Leczenie Powody wypadania włosów przyczyny. Co znaczy hormonalne czy stres. By wybrać właściwy i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Powody wypadania włosów

Definicja z ang. The reasons for hair loss, z niem. Die Gründe für Haarausfall.

Co to znaczy: Włosy mogą wypadać z wielu powodów. Może to być choroba, złe odżywianie, zmiany hormonalne czy stres. By wybrać właściwy i efektywny sposób leczenia dowiedz się dlaczego zaczynasz łysieć albo dlaczego twoje włosy stają się coraz cieńsze.
krok 1


Wypadanie włosów a problemy z tarczycą

Wypadanie włosów a problemy z tarczycą
Zarówno niedoczynność jak i nadczynność tarczycy może powodować wypadanie włosów, gdyż stany te powodują zaburzenia równowagi hormonalnej. Hormony pomagają wyregulować praktycznie wszystkie funkcje organizmu, łącznie ze wzrostem włosów. Leczenie tarczycy zrównoważy poziom hormonów co zatrzyma wypadanie włosów i spowoduje ich stopniowe odrastanie.
krok 2


Przerzedzenie włosów w ciąży

Przerzedzenie włosów w ciąży
Brak równowagi hormonalnej występującej w ciąży i po porodzie może wywołać wypadanie włosów czy łysienie. Potrzeba nieco czasu by poziom hormonów wrócił do stanu normalnego. Czasami włosy wypadają nawet do 3 miesięcy od czasu przyjścia dziecka na świat. Nie należy się jednak martwić - wypadanie włosów jest w tym przypadku tylko czasowe a włosy odrosną.
krok 3


Wypadanie włosów a leki

Wypadanie włosów a leki
Wypadanie włosów jest skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków. Do takich leków należą między innymi leki na rozrzedzenie krwi, tabletki antykoncepcyjne, leki na depresję, niesteroidowe leki przeciwzapalne czy leki blokujące kanał wapniowy. Wypadanie włosów może być wywołane również przyjmowaniem w nadmiarze witaminy A i leków na bazie witaminy A zwanych retinoidami. Po zakończeniu leczenia włosy powinny odrosnąć.
krok 4


Różne rodzaje łysienia

Różne rodzaje łysienia
Łysienie jest terminem medycznym określającym wypadanie włosów. Są dwa rodzaje łysienia: łysienie plackowate i androgenowe. Łysienie może obejmować wypadanie włosów tylko na głowie albo na całym ciele. Może ono skutkować przerzedzeniem włosów, łysymi plackami, łysieniem częściowym albo całkowitym. Łysienie może być również stałe albo czasowe. Istnieje sporo przyczyn, w tym również genetyka. Porozmawiaj z lekarzem o możliwościach leczenia.
krok 5


Trauma psychiczna - Szok dla mieszków włosowych

Trauma psychiczna - Szok dla mieszków włosowych
Kiedy twój organizm dozna wstrząsu może zostać przerwany naturalny cykl wzrostu włosów co skutkuje ich wypadanie i przerzedzenie. Takim wstrząsem dla organizmu może być na przykład wypadek samochodowy, operacja chirurgiczna, oparzenie czy choroba co może wywołać utratę włosów nawet w 75%. Przerzedzenie włosów nie musi wystąpić bezpośrednio po wydarzeniu lecz również kilka miesięcy później.
krok 6


Stres a wypadanie włosów

Stres a wypadanie włosów
W razie gwałtownej zmiany w życiu na przykład rozwodu, separacji, bankructwa, problemów finansowych, utraty domu czy śmierci bliskiej osoby może zostać zakłócony normalny cykl wzrostu włosów. Wypadanie włosów może być w takim przypadku czasowe a włosy zaczną odrastać po przywróceniu równowagi psychicznej.
krok 7


Złe odżywianie - Twoje włosy są takie jak twoja dieta

Złe odżywianie - Twoje włosy są takie jak twoja dieta
Witaminy i składniki odżywcze które dostarczasz organizmowi wraz ze zdrową, zróżnicowaną i zrównoważoną dietą sprawiają, iż twój organizm działa tak jak powinien. Złe odżywianie w tym różne fanaberie żywieniowe mogą wywołać niedobory niektórych substancji odżywczych ( na przykład białka) co natomiast może się przełożyć na wypadanie włosów, przerzedzenie i łysienie.
krok 8


Przesadne dbanie o włosy i ich układanie

Przesadne dbanie o włosy i ich układanie
Układając wymyślne fryzury możesz znacznie uszkodzić strukturę włosów co spowoduje ich wypadanie i przerzedzenie. Wypadanie włosów może być wywołane zbyt częstym ich myciem, nakładaniem dużej ilości odżywek, częstym suszeniem, stosowaniem lokówek, prostownic, ciągnięciem, szarpaniem, silnym związywaniem ( na przykład w kucyk czy zbyt energicznym pocieraniem skóry głowy.
krok 9


Infekcje a wypadanie włosów

Infekcje a wypadanie włosów
Wypadanie włosów i łysienie może być wywołane różnymi infekcjami i chorobami. Wśród przyczyn można wymienić grzybicę skóry, wysoką gorączkę, infekcje bakteryjne (kiła) i tak dalej Wyleczenie infekcji zatrzyma mechanizm wypadania włosów. Dlatego pierwszym krokiem jaki należy podjąć jest wizyta u lekarza.
krok 10


Choroby autoimmunologiczne a włosy

Choroby autoimmunologiczne a włosy
Łysienie plackowate jest regularnie powiązane z chorobą autoimmunologiczną. Do chorób autoimmunologicznych wywołujących wypadanie włosów należą cukrzyca i toczeń. W tym przypadku wypadanie włosów może nie być odwracalne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.