Leczenie Jak leczyć grzybicę paznokci przyczyny. Jak leczyć grzybicę stóp. Grzybica paznokci może.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć grzybicę paznokci?

Definicja z ang. How to treat onychomycosis, z niem. Wie zur Behandlung von Onychomykose.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK LECZYĆ GRZYBICĘ PAZNOKCI: Za grzybicę paznokci rąk odpowiada ten sam grzyb który jest odpowiedzialny za grzybicę stóp. Grzybica paznokci może być trudna do wyleczenia gdyż grzyb znajduje się pod płytką paznokcia i jest poprzez nią ochraniany. Jeżeli leczenie zostanie przerwane zbyt szybko, zanim wszystkie grzyby zostaną wyeliminowane wówczas infekcja bardzo szybko powraca. Poniżej przedstawiam zwykłe i naturalne sposoby leczenia grzybicy paznokci.
krok 1
Staraj się by twoje stopy i ręce były czyste i suche. Środowisko ciepłe i wilgotne sprzyja rozwojowi grzybów. Regularnie zmieniaj skarpetki - szczególnie jeżeli masz spocone stopy. Upewnij się, iż buty które zakładasz są kompletnie suche.
krok 2
Jedz bardzo wiele czosnku. Dodawaj go do wszystkich potraw jakie jesz - od zup, sałatek, sosów do kanapek. Czosnek posiada naturalne właściwości antygrzybiczne. To jest naukowo udowodnione i potwierdzone poprzez sporo osób, które pozbyły się grzybicy właśnie dzięki jedzeniu dużych ilości czosnku. Czosnek jest najlepszym remedium na grzybicę paznokci, stóp czy pochwy. Należy go jeść każdego dnia co najmniej 1 ząbek.
krok 3
Stopy i dłonie mocz w miednicy w bardzo ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Na litr wody dodaj 1/4 szklanki soli. Albo jeżeli mieszkasz nad morzem - mocz je w naturalnie słonej wodzie. Moczenie stóp w słonej wodzie od dawna jest ludowym, popularnym metodą leczenia grzybicy paznokci i stóp.
krok 4
Dwa razy na dzień wmasowuj żel aloesowy w paznokcie i w skórę palców. Aloes zawiera związki pomocne w walce z grzybicą.
krok 5
Na każdy zainfekowany paznokieć załóż kropelkę olejku z drzewa herbacianego. Poczekaj jak kropla wyschnie - nie ścieraj jej. Olejek z drzewa herbacianego posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.
krok 6
Ocet jabłkowy jest następnym naturalnym wrogiem grzybicy stosowanym jeszcze poprzez nasze babcie. Namocz wacik w occie, przyłóż do zainfekowanych paznokci i zawiń stopę bandażem. Ocet powinien mieć styczność z paznokciem poprzez kilka godz. na dzień.
Używaj octu jako uzupełnienie leczenia grzybicy czosnkiem.
Wskazówki i ostrzeżenia
Chodź w sandałach - grzybica nie lubi przepływu świeżego powietrza.Nie maluj paznokci lakierami - lakiery to wspaniała pożywka dla grzyba (chyba iż specjalnymi lakierami antygrzybicznymi).Nie zakładaj tipsów.Wyeliminuj z diety cukierWykonaj badanie mikologiczne - będziesz wiedzieć z jakim grzybem masz do czynienia - dlatego będzie wiadomo jak z nim walczyć jeżeli powyższe sposoby nie pomogą.

Lekarz Dermatolog: JAK LECZYĆ GRZYBICĘ PAZNOKCI; WIE ZUR BEHANDLUNG VON ONYCHOMYKOSE; HOW TO TREAT ONYCHOMYCOSIS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.