Leczenie Jak skończyć ze słodyczami przyczyny. Jak leczyć do zamierzonego celu mogą jednak pojawić.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak skończyć ze słodyczami?

Definicja z ang. How to finish with sweets, z niem. Wie mit Süßigkeiten zu beenden.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK SKOŃCZYĆ ZE SŁODYCZAMI: Sporo kobiet dba o to, tak aby zachować lub osiągnąć wymarzoną figurę. W drodze do zamierzonego celu mogą jednak pojawić się pewne trudności. Jedną z nich jest niedotrzymanie postanowienia o niejedzeniu w trakcie diety słodyczy. Biorąc pod uwagę moje swoje doświadczenia, podam wam parę szybkich i stosunkowo skutecznych porad jak radzić sobie z niepohamowaną chęcią na małe "co nieco".
krok 1
Pozbądź się słodyczy ze swojego otoczenia. Świadomość posiadania ukrytej czekolady z urodzin jest zazwyczaj pokusą, której łatwo można ulec. Słodycze, których nie możesz się pozbyć (na przykład poczęstować nimi znajomych) najlepiej odłożyć w rzadko odwiedzane, nietypowe miejsce, wtedy łatwiej o nich zapomnisz.
krok 2
Omijaj kuchnię poza porami posiłków. Nie wchodź tam co chwilę, szczególnie, jeżeli stoi tam upieczone poprzez kogoś ciasto. Łatwo się skusić na taki kawałek. Pamiętaj jednak, iż jeżeli nie udało ci się powstrzymać i już zjadłaś coś słodkiego, nie trać motywacji, ani wiary w siebie! Kontynuuj własne postanowienia tak jak umiesz, a jeżeli nadal nie możesz się powstrzymać, przejdź do kolejnego punktu.
krok 3
Jedz małe porcje. Są takie dni, iż naprawdę ma się ochotę na kawałek czekolady. jeżeli już wstałaś z miejsca, by sięgnąć do dobrze znanej skrytki, nie wyciągaj całej czekolady tylko ułam sobie 2-3 kosteczki i wróć do swoich zajęć. Nawet, jeżeli wrócisz po dokładkę, 3 razy szybciej przejdzie ci ochota, niż gdybyś miała decydować, kiedy skończyć jeść mając czekoladę przed sobą. Podobnie postępuj z ciastem, krojąc je na małe kawałki i z ciasteczkami, biorąc zawsze po jednym.
krok 4
Nie głodź się! To poważny błąd, które popełnia sporo osób. Postanawiając sobie, iż pomiędzy obiadem, a kolacją nic nie zjesz, bardziej narażasz się na osłabienie silnej woli. Odbywa się tak dlatego, bo niski poziom glukozy we krwi jest znakiem dla naszego organizmu, tak aby zaspokoić głód. Kiedy burczy ci w brzuchu, koniecznie powinnaś coś zjeść. jeżeli nie wiesz co to może być, lub nie masz zbyt dużego wyboru, to podpowiem, iż może to być owoc albo warzywo (jabłko, ogórek, papryka, marchew) lub nabiał (mleko niskotłuszczowe, jogurt naturalny).
krok 5
Czasami zdarza nam się zjeść coś słodkiego, lecz nadal mamy chęć sięgnięcia po jeszcze więcej. Ludziom bardzo regularnie zdarza się jeść z nudów, dlatego dobrym rozwiązaniem tego problemu jest:
- znalezienie sobie czegoś konkretnego do roboty
- wyjście z domu
- ćwiczenia fizyczne
O ile po wyjściu z domu nie zawitasz do żadnej cukierni, dwa ostatnie punkty są najskuteczniejsza walka z podjadaniem. jeżeli poćwiczysz sobie pół godziny, wyjdzie to na zdrowie twojej sylwetce, zmniejszy się ochota na jedzenie i będziesz mieć więcej motywacji do utrzymania diety ("Skoro już spaliłam to, co zjadłam, to głupio byłoby sięgać po więcej"). jeżeli nie masz w domu jakichkolwiek przyrządów do ćwiczeń, nie zrażaj się tym, włącz ulubiona muzykę i wykonuj najprostsze ćwiczenia, które pamiętasz z lekcji wf-u. W wolnym czasie możesz tez poszukać czegos w internecie.
Wskazówki i ostrzeżenia
To są tylko podstawowe wskazówki, które można zastosować w trakcie diety. Są one skierowane raczej do osób, które złamały własne postanowienie, a teraz na szybko szukają w wyszukiwarce i na tipach odpowiedzi jak szybko i efektywnie pokonać ten "słodyczowy głód". Mam nadzieję, iż udało mi się wam aczkolwiek trochę pomoc i trzymam kciuki, by wam się udało. własne uwagi zamieszczajcie w komentarzach. Powodzenia! :)Nie mam wykształcenia medycznego i nie odpowiadam za niekorzystne konsekwencje podanych przeze mnie porad. Przed wykonywaniem cwiczeń fizycznych powinno się skonsultowac z lekarzem, a diety nalezy ustalac z dietetykiem.

Lekarz Dietetyk: JAK SKOŃCZYĆ ZE SŁODYCZAMI; WIE MIT SÜSSIGKEITEN ZU BEENDEN; HOW TO FINISH WITH SWEETS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.