Leczenie Jak zapobiec otyłości przyczyny. Jak leczyć nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, młodzi.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiec otyłości?

Definicja z ang. How to prevent obesity, z niem. Wie um zu verhindern Fettleibigkeit.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK ZAPOBIEC OTYŁOŚCI: Otyłość to problem, który dotyczy coraz większej części społeczeństwa. Walczą z nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, młodzi, jak i starzy. Niektórzy podkreślają, iż czują się idealnie w swoim ciele, niezależnie od tego, czy posiadają więcej kilogramów. Jednak należy pamiętać także o tym, iż otyłość jest wrogiem człowieka i może mieć niezwykle niekorzystny wpływ na stan naszego zdrowia. Jak uniknąć otyłości? Oto kilka porad.
krok 1
Pierwszym krokiem w działaniu przeciwko pojawieniu się u nas otyłości jest uświadomienie sobie, czym ona jest. Otyłość to nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka, wykraczająca poza fizyczne potrzeby i sposobność przyswajania poprzez organizm. Uznaje się, iż otyłość występuje o osób, których tkanka tłuszczowa stanowi od 20 do 25% masy ciała.
krok 2


Pomiar pasa

Kiedy już wiesz, czym charakteryzuje się otyłość, warto wykonać tzw. tekst BMI na optymalną masę ciała dla Twojego organizmu. Ten parametr oblicza relację między wzrostem, a Twoją aktualną masą ciała. W Internecie możesz znaleźć sporo elektronicznych kalkulatorów, które pozwolą Ci ocenić, czy cierpisz na otyłość, czy także posiadasz doskonałą masę ciała.
krok 3
Jeżeli okazało się, że cierpisz na otyłość, bądź obawiasz się, iż możesz w niedługim czasie borykać się z tym problemem, powinnaś/powinieneś powziąć następne kroki. Warto zaznajomić się z licznymi negatywnymi skutkami otyłości i jej wpływem na stan zdrowia człowieka. Dlatego będziesz mieć świadomość tego, co Ci zagraża, a wszystko to może stanowić motywację do prowadzenia zdrowszego stylu życia i lepszego odżywiania się. Jednym z najczęściej występujących negatywnych skutków otyłości jest powiększenie się stężenia cholesterolu, który może prowadzić do rozwoju miażdżycy. Ponadto osoby otyłe borykają się z problemami układu oddechowego, problemami układu trawiennego, niewłaściwą robotą naczyń krwionośnych i problemami z krążeniem. Otyłość może także wywoływać torbiele jajników, nadmierne owłosienie, zaburzenie występowania miesiączki, czy także nietolerancję glukozy i oporność na insulinę.
krok 4


Dieta

Następnym krokiem jest zmiana trybu życia, jaki do chwili obecnej się prowadziło. Najważniejszym jest zmiana diety na zdrowszą. Zwłaszcza należy przede wszystkim zrezygnować ze słodyczy, soli, cukru, napojów gazowanych i rożnego rodzaju używek. Warto także zacząć jeść zdrowe pieczywo pełnoziarniste, a nie pszenne, gdyż pozytywnie wpłynie ono na pracę twojego układu trawiennego. Ponadto jedz otręby, płatki owsiane, jogurty. Zrezygnuj z bardzo tłustych potraw i nie używaj zbyt dużej ilości ciężkich sosów. Warto także nie używać zbyt dużych ilości śmietany. Zacznij jeść więcej warzyw i owoców ( zwłaszcza grejpfrutów, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej). Pamiętaj także o tym, tak aby nakładać sobie znacznie mniejsze porcje, niż zwykle, dokładnie i powoli przeżuwaj każdy kęs posiłku. Dlatego szybciej poczujesz sytość, a po jakimś czasie Twój żołądek ulegnie skurczeniu.
krok 5


Sporty wodne

Kolejnym krokiem w utrzymaniu odpowiedniej wagi jest uprawianie sportów. Warto uprawiać jogging, ćwiczyć aerobik i gimnastykę, pływanie, jazdę na rowerze. Dzięki tego rodzaju ćwiczeniom nie tylko będziesz spalać tłuszcz, ale również każda partia mięśni Twojego ciała będzie zmuszona do intensywnej pracy.
krok 6
Ostatnim krokiem w prowadzeniu zdrowszego trybu życia jest odpowiednie wysypianie się. Człowiek potrzebuje aż 8 godz. snu, aby organizm mógł się właściwie zregenerować. Dlatego Twój układ trawienny będzie lepiej funkcjonować.

Lekarz Dietetyk: JAK ZAPOBIEC OTYŁOŚCI; WIE UM ZU VERHINDERN FETTLEIBIGKEIT; HOW TO PREVENT OBESITY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.