Leczenie Jak schudnąć na diecie Dukana przyczyny. Jak leczyć większość z nich to jedno ogromne.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak schudnąć na diecie Dukana?

Definicja z ang. How to lose weight on a diet Thread, z niem. Wie man Gewicht verlieren auf eine Diät Thema.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK SCHUDNĄĆ NA DIECIE DUKANA: Osobiście przetestowałam dziesiątki „diet cudów”. I powiem wam szczerze, iż większość z nich to jedno ogromne oszustwo. Jeżeli zależy wam na tym, tak aby rzeczywiście schudnąć, czas przejść na dietę, która naprawdę działa, pozwalając nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, lecz i dostarczyć organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Dietą tą jest dieta Dukana. Można podejść do niej restrykcyjnie, kompletnie unikając węglowodanów i tłuszczy albo rezygnując z nich jedynie w pierwszej fazie diety. Wszystko zależy od tego ile i w jakim czasie chce się schudnąć. Przeczytaj ten artykuł, a poznasz szczegóły diety Dukana.
krok 1
Czym jest dieta Dukana?
Dieta Dukana, zwana również dietą proteinową albo białkową, polega w głównej mierze na spożywaniu wytwórów bogatych w białko, przy ograniczeniu węglowodanów i tłuszczy. Białko jest tutaj składnikiem dominującym dlatego, iż nie tylko pozwala pozbyć się zbędnych kalorii, lecz ma równocześnie wpływ na wzrost masy mięśniowej.
krok 2
Produkty, które można spożywać na diecie Dukana.
Dieta Dukana złożona jest z czterech faz: etapy uderzeniowej (zwanej także fazą ataku), etapy naprzemiennej, etapy utrwalenia i etapy stabilizacji.
Oto opis poszczególnych faz:
Etap uderzeniowa (ataku) – trwa do 10 dni (zależy od organizmu - test można sobie wykonać na oficjalnej stronie http://www.dukandiet.co.uk). W czasie jej trwania można spożywać produkty zawierające wyłącznie białko.
Zaliczamy do nich:
chude mięso (na przykład pierś z kurczaka), ryby i skorupiaki, mięso wołowe, szynka drobiowa, jaja, niskotłuszczowe produkty mleczne - do 3%, płatki owsiane - do 3 łyżek na dzień, herbata, kawa, woda gazowana, odtłuszczone mleko
Etap naprzemienna – trwa tak długo, aż osiągniemy upragnioną wagę. Prócz wytwórów bogatych w białko (wspomnianych powyżej), należy włączyć do diety warzywa, gdyż celem tej etapy jest osiągnięcie docelowej masy ciała. W czasie tej etapy jemy naprzemiennie a mianowicie 1 dzień samo białko i 1 dzień białko + warzywa (z pominięciem ziemniaków, fasoli, bobu, kukurydzy i tym podobne). Można jeść również naprzemiennie 7 na 7 - a więc 7 dni białka i 7 dni białko + warzywa.
W tej fazie w dniach białko + warzywa możesz jeść:
To co w fazie I i warzywa takie jak - brokuły, kalafior, kapusta, pomidory, fasola szparagowa, pieczarki, szpinak, dynia, brukselka, wszystkie warzywa liściaste. Warzywa można gotować albo jeść na surowo.

Etap utrwalenia – na tym etapie należy stopniowo zacząć włączać produkty zawierające w swym składzie węglowodany. Celem tej etapy jest utrzymanie docelowej wagi, osiągniętej w fazie poprzedniej.
Produkty, które możesz spożywać:
chude mięso, ryby, mięso wołowe, szynka, jaja, niskotłuszczowe produkty mleczne, płatki owsiane, herbata, kawa, woda gazowana, brokuły, kalafior, kapusta, pomidory, fasola szparagowa, pieczarki, szpinak, dynia, brukselka, owoce, sery - dania tłuste albo węglowodanowe wprowadzamy stopniowo do diety, na początku raz w tygodniu. Bezwzględnie raz w tygodniu jemy wyłącznie białko.


Etap stabilizacji – jak sama nazwa wskazuje, w tej fazie następuje stabilizacja masy ciała i rodzaju spożywanych wytwórów. Osoba będąca na diecie może jeść na co tylko ma ochotę codziennie OPRÓCZ jednego dnia w tygodniu. W tym dniu, zwanym dniem Dukana, można jeść wyłącznie pokarmy znajdujące się na liście Dukana z etapy uderzeniowej.
krok 3
Oto spis innych wytwórów zalecanych w diecie Dukana:
chude mięso wołowe, chuda szynka, królik, cielęcina, wątróbka drobiowa, pierś z kurczaka, pierś z indyka, ryby, owoce morza, jogurty „0%”, chude twarogi, chude mleko, jajka, tofu, zielone warzywa, cebula, zioła i przyprawy, musztarda, ketchup bez cukru, otręby owsiane, kawa, herbata, woda gazowana, słodzik, gumy do żucia bez cukru.
krok 4
Efekty diety Dukana są szybko zauważalne i bardzo zadowalające. Sama dieta nie jest tak restrykcyjna, jak jej konkurentki i opiera się przede wszystkim na zdrowym odżywianiu. Mam nadzieję, iż i tobie pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Powodzenia!

Lekarz Dietetyk: JAK SCHUDNĄĆ NA DIECIE DUKANA; WIE MAN GEWICHT VERLIEREN AUF EINE DIÄT THEMA; HOW TO LOSE WEIGHT ON A DIET THREAD;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.