Leczenie Jak odżywiać mózg przyczyny. Jak leczyć sobie urlop na żądanie. Nie zastanawiałaś się.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak odżywiać mózg?

Definicja z ang. How to nourish the brain, z niem. Wie das Gehirn zu ernähren.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK ODŻYWIAĆ MÓZG: Pewnie każdy miał taki dzień, gdzie można było odnieść wrażenie, iż mózg wziął sobie urlop na żądanie. Nie zastanawiałaś się nigdy, co jest grane kiedy przypomnienie sobie najprostszych wyrazów czy imion osób sprawiało ci trudność? Najprawdopodobniej ostatnio zaszalałaś ze własną dietą i twój mózg najwyraźniej potrzebuje jakichś witamin. Może nie wiesz, iż pewne pokarmy mogą poprawić pamięć i koncentrację a wybrane wręcz odwrotnie. Przeczytaj ten artykuł a dowiesz się, które potrawy będą lekarstwem dla poprawienia kondycji twojego umysłu.
krok 1


Ryba

Tłuste ryby
Wiem, iż może brzmi to niewiele apetycznie. Pstrągi i łososie są przykładowymi tłustymi rybami, które dobrze przyrządzone mogą smakować naprawdę pysznie. Ryby te są bogate w kwasy tłuszczowe Omega 3, które świetnie poprawiają pamięć i koncentrację.
krok 2


Awokado

Awokado
To fantastyczny owoc, który nadaje się do sałatek, sushi, i kanapek z boczkiem. To dobre źródło witamin, które zawiera również kwasy Omega3 konieczne do prawidłowego procesu myślenia. Koniecznie musisz wprowadzić awokado do swojego menu. Możesz skorzystać z przepisów internetowych na oryginalne dania z tym owocem, a jest ich naprawdę wiele.
Patrz również przepisy z awokado na Tipy.pl
krok 3


marchew

Warzywa
Warzywa takie jak marchew czy dynia są świetną przekąską dla mózgu. Zawierają sporo składników odżywczych i są bogatym źródłem węglowodanów, dzięki czemu dostarczasz sobie energii, która pozwala zachować trzeźwość umysłu.
krok 4


Orzechy

Orzechy
Okazuje się, iż spożywanie orzechów wpływa bardzo korzystnie na kondycję naszego umysłu. Zawarte w orzechach minerały poprawiają naszą koncentrację i pamięć. Orzechy dostarczają do naszego mózgu naturalny tłuszcz, witaminę E, C i kwas lanolinowy, który jest konieczny dla pracy naszych komórek nerwowych. Kiedy jemy orzechy dostarczamy do naszego organizmu sole mineralne jak potas, fosfor, wapń i magnez.
krok 5


Nasiona

Nasiona
Len, sezam i nasiona słonecznika są bogate w ten sam kwas tłuszczowy, co ryby i orzechy. Posiadają również sporą zawartość witaminy E i zawierają przeciwutleniacze, które pomagają ze zwalczaniem stresu. Dziewczyny, jeśli nie wyobrażacie sobie podjadanie tych nasion to dodajcie je do sałatki bądź zacznijcie kupować wyłącznie pieczywo z ich zawartością.
krok 6


Kawa

Kawa
Tak drogie panie i panowie. Zresztą jak regularnie ją pijemy, gdy jest niskie ciśnienie i nie możemy się skupić? Kawa potrafi dać niezłego kopa a oprócz tego zawiera błonnik, który jest super na serce. Strzeżcie się jednak kawy z sporą ilością cukru. Kofeina połączona z glukozą początkowo podnosi nasz poziom aktywności, lecz później szybko on opada i sprawia, iż czujemy się gorzej niż przed wypiciem pysznej słodziutkiej kawki.
krok 7


Czosnek

Czosnek
Czosnek jest bardzo zdrowy dla twojego organizmu. Gdyby nie ten oddech po zjedzeniu... Warzywo to zawiera mnóstwo błonnika, który wzmacnia układ krążenia, co natomiast bardzo dobrze wpływa na pracę mózgu. Ma w sobie również mnóstwo przeciwutleniaczy redukujących stres. A co najważniejsze – wyobrażacie sobie smak pizzy bez dodatku pikantnego sosu czosnkowego?




Wskazówki i ostrzeżenia
Może wy macie własne swoje sprawdzone metody na polepszenie koncentracji i pamięci? Czy wierzysz, iż żywność może tak dobrze wpływać na pracę mózgu?

Lekarz Dietetyk: JAK ODŻYWIAĆ MÓZG; WIE DAS GEHIRN ZU ERNÄHREN; HOW TO NOURISH THE BRAIN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.