Leczenie Jak się odżywiać, aby mieć zdrowe paznokcie przyczyny. Jak leczyć paznokci. Nie musisz.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się odżywiać, aby mieć zdrowe paznokcie?

Definicja z ang. How to eat to have healthy nails, z niem. Wie zu essen gesunde Nägel zu haben.

Jak leczy DERMATOLOG w przypadku JAK SIĘ ODŻYWIAĆ, ABY MIEĆ ZDROWE PAZNOKCIE: Zła i uboga w witaminy dieta, może przyczynić się do pogorszenia stanu Twoich paznokci. Nie musisz jednak wydawać pieniędzy na różnego rodzaju odżywki i preparaty, aby poprawić ich wygląd. Wystarczy dodać do swojego jadłospisu produkty bogate w składniki odżywcze. Przekonasz się, iż Twoje paznokcie będą wówczas silne i zdrowe. Poniżej znajdziesz wskazówki, jakie produkty powinnaś jeść, aby problemów z paznokciami.
krok 1
Witaminą konieczną do utrzymania prawidłowego stanu skóry, włosów i oczywiście paznokci jest wit. A. Znaczna jej liczba zawarta jest w nabiale – Twój jadłospis powinien zawierać produkty mleczne, sery, jajka. Jej źródłem jest także wątróbka drobiowa, a również warzywa – szpinak, pomidor, marchewka i grzyby.
krok 2
W Twoim jadłospisie powinny znaleźć się również produkty bogate w witaminy z grupy B, zwłaszcza B1 i B2. Kluczowym ich źródłem są produkty zbożowe, orzechy, pestki słonecznika, warzywa liściaste – sałata, szpinak, a również ryby i tran.
krok 3
Dostarczaj swojemu organizmowi również witaminy C – znajdziesz ją raczej w świeżych owocach i warzywach. Wzbogać własna dietę w cytrusy, jabłka, porzeczki czarne i czerwone, a również kapustę i pomidory. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry potrzebna jest także wit. H – biotyna. Znajdziesz ja w wątróbce, orzechach, migdałach i niektórych grzybach.
krok 4
Jeżeli chcesz by Twoje paznokcie były silne i zdrowe, spożywaj produkty bogate w wapń. Kluczowym jego źródłem jest mleko i przetwory mleczne. Znajdziesz go także w rybach, owocach morza, a również orzechach, migdałach, nasionach maku i słonecznika.
krok 5
W Twoim menu powinny znaleźć się także produkty bogate w magnez – przede wszystkim banany, ziemniaki, mięso drobiowe i wino; żelazo – szpinak, orzechy, fasola, jajka; i cynk – znajdziesz go w rybach, owocach morza, mleku i czerwonym mięsie.
krok 6
Jeżeli chcesz aby Twoje paznokcie wyglądały zdrowo i były silne, możesz także sięgnąć po uzupełniające preparaty dostępne w aptekach. Maja one postać kapsułek albo tabletek. Są doskonałym uzupełnieniem Twojej diety i dostarczają organizmowi niezbędnych witamin i minerałów.

Lekarz Dermatolog: JAK SIĘ ODŻYWIAĆ, ABY MIEĆ ZDROWE PAZNOKCIE; WIE ZU ESSEN GESUNDE NÄGEL ZU HABEN; HOW TO EAT TO HAVE HEALTHY NAILS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.