Leczenie Jak czytać etykiety na produktach spożywczych przyczyny. Jak leczyć produktach. Czasami.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak czytać etykiety na produktach spożywczych?

Definicja z ang. How to read food labels, z niem. Wie zu lesen Lebensmitteletiketten.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK CZYTAĆ ETYKIETY NA PRODUKTACH SPOŻYWCZYCH: Niestety, większość ludzi z reguły nie czyta etykiet, które znajdują się na produktach. Czasami nie mamy czasu albo nie potrafimy zrozumieć, co się na nich znajduje. Współcześnie rynek artykułów spożywczych oferuje nam wielki wybór. Właśnie przez dokładne czytanie etykiet umieszczonych na produktach, możemy wybrać ten najwłaściwszy i najzdrowszy dla nas. Jeżeli nie chcemy, aby etykiety dalej stanowiły dla nas czarną magię wato przeczytać w jaki sposób należy je czytać.
krok 1
Data ważności
Na początku zawsze i bezwzględnie sprawdzaj datę ważności! W odniesieniu do artykułów spożywczych data ważności funkcjonuje jako termin przydatności do spożycia albo minimalnej trwałości. Regularnie sklepy czy supermarkety mogą na czas przed naszym kupnem, nie usunąć z półek przeterminowanych wytwórów. Niestety, czasami specjalnie pozostawia się na półkach towary przeterminowane, licząc właśnie na naszą nieuwagę... Nie dajmy wywieźć się w pole.
krok 2
Poznaj prawo
Również nie pozwólmy się oszukać. Warto znać własne prawa konsumenckie. Jeżeli jakieś składniki pokazane są na opakowaniu danego artykułu spożywczego, również powinny się znaleźć wśród składników wypisanych na etykiecie. Warto wiedzieć, iż wymienione wyżej wiadomości są regulowane prawnie. Jeżeli mamy czas i ochotę możemy zajrzeć do "Rozporządzenia w kwestii znakowania środków spożywczych".
krok 3
Warunki przechowywania
Zwróćmy uwagę na podane poprzez producenta warunki w jakich powinniśmy przechowywać dane produkty (na niektórych etykietach pisze, na przykład iż wytwór należy przechowywać w lodówce albo określonej temperaturze). Niewłaściwie przechowywany wytwór może szybko ulec zepsuciu, w szczególności w okresie letnim. Sprawdźmy, jak długo możemy spożywać dany artykuł spożywczy po otwarciu (żebyśmy się przypadkiem nie zatruli).
krok 4
Odróżnij produkty przez informację na etykiecie
Powinniśmy również zwracać uwagę na symbole umieszczone na produktach. Róbmy świadomy wybór. Czytajmy dokładnie wiadomości zamieszczone poprzez producenta, abyśmy mogli odróżnić wodę mineralną od źródlanej, pieczywo pełnoziarniste i wieloziarniste. Bez czytania etykiet nie jesteśmy w stanie odróżnić wytwórów tak samo wyglądających.
krok 5
Składniki
Sprawdzajmy listę składników (podawane są od składnika, którego znajduje się najwięcej, do tego, którego jest najmniej). Zwróćmy uwagę czy zwiera szkodliwe barwniki, sztuczne cukry i konserwanty (unikajmy wymienionych tutaj substancji).
krok 6
GDA
Patrzmy na GDA, a więc rekomendowane dzienne spożycie; informuje nas o ilości kalorii i składników, które znajdują się w danym artykule spożywczym.

Lekarz Dietetyk: JAK CZYTAĆ ETYKIETY NA PRODUKTACH SPOŻYWCZYCH; WIE ZU LESEN LEBENSMITTELETIKETTEN; HOW TO READ FOOD LABELS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.