Leczenie 10 sposobów na zdrowsze odżywianie przyczyny. Co znaczy zdrowszych produktów żywnościowych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

10 sposobów na zdrowsze odżywianie

Definicja z ang. 10 ways to a healthier diet, z niem. 10 Wege zu einer gesünderen Ernährung.

Co to znaczy: Zacznij dbać już od dzisiaj o własne zdrowie przez wprowadzenie do swojego menu zdrowszych produktów żywnościowych. Nie wiesz jakich? Poniżej znajdziesz listę.
krok 1


Małże

Jedz małże
Być może uważasz, ze słonawa słodycz jest jedynym przyczyną aby czcić małże jak i inne owoce morza będące nisko w łańcuchu pokarmowym, jak na przykład ostrygi. Jednak są również inne przyczyny. Małże są doskonałym źródłem witaminy B12, żelaza, białka a nawet witaminy C.
krok 2


Zdrowe mięso

Sprawdź jakoś mięsa
Mięso zwierząt karmionych trawą posiada więcej witamin A, D i E, minerałów i kwasów tłuszczowych omega-3 (obniżających niedobry cholesterol) i mniej szkodliwych bakterii E. coli niż mięso zwierząt karmionych paszą. Z tego powodu wybieraj mięso u lokalnych sprzedawców i gospodarzy wiejskich albo z innych sprawdzonych źródeł.
krok 3


Wegetariański posiłek

Nie jedz w piątki mięsa
Nie chodzi tu o religię, która zabrania spożywać mięsa w piątki. Zostało udowodnione, iż tylko jeden dzień w tygodniu bez mięsa może zmniejszyć ryzyko poważnych problemów zdrowotnych i zachorowania na raka.
krok 4


Produkty pełnoziarniste

Postaw na ziarno
W dzisiejszych czasach mąka stosowana do produkcji chleba czy makaronu jest pozbawiona wszelkich wartości odżywczych. Dzisiejszy chleb nie jest już tym chlebem, który był 10 lat temu. Z tego powodu wybieraj produkty pełnoziarniste i razowe. Dotyczy to chleba, makaronu czy także kupowanej mąki (z mąki razowej możesz również zrobić pizzę!).
krok 5


Jajka

Wybierz dobre jajka
Wybierz jajka od kur z wolnego wybiegu. By jajka były zdrowe kury muszą podjadać trawkę czy dżdżownice a nie żywić się wyłącznie sztucznymi paszami. Jajka od kur wiejskich z wolnego wybiegu mają znacznie delikatniejszy smak, żółto-pomarańczowe żółtka i śnieżnobiałe białka. Są one wiele zdrowsze od jajek sklepowych - nawet tych wzbogacanych o kwasy omega 3, witaminę A, E i o obniżonej zawartości cholesterolu i tłuszczu.
krok 6


Fasola

Jedz fasolę
Fasola od pewnego czasu przestała być doceniania. Kilka szklanek fasoli tygodniowo poprawi sprawność twojego umysłu, obniży poziom glukozy cholesterolu we krwi i zmniejszy ryzyko zachorowania na raka dzięki dużej ilości błonnika.
krok 7


Bulion

Zrób swój bulion
Bulion w kostkach, w proszku czy w kartonie może dodaje smaku, jednak ma niezwykle wiele sodu i sztucznych dodatków. Zrobienie własnego bulionu jest proste i wiele zdrowsze.
krok 8


Ziarna

Posypuj wszystko ziarnami
Wyobraź sobie, iż wszystkie składniki rośliny potrzebne do jej rozwoju znajdują się w małym ziarenku. Nasiona są dobre nie tylko dla roślin, lecz również dla ludzi. Są bogate w kwas linolowy (którego nasz organizm nie potrafi sam wytworzyć zatem musimy pozyskiwać go z pożywienia) i błonnik. Niektóre ziarna mają również wapń.
krok 9


Kawa

Ciesz się kawą
Są inne przyczyny, dla których warto pić rano kawę oprócz kopa na start. Najnowsze badania sugerują, iż kawa może chronić przed cukrzycą, zwiększyć poziom HDL (dobrego cholesterolu), zmniejszyć stan zapalny i ryzyko niektórych nowotworów.
krok 10


Drugie śniadanie

Bierz ze sobą drugie śniadanie
Zapakowanie do torby drugiego śniadania zajmie ci 5 min. a dlatego unikniesz jedzenia gotowych wytwórów na mieście, które w znacznej większości nie mają nic wspólnego ze zdrowiem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.