Leczenie Domowe sposoby na łupież przyczyny. Co znaczy drobinki na włosach, czy ubraniu nie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Domowe sposoby na łupież

Definicja z ang. Homemade solutions for dandruff, z niem. Selbst gemachte Lösungen für Schuppen.

Co to znaczy: Łupież pojawia się, gdy skóra głowy jest przesuszona i się łuszczy. Białe drobinki na włosach, czy ubraniu nie wyglądają zbyt zachęcająco i regularnie powodują, iż tracimy pewność siebie. Na szczęście istnieje kilka prostych, domowych sposobów walki z łupieżem. Oto wybrane z nich:
krok 1
Doskonałym metodą na redukcja łupieżu jest masowanie skóry głowy podgrzaną oliwą z oliwek. Podgrzej 1/4 szklanki czystej oliwy z oliwek (ma być ciepła, nie gorąca!). Jeżeli zrobisz to w mikrofalówce, zajmie ci to ok. 30 sekund. Następnie wmasuj ciepłą oliwę w skórę głowy i pozostaw na 20 min.. Energicznie rozczesz włosy szczotką z naturalnego włosia (tak aby usunąć z włosów łupież). Zmyj oliwę dobrej jakości szamponem. Powtarzaj zabieg dwa razy w tygodniu.
krok 2
Zmniejszyć łupież pomoże także prosta mikstura na bazie tymianku. Zalej dwie kopiaste łyżeczki suszonego tymianku dwiema szklankami ciepłej wody i parz poprzez 10 min.. Przecedź napar i poczekaj, aż ostygnie do temperatury pokojowej. Umyj włosy szamponem, spłucz i załóż na wilgotne włosy połowę wywaru z tymianku. Wmasuj wywar w skórę głowy. Nie spłukuj go. Pozostałą część wywaru schowaj do lodówki do kolejnego użycia. Powtarzaj procedurę dwa razy w tygodniu.
krok 3
Olej kokosowy poprzez sporo lat był służący poprzez mieszkańców południowej Azji jako naturalna odżywka zapobiegająca powstawaniu łupieżu. Wmasuj olej kokosowy w skórę głowy i włosy, pozostaw na 30 min. i spłucz.
krok 4
Skuteczne w walce z łupieżem są szampony z 5% zawartością olejku z drzewa herbacianego. Zamiast szukać takiego szamponu, możesz zrobić go samodzielnie. Zmieszaj olejek z drzewa herbacianego z szamponem, którego używasz na co dzień (1 kropla olejku na każde 30 ml szamponu). Myj nim włosy każdego dnia albo co dwa dni.
krok 5
Następnym domowym metodą na łupież jest zmieszanie olejku z drzewa sandałowego z sokiem z cytryny w stosunku 1:3 i nałożenie tak sporządzonej mieszanki na skórę głowy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.