Leczenie Czego unikać podczas diety przyczyny. Co znaczy powinnyśmy, tylko dlatego, iż o tym nie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Czego unikać podczas diety

Definicja z ang. What to avoid when dieting, z niem. Was ist zu vermeiden, wenn eine Diät.

Co to znaczy: Bardzo regularnie zdarza się, iż będąc na diecie jemy żywość, której nie powinnyśmy, tylko dlatego, iż o tym nie wiemy. Później zastanawiamy się, dlaczego nasza waga nie idzie w dół mimo starań, jakie czynimy dla osiągnięcia lepszego wyglądu. By pomóc w uniknięciu tego scenariusza przedstawiam ci 10 rzeczy, których powinnaś unikać będąc na diecie.
krok 1
Częściowo uwodornione oleje roślinne
Znane są również, jako tłuszcze trans to są oleje słonecznikowe, sojowe i inne. Uważaj, ponieważ ten składnik można znaleźć wielu różnych produktach. Zanim dokonasz zakupu przekonaj się czy w składzie nie ma tłuszczów trans, bądź częściowo albo całkiem uwodornionych tłuszczów, które zawierają również tłuszcz trans.
krok 2
Tłuszcze nasycone
Tłuszcze nasycone, które znajdują się w maśle, śmietanie, mięsie czerwonym, kiełbasie jajach czy słodyczach podnoszą poziom cholesterolu we krwi, zwiększają krzepliwość krwi podnosząc tym ryzyko miażdżycy tętnic, a tym samym zwiększają ryzyko zawału serca. Gdyż nie są łatwo przyswajalne poprzez organizm prowadzą do odkładania tłuszczu w organizmie.
krok 3
Syrop kukurydziany
Syrop kukurydziany promuje złogi tłuszczu szczególnie w rejonie brzucha. Ponadto musisz wystrzegać się tego składnika, gdyż syrop te zawiera wysoką zawartość tłuszczu i wysoką zawartość fruktozy.
krok 4
Słodziki
Bezkaloryczne słodziki mogą sprzyjać przybieraniu na wadze, gdyż oprócz uczucia słodyczy nie zapewniają oczekiwanej poprzez organizm dawki kalorii. Po zjedzeniu produktu ze słodzikiem mamy jeszcze większą ochotę na cukier. W niektórych produktach na przykład słodyczach zastąpienie cukru słodzikiem w ogóle nie minimalizuje ich kaloryczności, ponieważ zawierają więcej tłuszczu albo innych składników. Sam bonus słodzika nie znaczy, iż wytwór jest light, gdyż bezcukrowe odpowiedniki regularnie dostarczają takich samych ilości kalorii.
krok 5
Rafinowana mąka
Rafinowana mąka ma niewiele wartości odżywczych i bardzo niewiele błonnika. Hamuje również poprawne trawienie żywności ograniczając przemianę wartości, jaką dostarcza w energię. Prowadzi do odkładania się tłuszczu.
krok 6
Soda
Soda powinna być na samym szczycie listy wytwórów szczególnie zakazanych w trakcie diety, na której chcesz zbić konkretne kilogramy. Aczkolwiek nie zawiera kalorii skutkuje zatrzymanie się wody w organizmie. Prowadzi do wzdęć, co sprawi, iż wszystkie twoje wysiłki będą nadaremne.
krok 7
Skrobia
Skrobia, która zawarta jest w ziemniakach czy białym ryżu efektywnie uniemożliwi ci zrzucenie zbędnych kilogramów.
krok 8
Cukry
Tak naprawdę cukier to główny wróg diety. Najszybciej prowadzi do odkładania tkanki tłuszczowej. Uważaj na produkty, które zawierają sporą liczba cukru. Mogą to być soki owocowe czy napoje energetyczne.
krok 9
Tłuste sosy sałatkowe
Ciężko sobie wyobrazić pyszną sałatkę bez dodatku sosu czy to czosnkowego, czy słodko-kwaśnego. Jeśli chcesz schudnąć kategorycznie musisz z nich zrezygnować. Sosy te zawierają prawie podwójnie więcej kalorii w stosunku do sosów o niskiej zawartości tłuszczu czy beztłuszczowych.
krok 10
Biały sos
Podobnie jak tłuste sosy biały sos jest również wielkim wrogiem wszystkich osób, które są na diecie. Robi się je zwykle ze śmietany z dodatkiem rafinowanej mąki, cukru, a również skrobi i wszystkich zakazanych składników zawartych na naszej liście. Odpuść sobie makaron z pysznym białym sosem, jeśli chcesz widzieć efekty swojego odchudzania. Jeżeli chcesz mieć pewność, iż sos jest light to zrób go sama na bazie odtłuszczonego jogurtu naturalnego.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jak widać z tej listy produktów, które efektywnie zahamują twoją dietę, sporo z nich jest tak starannie zamaskowanych, iż prawie niewidocznych. Możemy spożywać te produkty nawet nie zdając sobie sprawy, iż są one tak szkodliwe dla naszych planów utraty masy ciała.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.