Leczenie Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry przyczyny. Jak leczyć swędzącymi, czerwonymi wykwitami.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Definicja z ang. How to live with atopic dermatitis, z niem. Wie mit atopischer Dermatitis zu leben.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK ŻYĆ Z ATOPOWYM ZAPALENIEM SKÓRY: Atopowe zapalenie skóry jest ciężką i męczącą chorobą. Objawia się ona swędzącymi, czerwonymi wykwitami na skórze, które czasem obejmują niewielkie części ciała, a czasem właściwie całą jego powierzchnię. Osoby chore posiadają wybitnie suchą skórę i nieodpartą manię drapania. Regularnie atopowe zapalenie związane jest z różnymi alergiami i występuje w parze z astmą. Osoby chore każdego dnia podejmują walkę, ale niestety nie zawsze odnajdują zrozumienie w oczach społeczeństwa, gdyż ludzie z czystej niewiedzy obawiają się zarażenia tą chorobą. Z powodu takiego zachowania atopicy zaczynają unikać kontaktu z innymi, a w skrajnych sytuacjach zapadają na fobię społeczną. Jak mogą sobie nieco ulżyć chorzy?
krok 1
Regularne wizyty u lekarza są podstawą i nie należy się zniechęcać, jeżeli poprzez dłuższy czas nie możemy znaleźć dobrego doktora. Szukajmy odpowiedniego specjalisty, a gdy już nam się uda takiego odnaleźć, będziemy mogli liczyć na jego pomoc, wiedzę i doświadczenie.
krok 2
Staraj się w czasie choroby nie nadużywać leków sterydowych. Osoby chorujące kilka lat, umieją wyczuć, gdy zbliża się atak choroby i powinny starać się powstrzymać wysyp, zanim się jeszcze na dobre pojawi. Używanie sterydów w okresie, gdy przypadek nie wygląda najgorzej, doprowadzi jedynie do tego, iż skóra przyzwyczai się do leku i nie będzie już tak mocno na niego reagowała.
krok 3
Oczywiście wiadomo, iż przymus drapania czerwonych plam jest przemożny i niesamowicie mocny. Jednak obsesja na tym punkcie regularnie prowadzi do efektu zamkniętego koła, a więc drapiemy, by poczuć ulgę, lecz po tym czujemy się jeszcze gorzej, a leczenie zaognionych i poranionych miejsc trwa dłużej.
krok 4
jeżeli czujemy, iż nie możemy już utrzymać rąk i mamy ochotę zedrzeć z siebie skórę albo potraktować ją ogrodowymi grabiami, wskoczmy szybko do wanny pełnej wody. Do kąpieli najlepiej użyć szczególnych, aptecznych kosmetyków dedykowanych właśnie atopikom. Dodanie do kąpieli odpowiednich olejków powinno przynieść nam doraźną ulgę w cierpieniu.
krok 5
Istotna jest samokontrola i absolutnie silna wola. Przestrzeganie zasad takich jak utrzymanie odpowiedniej diety, często zażywanie leków i nieprzerwane pielęgnowanie skóry, przyniesie nareszcie sukces. Najważniejsze to nie załamywać się i nie poddawać. Całe dnie spędzone w łóżku i popadanie w depresję nikomu nie pomoże.
krok 6
Ulgę i poprawę stanu skóry może przynieść również wystawianie się na letnie słońce, jeżeli wstydzimy się iść na plażę, znajdźmy skrawek słońca we własnym ogrodzie albo na balkonie.
krok 7
Generalnie każdy atopik reaguje różnie i to, co pomaga jednemu, nie koniecznie przyniesie ulgę drugiemu. Warto wiec szukać metody dla siebie, omijając jednak stosunkowo możliwości wszystkie działania dodatkowo podrażniające chore miejsca.

Lekarz Dermatolog: JAK ŻYĆ Z ATOPOWYM ZAPALENIEM SKÓRY; WIE MIT ATOPISCHER DERMATITIS ZU LEBEN; HOW TO LIVE WITH ATOPIC DERMATITIS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam. Mam 15 lat i mam skazę białkową. Na mojej nodze są sine plamy które nie swędzą, kompletnie nic się z nimi nie dzieje , czasem gdy np zjem za dużo nabiału to mają intensywniejszy kolor. Bardzo mi przeszkadzają , wstydzę się odsłaniać nóg. Da się coś tymi plamami zrobić? Są Jakieś leki na to? Jeśli nie, to czy w przyszłości mogę iść na zabieg laserowy , żeby je usunąć'? Pozdrawiam .