Leczenie Jak szybko przytyć przyczyny. Jak leczyć przybranie na wadze w ogóle nie jest takie proste.

Czy pomocne?

100% pozytywne
3 głosy

Jak szybko przytyć?

Definicja z ang. How quickly put on weight, z niem. Wie schnell an Gewicht zu.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK SZYBKO PRZYTYĆ: Nieważne czy chcesz zrobić to dla sportu czy także z powodów osobistych, przybranie na wadze w ogóle nie jest takie proste, jak może się wydawać. Dla wielu ludzi zdobycie kilku dodatkowych kilogramów może być równie trudne, jak ich utrata. Regularnie zmiana metody odżywiania pozwala na dodanie sobie kilku kilogramów. Jednak jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe kilogramy na stałe, postępuj wg poniższych wskazówek.
MotywacjaOdpowiednia dietaĆwiczeniaOdpoczynek
krok 1
Jedz pożywne produkty, które zawierają wiele kalorii. Dobrym odpowiednikiem są: chleb pełnoziarnisty, warzywa takie jak awokado, ziemniaki czy fasola, chude mięso czerwone, drób i ryby.
krok 2
Podwyższaj wartość kaloryczną swoich posiłków. Dodaj mleko w proszku do zapiekanek, by dodać im kalorii, do kanapek dodaj awokado i oliwki, do ulubionego musli dodaj kiełki pszenicy, do sosu, który podajesz z makaronem dodaj posiekane mięso, itd..
krok 3
Unikaj nieregularnych posiłków. Zdobycie dodatkowych kilogramów, wymaga regularnego jedzenia. Powinieneś jeść trzy posiłki na dzień i poza tym, przynajmniej dwie przekąski.
krok 4
Zwiększ własna normalną porcję jedzenia. Dołóż sobie dodatkową łyżkę makaronu, a do płatków owsianych zamiast jednego dodaj dwa banany.
krok 5
jeżeli masz sposobność wyboru, jedz posiłki zawierające więcej kalorii. Np., kukurydza zawiera więcej kalorii niż groszek zielony.
krok 6
Zrelaksuj się – nadmierne zdenerwowanie i niepokój mogą spalić sporo kalorii, o których zdobycie tak bardzo się starasz.
krok 7
Zacznij ćwiczyć. Do swojego programu ćwiczeń dodaj podnoszenie ciężarów. Pomaga to budować masę mięśniową.
krok 8
Zrównoważ liczba kalorii, którą spożywasz z ich ilością, którą spalasz. Może się zdarzyć, iż spalasz ich więcej niż przyjmujesz. Musisz wtedy koniecznie trochę zwolnić program ćwiczeń.
krok 9
Pamiętaj, by szybko przytyć musisz trzymać się trzech podstawowych zasad:
1. Odpowiednie jedzenie
2. Spanie/odpoczynek
3. Podnoszenie ciężarów
krok 10
Nie popełniaj podstawowych błędów. Wielu ludzi myśli, iż by przytyć wystarczy jeść co popadnie – nie to jest prawda. Powinieneś poprawnie się odżywiać i nie jeść pustych kalorii. Nie chcesz gdyż zwiększyć objętości tkanki tłuszczowej - chcesz beztłuszczowej masy mięśniowej.
krok 11
Stosuj odpowiednie zasady, przekonasz się jak szybko można zdobyć dodatkowe kilogramy. Wystarczy trochę cierpliwości i samodyscypliny, a efekty wkrótce się pojawią.
Wskazówki i ostrzeżenia
jeżeli posiadasz żadne problemy fizyczne i brak równowagi hormonalnej, powinieneś skontaktować się z lekarzem.Ogranicz spożywanie nadmiaru tłuszczu i słodyczy, mimo że wydaje się to najszybszym metodą na zdobycie kilku kilogramów więcej. Jedz tłuszcze i oleje z umiarem, powinny one stanowić nie więcej niż 30 % całkowitego spożycia kalorii.

Lekarz Dietetyk: JAK SZYBKO PRZYTYĆ; WIE SCHNELL AN GEWICHT ZU; HOW QUICKLY PUT ON WEIGHT;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.