Leczenie Dieta na lepszą pamięć przyczyny. Jak leczyć poprawnie funkcjonować, włączając w to.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Dieta na lepszą pamięć

Definicja z ang. Diet for better memory, z niem. Diät für besseres Gedächtnis.

Jak leczy DIETETYK w przypadku DIETA NA LEPSZĄ PAMIĘĆ:

Każda komórka naszego ciała potrzebuje tlenu i niezbędnych substancji aby poprawnie funkcjonować, włączając w to komórki mózgowe. Gdyż tlen i składniki odżywcze są rozprowadzane po organizmie we krwi, czegokolwiek w niej brakuje – komórki mózgowe są również tego pozbawione. Innymi słowy zdrowe serce znaczy zdrowy mózg.

aby mieć niezłą pamięć trzeba zadbać o regularny wysiłek fizyczny i zdrową dietę, szczególnie bogatą w nienasycone kwasy tłuszczowe.


Największy wpływ na naszą pamięć mają zielone warzywa liściaste.


Pamięć poprawiają:

Borówki, brukselka, czerwone winogrona, czerwone jabłka, szpinak, śliwki, morele, czerwona cebula, kalafior.
Soja ma udowodnione pozytywne działanie na naszą pamięć. Regularne jedzenie tofu wspomaga pracę mózgu.


Jedzenie orzechów jest również dobre dla naszego mózgu. Orzechy włoskie mają wiele DHA, kwasu z rodziny Omega 3. Wykazano, iż DHA chroni mózg noworodków, już ¼ filiżanki orzechów pokrywa w 100% zalecaną dawkę DHA.


Migdały zaś to wspaniałe źródło witaminy E, która ma bezpośredni wpływ na jakość zapamiętywania i działanie naszego mózgu.


Orzeszki ziemne z kolei są bogate w niacynę, która pomaga zwalczać chorobę Alzheimer’a, ułatwia mechanizmy zapamiętywania informacji.


Awokado również sprzyja kondycji naszego mózgu, gdyż poprawia krążenie krwi co wspomaga jego funkcjonowanie.


Gorzka czekolada bogata w antyoksydanty, chroni nasz mózg. Zawiera również substancję, która wspomaga koncentrację, wspiera produkcję endorfin poprzez co generalnie poprawia nasz nastrój.
Szekspir zachwalał wodę różaną jako środek idealnie wpływający na nasz mózg i studenci w starożytnej Grecji używali gałązek różanych > aby poprawić własną umiejętność zapamiętywania. z kolei rzymianie używali inhalacji różanych > aby ''naenergetyzować'' mózg.


Dobra dieta poprawia możliwości komunikacyjne pomiędzy komórkami mózgu. Co ciekawe działanie orzechów jest bardziej efektywne jeżeli spożywamy je zmieszane z figami (świeżymi bądź suszonymi).

 

Pomoc w przypadkach: Co jeść na lepszą pamięc? Produkty poprawiające naszą pamięć! Jedzenie na dobrą pamięć. Polepszanie pamięci przez jedzenie.

Lekarz Dietetyk: DIETA NA LEPSZĄ PAMIĘĆ; DIÄT FÜR BESSERES GEDÄCHTNIS; DIET FOR BETTER MEMORY; Co jeść na lepszą pamięc? Produkty poprawiające naszą pamięć! Jedzenie na dobrą pamięć. Polepszanie pamięci przez jedzenie.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.