Leczenie Jak zapobiegać grzybicy skóry przyczyny. Jak leczyć ona dość uciążliwym schorzeniem.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiegać grzybicy skóry?

Definicja z ang. How to prevent ringworm, z niem. Wie um zu verhindern ringworm.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK ZAPOBIEGAĆ GRZYBICY SKÓRY: Grzybica skóry to choroba zakaźna wywoływana poprzez mikroskopijne grzyby. Jest ona dość uciążliwym schorzeniem. Ostatnio zanotowano przyrost zachorowań na różnego rodzaju infekcje grzybicze. To jest powiązane z predyspozycjami genetycznymi i czynnikami środowiskowymi. Grzyby występują w różnego rodzaju ciepłych, wilgotnych miejscach. U człowieka to są przeważnie różnego rodzaju fałdy skóry czy na przykład stopy. Wyróżniamy kilka rodzajów grzybic, w zależności od miejsca występowania. Grzybica może występować w układzie pokarmowym, narządach rodnych i na skórze. W tym artykule zajmiemy się ostatnią lokalizacją, a więc skórą.
krok 1
Powody grzybicy mogą być różne. Kluczową powodem jest zakażenie. Niekiedy może ona wynikać po porostu z osłabienia układu immunologicznego. Wtedy organizm nie jest w stanie obronić się przed mikrogrzybami. Grzybice skórne mogą być także powiązane z kuracją antybiotykową, która również osłabia organizm. Dodatkowo występowanie grzybicy może być determinowane poprzez stres, niedobrą dietę i niewystarczającą liczba snu.
krok 2
Jak może dojść do zakażenia? Wyróżniamy dwie drogi zakażenia: bezpośredniego i pośredniego kontaktu. W razie pierwszej drogi najczęściej dochodzi do zakażenia na przez bezpośredni kontakt z grzybem. Z kolei w drugim przypadku mikrogrzyby mogą być przenoszone poprzez różnego rodzaju elementy, ubrania (tak zwany pośrednicy), na przykład ręcznik, obuwie, czy wilgotne podłogi.
krok 3
Jak zapobiegać grzybicy skóry? Pierwszą i najprostszą sposobem jest higiena osobista. Należy regularnie myć się (najlepiej używać zwykłego mydła) i dokładnie wycierać się ręcznikiem. W razie mycia stóp, po tej czynności można spryskać je specjalnymi dezodorantami do stóp. Mają one właściwości antybakteryjne i neutralizują zapach. Można je dostać w większości drogerii.
krok 4
Unikaj korzystania ze wspólnych elementów higieny osobistej. Dotyczy to ręczników, gąbek, nożyczek, pumeksów, czy także pilników. Jeżeli decydujesz się na używanie tego typu rzeczy, najpierw dobrze je zdezynfekuj. Możesz użyć do tego odrobiny płynu z zawartością alkoholu, bądź także zwykłego mydła.
krok 5
Unikaj obuwia gumowego i skarpet ze sztucznych tkanin. W nich bardziej się poci. W bucie panuje wilgotne i ciepłe otoczenie, co doskonale sprzyja rozwojowi grzybów. Noś buty najlepiej z przewiewnych, naturalnych materiałów, bądź takie, które mają wywietrzniki. Najlepiej kupuj bawełniane skarpety. Na basenie noś klapki.
krok 6
Stosuj urozmaiconą dietę. Jak już wcześniej wspomniano, jedną z przyczyn grzybicy jest osłabienie układu immunologicznego. Dlatego także należy jeść produkty bogate w witaminę C, która wzmocni nasz organizm. Znajdziesz ją pomiędzy innymi w: cytrusach, kapuście kiszonej, kiwi, czy jabłkach. Unikaj stresu.

Lekarz Dermatolog: JAK ZAPOBIEGAĆ GRZYBICY SKÓRY; WIE UM ZU VERHINDERN RINGWORM; HOW TO PREVENT RINGWORM;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.