Leczenie Jak uniknąć ukąszeń meszek przyczyny. Co znaczy albo ognisku i poczułeś nagłe ukłucie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uniknąć ukąszeń meszek?

Definicja z ang. How to avoid bites nap, z niem. Wie kann man vermeiden Bissen nap.

Co to znaczy: Czy zostałeś kiedykolwiek ukąszony poprzez meszki? Czy kiedyś byłeś na biwaku albo ognisku i poczułeś nagłe ukłucie? Jest naprawdę sporo insektów, które nas gryzą. Prócz komarów, os, pszczół, mrówek, szerszeni możemy zostać pogryzieni poprzez meszki. Ich ugryzienia nie powodują wprawdzie dużego bólu, lecz jest swędzące i nieprzyjemne. Jak zatem uniknąć ich ukąszeń?
krok 1
Unikaj używania perfum albo innych silnie perfumowanych środków. Przyciągają one swym zapachem meszki. A przecież lepiej je od siebie odstraszać, niż przyciągać.
krok 2
Unikaj noszenia jaskrawych kolorów ubrań i połyskującej biżuterii, gdyż przyciągają one meszki. Nałóż coś w kolorach granatowym, brązowym, szarym i białym.
krok 3
Noś ubrania wykonane z bawełny i innych naturalnych włókien.
krok 4
Zawsze zwracaj uwagę na to co jesz i pijesz. Musisz być czujny, by przypadkiem nie połknąć wraz z jedzeniem albo napojem jakiegoś insekta.
krok 5
Użyj środka odstraszającego insekty. Spryskaj nim ciało, które nie jest okryte ubraniem.
krok 6
Unikaj jedzenia słodyczy na zewnątrz. Słodkości przyciągają meszki i inne insekty. Ty tego nie będziesz czuć, lecz meszka wyczuje zapach słodkości, które jadłeś.
krok 7
Popularnym straszakiem na insekty jest cebula. Rozłóż pokrojoną cebulę wokół miejsca, gdzie siedzisz. Jej zapach odstraszy meszki.
krok 8
Jeżeli zostaniesz ukąszony, posmaruj dane miejsce środkiem z aloesem. Ma on właściwości chłodzące i łagodzące. Pomoże zlikwidować świąd.
krok 9
Podobnie jak aloes, na ukąszenia bardzo dobrze działa wyciąg wodny z oczaru wirginijskiego. Jest on znany od pokoleń i stosowany na miejsca po ukąszeniach, otarciach, zwichnięciach czy lekkich oparzeniach.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.