Leczenie Jak przestać podjadać przyczyny. Jak leczyć cukrzyca, udar mózgu, czy choroby serca.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przestać podjadać?

Definicja z ang. How to stop fry, z niem. Wie braten zu stoppen.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK PRZESTAĆ PODJADAĆ: Jedzenie pod wpływem emocji może wywołać poważne problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, udar mózgu, czy choroby serca. Symptomem tego stanu jest podjadanie kiedy czuje znudzenie, samotność, złość, przygnębienie, frustrację albo lęk. Przejadanie się i nabieranie niezdrowych kilogramów regularnie skutkuje powiększenie stresu. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc uniknąć tego stanu.
krok 1


Hamburger

Nie ma nic złego w okazjonalnym wzroście apetytu.
Idealnym rozwiązaniem jest poddanie się pragnieniu jedzenia tylko w pewnym stopniu, tak by nie zmieniło się to w zwyczaj przejadania się. Bardzo prosto jest zjeść paczkę chipsów albo ciasteczek nie wiedząc nawet kiedy zjada się całe opakowanie. Najlepiej w takim wypadku jest podzielić porcje na mniejsze, tak by móc kontrolować liczba spożywanego jedzenia.
krok 2


Tłuste, niezdrowe jedzenie

Nie pomijaj żadnego posiłku.
Pomijanie jakiegokolwiek posiłku sprawia, iż człowiek staje się jeszcze bardziej rządny jedzenia, gdyż poziom cukru we krwi znacznie się obniża. Niektórzy nawet stają się bardziej nerwowi.
krok 3


Tłusty hamburger

Porozmawiaj z lekarzem o możliwości sprawdzenia innych problemów zdrowotnych.
Czasami jedzenie pod wpływem emocji może być wywołane innym, nieznanym stanem. Odpowiednikiem takiej sytuacji może być depresja. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, a pomoże Ci znaleźć powody nieustannego pragnienia jedzenia.
krok 4


Słodycze

Wykonaj harmonogram dla spożywanych posiłków.
Kiedy wykonasz harmonogram dla spożywanych posiłków, będzie Ci znacznie łatwiej je przygotować. Dlatego możesz uniknąć regularnie niepotrzebnych składników i jedzenia w pośpiechu. Spróbuj utworzyć tygodniowy lista posiłków i sprawdź, czy dzięki niemu potrafisz ograniczyć jedzenie pod wpływem emocji wynikające ze stresu.
krok 5


Batoniki

Naucz się odróżniać rzeczywisty głód od głodu spowodowanego emocjami.
Głód wywołany emocjami pojawia się nagle i nagle musi być zaspokojony. Głód fizyczny przychodzi powoli i pozwala poczekać zanim cokolwiek zjesz. Jeżeli dopadł Cię głód rzeczywisty, będziesz w stanie odmówić reszty posiłku, zaraz po tym kiedy poczujesz się syto. W razie głodu emocjonalnego będziesz w stanie odmówić reszty posiłku dopiero kiedy wszelakie złe emocje z Ciebie wyjdą.
krok 6


Słodycze

Zrób porządek w szafkach.
Im więcej jedzenia masz w domu tym bardziej prawdopodobne, iż je szybko skonsumujesz. Przejdź się do swojej spiżarni i poszukaj wszelkiej niezdrowej żywności jaka się tam znajduje, następnie ją wyrzuć. Miej zawsze pod ręką świeże i suszone owoce i orzechy, ryż, ciastka i inne formy przekąsek, które zawierają małe ilości kalorii. Pamiętaj, iż częstym przyczyną nieustannego głodu może być niezdrowa żywność.
krok 7


Pizza

Znajdź własne alternatywy dla rozładowania stresu.
Wprowadź do rutyny pewne aktywności. Wychodź częściej na spacer z psem, poczytaj książkę, posłuchaj ulubionej muzyki, zadzwoń do przyjaciela, z którym nie widzieliście się od lat, albo przygotuj sobie relaksującą kąpiel.
krok 8


Słodycze

Zapisuj wszystko co spożywasz.
Możesz sobie nie zdawać sprawy z tego jakie ilości pokarmu spożywasz w czasie jednego posiłku, albo całego dnia. Jeżeli miewasz trudne okresy, liczba spożywanego jedzenia w tym czasie może być zdumiewająca. Załóż dzienniczek żywności i zapisuj wszystko spożywane produkty i ich liczba. Możesz nawet w okolicy wytwórów zapisywać uczucia, które w danym momencie wywołały Twój głód.
Wskazówki i ostrzeżenia
Prócz wszystkich wymienionych wyżej rozwiązań, zawsze dobrze jest mieć kogoś z kim możesz porozmawiać o swoim problemie. Poproś przyjaciela albo bliskiego członka rodziny o pomoc i jeżeli poczujesz frustrację, rozczarowanie, czy inne emocje, które spowodują Twój głód, zadzwoń do niego.

Lekarz Dietetyk: JAK PRZESTAĆ PODJADAĆ; WIE BRATEN ZU STOPPEN; HOW TO STOP FRY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.