Leczenie Jak zrobić chleb Dukana przyczyny. Jak leczyć możemy go jeść do woli. Na dzień, zarówno w.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zrobić chleb Dukana?

Definicja z ang. How to make bread Dukan, z niem. Wie zu machen Brot Dukan.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAK ZROBIĆ CHLEB DUKANA: Chleb Dr. Dukana jest wspaniałym zamiennikiem zwykłego chleba, jednak i tak nie możemy go jeść do woli. Na dzień, zarówno w fazie uderzeniowej jak i następnych fazach, dieta Dukana pozwala nam, a nawet zaleca jedzenie 2-3 łyżek otrąb owsianych albo pszennych na dzień. Dlaczego? Otręby wypełniają żołądek i jelita i zwalczają zaparcia (częste po kilku dniach stosowania diety). Otręby smakują także wyśmienicie z jogurtem naturalnym albo serkiem odtłuszczonym i słodzikiem, jednak kto z nas odmówiłby sobie dziennej dawki "chlebka"? Poniżej znajdziesz przepis z książki Dr. Dukana na chleb. Oczywiście możesz zwiększyć proporcje i zrobić normalny bochenek chleba, jednak wówczas możesz łatwo przekroczyć rekomendowaną dawkę otrąb na dzień.
2 łyżki otrąb owsianych1 łyżka otrąb pszennych1 jajko1 łyżka serka homogenizowanego 0% (jeżeli nie masz takiego serka wówczas możesz dodać pół łyżki sera białego odtłuszczonego i pół łyżki odtłuszczonego jogurtu; zamiast tego może być także łyżka serka białego z Piątnicy).
krok 1
Wszystkie składniki należy ze sobą dobrze wymieszać (najlepiej mikserem).
krok 2
Rozgrzej dobrze patelnię (jak jest dobrze rozgrzana, to placuszki nie będą przywierać do dna). Możesz ewentualnie przed smażeniem posmarować patelnię papierowym ręczniczkiem zwilżonym kilkoma kroplami oleju (wg książki dr. Dukana).
krok 3


Placek - chleb Dukana

Ciasto nakładaj na patelnię i smaż z obydwu stron. Po upieczeniu pokrój je w kromeczki.
Wskazówki i ostrzeżenia
Powyższy przepis pochodzi z książki dr. Dukana. Zauważ, iż nie ma w nich przypraw. Chleb będzie wiele smaczniejszy ((jeżeli dodasz ciasta soli i ulubionych ziół.Nie przekraczaj zalecanej dawki otrębów na dzień. W fazie uderzeniowej (ataku) należy spożywać ich 2 łyżki, zaś w fazie III - 3 łyżki.

Lekarz Dietetyk: JAK ZROBIĆ CHLEB DUKANA; WIE ZU MACHEN BROT DUKAN; HOW TO MAKE BREAD DUKAN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.