poprzez pierze, ślinę albo złuszczony naskórek. Dla przykładu alergen charakterystyczny dla kota jest w mieszkaniu wykrywalny jeszcze poprzez pięć lat po zniknięciu puszka z domu.
Jeżeli jesteśmy uczuleni na któreś z powyższych, nie powinniśmy trzymać w domu sierściucha,

jeżeli jednak to jest niemożliwe, pilnujmy by pupil nie miał wstępu do naszej sypialni. Po każdym kontakcie ze zwierzęciem należy dokładnie umyć ręce. Nie pozwalajmy naszemu ulubieńcowi, by nas lizał i nie szczotkujmy go w domu, w ogóle zadanie to najlepiej zlecić innemu domownikowi. Istotne są także regularne porządki, odkurzanie mieszkania, trzepanie i odkurzanie legowiska zwierzaka.
krok 2
Pyłki



jeżeli wiemy na jakie jesteśmy uczuleni, warto zapoznać się z kalendarzem pyleń i zachować szczególną ostrożność z danym okresie.
Największe stężenie pyłków w powietrzu występuje pomiędzy godzinami 17 a 19, w tym czasie unikajmy otwierania okien.
Na spacery wybierajmy pochmurne, deszczowe dni, a gdy wychodzimy zakładajmy okulary przeciwsłoneczne, usta można zakryć delikatnym szalikiem.
krok 3
Pleśń i grzyby
Gdy to właśnie one wywołują u nas reakcje alergiczną powinniśmy skupić się na porządku i czystości w miejscu naszego zamieszkania.
Regularnie przemywajmy blaty kuchenne, a następnie wycierajmy je do sucha. Wnętrze lodówki warto czyścić wodą z dodatkiem sody. Mieszkanie powinno być

regularnie wietrzone, a temperatura wewnątrz nie za wysoka.
krok 4
Leki
Uczulenie na składniki leków jest bardzo niebezpieczne, dlatego




jeżeli po zażyciu leki zaobserwujemy u siebie nawet niewielką reakcję alergiczną, lek należy natychmiast odstawić i skonsultować się z lekarzem.
Osoby uczulone na pyłki roślinne, powinny z ogromną rozwagą podchodzić do lekarstw ziołowych albo na bazie produktów pszczelich.






jeżeli jesteśmy uczuleni na aspirynę, nie można jej przyjmować nawet w razie gorączki, można wtedy zastąpić ją lekarstwami z paracetamolem.
krok 5
Roztocza
Bardzo popularna alergia na roztocza wymaga od nas regularnego i dokładnego sprzątania. Roztocza to maleńkie pajączki, żyjące w kurzu, lubują się w miejscach wilgotnych, ciepłych i ciemnych. Odżywiają się resztkami naskórka.


regularnie można je znaleźć w naszych łóżkach.
Należy



regularnie używać odkurzacza z filtrem, ścierać kurz z mebli wilgotną ściereczką, by kurz nie unosił się po przetarciu i ponownie osiadał, i




regularnie wietrzyć mieszkanie.
Szczególną uwagę poświęćmy naszej pościeli, należy ją





regularnie wietrzyć i zmieniać, a łóżko często odkurzać.

Lekarz Alergolog: JAK WALCZYĆ Z ALERGIĄ; WIE ALLERGIE ZU KÄMPFEN; HOW TO FIGHT ALLERGY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Bardzo dużo ważnych i przydatnych informacji o alergiach, o wstrząsie anafilaktycznym i porad, jak funkcjonować z alergiami znalazłam na stronie odetchnijspokojnie.pl. Jak ktoś jest alergikiem, to powinien tam zajrzeć.