Leczenie Jak pozbyć się komarów przyczyny. Co znaczy ochronić siebie i własną rodzinę przed.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pozbyć się komarów?

Definicja z ang. How to get rid of mosquitoes, z niem. Wie wird man von Mücken loswerden.

Co to znaczy: Wszyscy mamy dość komarów. Możesz walczyć z komarami wieloma technikami, by ochronić siebie i własną rodzinę przed ukąszeniami i możliwymi chorobami przenoszonymi poprzez komary. Ich ukąszenia są niebezpieczne, bolesne i swędzące. Podejmij się więc walki z tymi krwiożerczymi insektami.
krok 1
Woda stojąca. Pozbądź się wody stojącej wokół domu i w jego okolicy. Nawet niewielka jej liczba stanowi sprzyjające warunki do rozwoju komarów. Sprawdź puste doniczki i baseny dziecięce przed domem. Upewnij się, iż wylewasz wodę z basenu dla dzieci za każdym razem, gdy kończysz jego użytkowanie. Wylewaj również wodę z różnych rzeczy na podwórku albo balkonie, które mogą stać się pojemnikami na nią po deszczu.
krok 2
Przycinaj drzewa i krzewy. Pamiętaj o regularnym przycinaniu drzew i krzewów wokół domu, w szczególności, gdy bezpośrednio stykają się z budynkiem (ścianą, dachem albo werandą). Stanowią one idealne miejsce do wylęgu komarów.
krok 3
Świece cytronellowe. Rozmieść świece z zawartością olejku cytronellowego wokół miejsca, w którym przebywasz, by odgonić się od komarów. To jest jeden z najszybszych i najtańszych sposobów na ochronę przed komarami. Komary stronią także od świec o zapachu lawendy albo cytryny. Nie zaszkodzi spróbować.
krok 4
Środki z apteki. Używaj środków na komary. Znajdziemy bogatą ofertę różnych lotionów, spayów, kremów czy żelów przeciw komarom. Może nie to jest najszczęśliwsze rozwiązanie, lecz lepsze to niż bierne poddanie się insektom.
krok 5
Urządzenia zapachowe. Sporo producentów oferuje nam specjalne urządzenia zapachowe, które można podłączyć do prądu. Wytwarzają one szczególny zapach odstraszający komary. Możemy tez zakupić różne spraye, którymi spryskuje się ramy okien.
krok 6
Moskitiera. Ostatnio wielu ludzi zakłada na okna specjalne siatki chroniące nie tylko przed komarami, lecz także innymi insektami. Udaj się do pobliskiego sklepu i zakup moskitierę. Są one w miarę niedrogie. Zwróć uwagę, czy siatka jest wystarczająco gęsta, by komar się poprzez nią nie przedostał.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.