Leczenie Jak zmniejszyć apetyt przyczyny. Jak leczyć starasz, tym bardziej czujesz, iż jesteś.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zmniejszyć apetyt?

Definicja z ang. How to reduce appetite, z niem. Wie zu reduzieren Appetit.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK ZMNIEJSZYĆ APETYT: Skrupulatnie liczysz kalorie, starasz się trzymać linię, lecz im bardziej się starasz, tym bardziej czujesz, iż jesteś głodna? A przecież dopiero co jadłaś. Jak zatem zdrowo oszukiwać głód i trzymać kilogramy w ryzach?
krok 1
Przede wszystkim nie myśl za sporo o diecie i jedzeniu. Zajmij się czymś, bądź stale aktywna. To już nawet nie musi być uprawianie sportu, lecz czytanie, robótki ręczne, prace w domu i ogrodzie, wyjście do miasta. Grunt, żebyś robiła coś co cię pochłonie i pomoże nie myśleć o jedzeniu.
krok 2
Pij wiele wody. Woda wypełni żołądek i odegna uczucie głodu, a przy okazji świetnie wypłucze toksyny z organizmu. lecz nie popijaj w trakcie posiłku, ponieważ to ułatwia przełykanie i spowoduje, iż więcej zjesz. Z piciem zaczekaj około 20-30 min. po posiłku. Z kolei możesz napić się wody na krótko przed jedzeniem, ponieważ woda zajmie trochę miejsca w żołądku.
krok 3
Jedz powoli. Im wolniej żujesz i dłużej jesz, tym mniej zjesz. Dopiero po około 15 minutach mózg wysyła organizmowi informację, iż jest najedzony, czyli poprzez te pierwsze 15 min. spiesząc się możesz niepotrzebnie zjeść więcej niż to niezbędne.
krok 4
Unikaj widoku jedzenia. Reklama, okno wystawowe cukierni czy przepis kulinarny w gazecie sprawi, iż momentalnie otrzymasz sygnał do mózgu „muszę zjeść”.
krok 5
Nie jedz czytając albo oglądając telewizję. Mechanicznie, mimochodem wrzucisz w siebie wiele więcej jedzenia niż gdybyś skupiła się na posiłku
krok 6
Zjadaj pokarmy bogate w błonnik, który pęcznieje w żołądku i daje uczucie sytości.
krok 7
Okłamuj wzrok, który wysyła (w tym wypadku mylące) sygnały do mózgu. Dania podane na mniejszym talerzu wydają się obfitsze, a drobno pokrojone albo poszatkowane sprawiają wrażenie większych niż produkty podane w całości.
krok 8
Jako przekąskę podjadaj surowe warzywa (marchew, paprykę, ogórka, selera, i tym podobne).
krok 9
Jedz ziemniaki. Zawarta w nich skrobia zapewni uczucie sytości poprzez dłuższy czas. Powinny to być oczywiście ziemniaki gotowane albo pieczone, a nie smażone albo z dodatkiem masła albo tłustych sosów!
krok 10
Jedz owoce z sporymi pestkami ( lecz nie za sporo, ponieważ zawierają cukier) i trzymaj pestkę długo w ustach.
krok 11
Wybieraj ryby morskie zamiast mięsa. Wbrew pozorom ryba jest bardziej sycąca, ( lecz i zdrowsza ponieważ zawiera konieczne nienasycone kwasy tłuszczowe, które chronią przed chorobami serca i miażdżycą.
krok 12
Jedz maleńkie porcje, ( lecz częściej, na przykład 5 razy na dzień. Czekając wygłodniała od śniadania do obiadu rzucisz się na jedzenie i pochłoniesz więcej niż gdybyś miała krótszą przerwę pomiędzy posiłkami.
krok 13
Jedz chude białko na śniadanie. Może to być jajko albo odtłuszczony ser czy jogurt. Białko zjedzone rano zapewnia uczucie sytości na dłużej niż gdybyś zjadła je o innej porze dnia.
krok 14
Żuj gumę bez cukru (byle nie za długo). W czasie żucia mózg otrzymuje sygnał, tak aby ograniczyć łaknienie.

Lekarz Dietetyk: JAK ZMNIEJSZYĆ APETYT; WIE ZU REDUZIEREN APPETIT; HOW TO REDUCE APPETITE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.