Leczenie Jak walczyć z wszawicą przyczyny. Jak leczyć nazywanego wszą głowową. To jest pasożyt.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z wszawicą?

Definicja z ang. How to fight lice, z niem. Wie zur Bekämpfung von Läusen.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK WALCZYĆ Z WSZAWICĄ: Wszawica jest bardzo nieprzyjemna chorobą, powodowaną poprzez pasożyta nazywanego wszą głowową. To jest pasożyt żyjący na owłosionej skórze głowy człowieka i żywi się jego krwią. Dorosłe wszy kąsają skórę głowy, co skutkuje bardzo mocne swędzenie i składają larwy, które bardzo przyczepiają się do skory głowy. To jest choroba, która kojarzy nam się z ubóstwem i brudem, jednak nie to jest do końca dobre skojarzenie. Wszy mogą się rozprzestrzenić wszędzie, gdzie znajduje się duże skupisko ludzi.
krok 1
Wszy rozprzestrzeniają się jedynie przez bezpośredni kontakt z osobą zarażoną, dlatego najczęściej chorują dzieci w przedszkolach, które bawią się blisko siebie i regularnie w czasie tej zabawy się dotykają i ocierają o siebie. Ryzykowne jest także pożyczanie sobie czapek, szalików i gumek do włosów poprzez młodzież, w szczególności dziewczynki. Dorośli najczęściej zachowują odpowiedni dystans, w związku z tym nie są oni podatni na zarażenie wszawicą.
krok 2
Wesz głowowa bytuje tylko na człowieku, dlatego jeżeli nasze dziecko zachoruje na wszawicę nie spoglądajmy podejrzliwie na naszego psa albo kota, bo na pewno zarażenie nie ma z nimi nic wspólnego.
krok 3
Najlepszą profilaktyką jest regularna kontrola skóry głowy poprzez rodziców, wykonywana co najmniej raz na dwa tygodnie i po powrocie z koloni albo wycieczki. Kolonie są idealną okazją do zarażenia, gdyż maluchy pozostawiane same sobie w sprawie higieny regularnie zaczynają ją zaniedbywać i wymieniać się najróżniejszymi rzeczami, co sprzyja rozpowszechnieniu pasożyta.
krok 4
Również w domu warto uczyć wszystkich mieszkańców dobrych nawyków. Znaczy to, iż każdy powinien posiadać swoje rzeczy osobistego użytku, takie jak grzebienie, spinki, gumki do włosów, czapki i tak dalej
krok 5
jeżeli w placówce, do której uczęszcza nasze dziecko, wykryto sytuacja wszawicy, dobrze jest przetrzymać pociechę kilka dni w domu, by uchronić ja przed zarażeniem.
krok 6
jeżeli jednak zauważymy, iż nasze dziecko zbyt regularnie drapie się po głowie, może to być pierwszy symptom, iż choroba już się rozpoczęła. Przystępujemy do natychmiastowej kontroli skóry głowy, jeżeli dostrzeżemy przy skórze małe białe kuleczki (jaja, inaczej tak zwany gnidy), które trudno usunąć i dorosłe osobniki wyglądające jak ziarna sezamu, znaczy to, iż nasza pociecha zaraziła się wszawicą.
W takiej sytuacji trzeba natychmiast sprawdzić głowy pozostałych domowników i podjąć leczenie.
krok 7
W aptece na pewno uzyskamy pomoc od farmaceuty, który doradzi idealny specyfik, niepodrażniający skóry głowy i odpowiedni także dla dzieci. by leczenie przyniosło efekty, należy zastosować się do zaleceń na ulotce i pamiętać o powtórzeniu kuracji po tygodniu, by uniemożliwić nawrót choroby.

Lekarz Dermatolog: JAK WALCZYĆ Z WSZAWICĄ; WIE ZUR BEKÄMPFUNG VON LÄUSEN; HOW TO FIGHT LICE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.