Leczenie Jak uniknąć zaparć podczas diety Dukana przyczyny. Co znaczy pojawić się problemy z.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uniknąć zaparć podczas diety Dukana?

Definicja z ang. How to avoid constipation during the Dukan Diet, z niem. Wie Verstopfung während der Dukan Diät zu vermeiden.

Co to znaczy: W czasie diety Dukana, szczególnie w czasie I etapy i dni proteinowych, mogą pojawić się problemy z zaparciami. Skąd one się biorą? Produkty białkowe zawierają bardzo małą liczba włókien pokarmowych sprzyjających wypróżnianiu a nasza dieta jest przecież oparta raczej na białku (proteinach). Jak zatem uniknąć zaparć w czasie diety Dukana?
krok 1
Wiele pij
w czasie diety należy wypijać przynajmniej 1,5 litra wody na dzień. Picie wody pomaga nie tylko w odchudzaniu i wypłukiwaniu toksyn z organizmu przez częste oddawanie moczu. Woda również rozmiękcza stolec, poprawia skurcze jelit i ułatwia wypróżnianie.
krok 2
Jedz 2 łyżki otrąb na dzień

w czasie całej diety czyli w fazie uderzeniowej, naprzemiennej (równomiernego rytmu) aż do czasu uzyskania pożądanej wagi lepiej nie jeść więcej niż 2 łyżki otrąb na dzień - lecz również nie mniej! Otręby nie tylko sycą lecz również znacznie poprawiają pracę jelit i pomagają w wypróżnianiu.
Oprócz tego może tego jeszcze nie wiesz, lecz otręby pomagają w odchudzaniu i obniżają poziom cholesterolu we krwi. W jaki sposób pomagają w odchudzaniu? Przechwytują one w część pokarmów w jelicie cienkim i pociągają je za sobą do stolca.
krok 3
Jedz 1 łyżkę oleju parafinowego po głównym posiłku
Olej parafinowy (popularny w aptece) bardzo ułatwia wypróżnianie. Należy jednak nie przesadzać z jego ilością gdyż może nasilić zaparcia (dlatego nie należy spożywać w dużych ilościach majonezu Dukana, w którego skład wchodzi właśnie olej parafinowy).
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.