Leczenie Jak pielęgnować skórę atopową przyczyny. Jak leczyć kompletnie poznane. Prawdopodobnie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pielęgnować skórę atopową?

Definicja z ang. How to nurture the skin of atopic, z niem. Wie die Haut der atopischen zu pflegen.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ ATOPOWĄ: Atopowe zapalenie skóry to choroba o podłożu alergicznym. Powody nie są kompletnie poznane. Prawdopodobnie mają związek z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego. Zaburzenia mechanizmów regulacyjnych prowadzą do nadprodukcji przeciwciał IgE, które następnie kierowane są przeciw cząsteczkom, które organizm uzna za szkodliwe i niebezpieczne. Choroba uwarunkowana jest genetycznie. Jeżeli jedno z rodziców ma AZS, dziecko także może cierpieć na tę chorobę. Jeżeli skóra naszego dziecka jest sucha i towarzyszy temu mocny świąd, powinniśmy udać się do lekarza, może to być wspomniana choroba. Skóra maluszka z AZS wymaga szczególnej opieki i pielęgnacji. Przedstawiamy metody, jak zadbać o nasze dziecko, gdy cierpi na atopowe zapalenie skóry.
krok 1
Podstawą codziennej pielęgnacji jest odpowiednie natłuszczenie skóry naszego dziecka. Organizm może w ten sposób odbudować uszkodzony naskórek, zapobiec szybkiej utracie wody i przesuszeniu (w tym także podrażnieniom). Należy stosować kosmetyki bogate w emolienty, które są odpowiedzialne za odbudowę skóry, elastyczność i mogą zmniejszyć swędzenie. Skórę naszej pociechy musimy smarować co cztery godziny (działanie emolientów mniej więcej tyle trwa). Możemy także kąpać dziecko w wodzie z dodatkiem właśnie emolientów. Przegotujmy wodę przed kąpielą naszego maleństwa, chlor podrażnia naskórek i wzmacnia alergię. Osuszajmy ciało dotykając lekko dziecka, a nie pocierając ręcznikiem.
krok 2
Słońce zwykle dobrze robi skórze z azs, gdyż alergia uspokaja się pod wypływem ultrafioletu. Jednak mimo wszystko nie możemy zapomnieć o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Wcześniej ustalmy z lekarzem jak długo dziecko może przebywać na słońcu bez smarowania kremem z filtrem ( zwykle to jest kilkanaście min.). Potem nałóżmy naszej pociesze krem z filtrem ochronnym od SPF 40 wzwyż.
krok 3
Następną rzeczą jest odpowiedni ubiór. Należy ubrać dziecko tak, aby nie spociło się za mocno – podrażnia to skórę i zaostrza alergię. Ubrania muszą być przewiewne, wykonane z naturalnych tkanin (najlepsza jest bawełna), w jasnych kolorach (odbija to słońce). Unikajmy tkanin syntetycznych (poliestru, akrylu). Odzież nie może mieć wewnętrznych szwów i ostrych metek; unikniemy podrażnienia skóry. Spacerować najlepiej pod wieczór, kiedy jest nieco chłodniej.
krok 4
Starajmy się nie dopuścić do żadnych ukąszeń – są one niebezpieczne, bo mogą spowodować mocną reakcję organizmu. W domu załóżmy moskitiery, możemy zastosować preparaty zakładane w domu przeciwko owadom. Na wózek w czasie spacerów także nałóżmy moskitierę. Ewentualnie zastosujmy kosmetyki przeciw owadom, jeżeli maluch nie jest na nie uczulony. Zamiast tego można przyczepić ultradźwiękowy odstraszacz insektów do wózka. jeżeli mimo wszystko dziecko zostało ugryzione, obserwujmy pociechę, czy nie pojawiły się niepokojące symptomy (gorączka, ranki ropne i tym podobne). jeżeli tak, musimy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Lekarz Dermatolog: JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ ATOPOWĄ; WIE DIE HAUT DER ATOPISCHEN ZU PFLEGEN; HOW TO NURTURE THE SKIN OF ATOPIC;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.