Leczenie Olejek z drzewa herbacianego na opryszczkę przyczyny. Co znaczy świecie jest zarażonych.

Czy pomocne?

80% pozytywne
5 głosów

Olejek z drzewa herbacianego na opryszczkę

Definicja z ang. How to cure herpes oil Tea Tree, z niem. Wie man Herpes Teebaumöl heilen.

Co to znaczy: Każdy, kto miał opryszczkę, wie z czym to się wiąże. Ponad 80 % osób na całym świecie jest zarażonych wirusem HSV-1, który wywołuje opryszczkę. Niektórzy ludzie cierpią na tę dolegliwość nawet kilka razy w miesiącu. Istnieje sporo leków na opryszczkę dostępnych w aptekach, jednak tylko niewielka ich liczba naprawdę działa. Możesz wyleczyć opryszczkę domowym metodą dzięki olejku z drzewka herbacianego. Pomaga on skrócić czas trwania infekcji i złagodzić dyskomfort spowodowany pojawieniem się opryszczki. Olejek z drzewa herbacianego wykazuje gdyż działanie antywirusowe i przeciwbakteryjne. To jest zatem najlepszy środek na tego typu infekcję.
krok 1
Zaopatrz się w olejek z drzewa herbacianego. Możesz go znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach zielarskich, aptekach i dużych sieciach dyskontowych. Olejek z drzewa herbacianego jest także powszechnie popularny w Internecie. Większość olejków ma odpowiednią jakość i idealnie nadaje się do leczenia opryszczki. Olejek z drzewa herbacianego zwykle sprzedawany jest w niewielkich buteleczkach wykonanych z ciemnego szkła.
krok 2
Gdy tylko poczujesz swędzenie albo mrowienie, załóż niewielką liczba olejku na wacik i przyłóż go w bolące miejsce. Olejek może być służący w formie nierozcieńczonej. Jednakże jeżeli posiadasz wrażliwą skórę, rozcieńcz olejek wodą w stosunku 1:1 (jedną część olejku zmieszaj z jedną częścią wody). Olejek z drzewa herbacianego posiada mocny eukaliptusowy aromat, gdyż drzewo herbaciane należy do tej samej rodziny.
krok 3
Gdy pojawi się opryszczka, stosuj olejek z drzewa herbacianego kilka razy na dzień. Nakładaj go na opryszczkę tuż przed pójściem spać, do czasu aż strupki nie znikną i nie pojawi się nowa warstwa naskórka. Dlatego skrócisz czas trwania infekcji i rozmiar zmian skórnych. Już po dwóch dniach wszystkie symptomy (obrzęk, owrzodzenie i łuszczenie się) powinny zniknąć. W naturalnych warunkach całkowite wyleczenie opryszczki może potrwać nawet do 2 tygodni.
krok 4
Usuń suchą skórkę, która tworzy się na kroku owrzodzenia opryszczki. Zrób to przez poklepywanie albo delikatne pocieranie opryszczki gąbką. Po wykonaniu tej czynności ponownie zastosuj olejek z drzewa herbacianego, dlatego cały region szybciej ulegnie wysuszeniu.
krok 5
W trakcie leczenia opryszczki staraj się poprzez cały czas nawilżać usta balsamem. Olejek z drzewa herbacianego może gdyż zbytnio wysuszyć zdrową część ust. Staraj się unikać smarowania balsamem obszaru dotkniętego opryszczką, daj mu chwilę na wysuszenie. Wszystko stosuj z umiarem. jeżeli od czasu do czasu posmarujesz opryszczkę balsamem, nie utrudni to jej wyleczenia. Uważaj tylko aby nie przenieść opryszczki na zdrowy region ust.
krok 6
Często nakładaj na usta olejek z drzewa herbacianego, by zapobiec w przyszłości tworzeniu się opryszczki. Przyjmowanie witaminy C i lizyny, a również wystarczająca liczba snu pomoże ci uniknąć powstawania opryszczki.
Wskazówki i ostrzeżenia
Bądź cierpliwy. To działa!Olejek z drzewa herbacianego może być stosowany tylko zewnętrznie. Spożyty poprzez ludzi i zwierzęta, wykazuje działanie toksyczne.

Pomoc w przypadkach: jak wyleczyć opryszczkę, leczenie opryszczki w domu, leczenie opryszczki domowym sposobem, jak leczyć opryszczkę olejkiem z drzewka herbacianego, drzewo herbaciane opryszczka

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 3
  • 28 maja 2018

  Jak wyleczyć opryszczkę olejkiem z drzewka herbacianego? Proszę o poradę jak w domu wyleczyć drzewem herbacianym opryszczkę na twarzy.

  • 3 marca 2018

  Czy łysa plamka, która pozostała mi na głowie po wyleczeniu czyraka - zarośnie z powrotem?

  • 13 maja 2016

  jak szybko pozbyc sie strupa po opryszczce ? czy smarować maściami czy tez nie by się zasuszyła ?