Leczenie Jak wyciągnąć kleszcza przyczyny. Co znaczy kleszczy. To jest o tyle niebezpieczne, iż.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wyciągnąć kleszcza?

Definicja z ang. How to draw a tick, z niem. Wie man eine Zecke zu ziehen.

Co to znaczy: Poprzez sporo miesięcy, lecz w szczególności latem jesteśmy narażeni na atak kleszczy. To jest o tyle niebezpieczne, iż kleszcze przenoszą różne choroby, pomiędzy innymi boreliozę. lecz jak wyciągnąć kleszcza, kiedy już się w nas wbije? Trzeba zachować szczególną ostrożność, by wyciągnąć całego kleszcza.
krok 1
Po pierwsze NIE RÓB żadnej z poniżej wymienionych rzeczy:
nie smaruj kleszcza wazeliną, by lepiej wyszedł.
nie smaruj zmywaczem do paznokci
nie smaruj olejem ani oliwą
nie polewaj alkoholem
nie wypalaj kleszcza.
Te wszystkie sposoby nie tylko nie usuną kleszcza, lecz sprawią, iż będzie Ci wiele trudniej się go pozbyć. Jak zatem wyciągnąć kleszcza. Pęsetą. Tylko i wyłącznie.
krok 2
Weź pęsetę i ją odkaź.
krok 3
Znajdź główkę kleszcza, która zwykle znajduje się wbita pod Twoją skórą.
krok 4
Zbliż pęsetę tak blisko głowy kleszcza jak tylko możesz. Nie chwytaj go za tułów, ponieważ w chwili gdy go pociągniesz, możesz urwać mu głowę, która zostanie pod skórą. Zwiększy to dodatkowo ryzyko zakażenia jakąś chorobą.
krok 5
Nie szarp się z kleszczem. Wykonaj jeden szybki ruch wyciągając go.
krok 6
Upewnij się, czy udało Ci się wyciągnąć całego kleszcza. Jeżeli zostanie jakaś jego część pod skórą, zgłoś się do lekarza, by ją usunął.
krok 7
Przemyj ranę środkiem antybakteryjnym. Może to być woda utleniona albo spirytus salicylowy.
krok 8
Zapamiętaj albo zapisz dzień, gdzie ugryzł Cię kleszcz. Będzie to potrzebne, w przypadku gdyby później pojawiły się jakieś objawy chorobowe.
Wskazówki i ostrzeżenia
Staraj się usunąć kleszcza jak najszybciej po jego wgryzieniu się. Dlatego możesz uniknąć zarażenia się jakąś chorobą.Borelioza charakteryzuje się sporą wysypką, rumieniem w miejscu ukąszenia, naciekiem limfocytarnym i symptomami grypopodobnymi. zwykle nie będziesz sobie zdawać sprawy, iż masz kleszcza dopóki go nie zauważysz. Pamiętaj, by dokładnie sprawdzić skórę głowy i obejrzeć całe ciało po wycieczce do lasu, parku i innych miejsc, gdzie mogą występować kleszcze.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.