Leczenie Jak przygotować śniadanie proteinowe przyczyny. Co znaczy Dostarcza nam energii na cały.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przygotować śniadanie proteinowe?

Definicja z ang. How to prepare breakfast protein, z niem. Wie Frühstück Protein vorzubereiten.

Co to znaczy: Jak powszechnie wiadomo, śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dostarcza nam energii na cały dzień. To jest pierwszy posiłek, który spożywamy po obudzeniu się, na pusty żołądek. Istotne więc, by był to posiłek zdrowy, lekki i nie obciążający żołądka. Porządne i zdrowe śniadanie powinno być bogate w proteiny. Jak zatem przygotować takie proteinowe śniadanie, jakie produkty włączyć do proteinowego śniadania? Odpowiedź poniżej.
krok 1
Jajka. Są one bogate w proteiny, jedno jajko zawiera ich aż 6 gramów. Jeżeli przejmujesz się cholesterolem, ponieważ niestety w żółtkach jest go dość wiele, nie musisz jeść całego jajka. Zjedz samo białko.
krok 2
Nabiał. Większość wytwórów mlecznych jest bogata w proteiny. Aktualnie mamy dostęp do nabiału nisko-tłuszczowego i głównie na takim powinniśmy się skupić. Porcja twarożku zawiera 16g protein.
krok 3
Orzechy. Masło orzechowe jest rewelacyjnym metodą na dobre śniadanie. Zawartość protein jest różna, w zależności od masła, lecz z reguły waha się w granicach 4 gramów. Nie zapomnij także o podgryzaniu orzechów w ciągu dnia.
krok 4
Produkty z soi. Do wyboru mamy np. mleko sojowe z płatkami owsianymi z dodatkiem soi jest extra rozwiązaniem. Takie śniadanie dostarczy nam nawet 20g protein.
krok 5
Ryby. Ryby są bardzo bogate w proteiny i zdrowe tłuszcze. np. wędzony łosoś z kromką ciemnego pieczywa spełni własną rolę w 100 procentach i jest świetną alternatywą dla bułki z serem. Wędzony łosoś zawiera 16g protein.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.