Leczenie Jak zrobić koktajl białkowy domowej roboty przyczyny. Co znaczy regularnie są służące.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zrobić koktajl białkowy domowej roboty?

Definicja z ang. How to make homemade protein shake, z niem. Wie hausgemachten Protein-Shake zu machen.

Co to znaczy: Białko jest podstawowym elementem zdrowej diety. Koktajle wysokobiałkowe regularnie są służące pośród osób często ćwiczących w celu uzupełnienia ich potrzeb żywieniowych. Poniżej znajdziesz przepis jak w domu zrobić koktajl białkowy z samych naturalnych składników.
1 filiżanka komosy ryżowej2 białka jajka1/2 pokrojonego w plastry jabłka1/4 filiżanki mleka1 łyżka stołowa mioduCedzakBlenderGarnek
krok 1
Komosa ryżowa to wysokobiałkowe zboże, które pochodzi z Ameryki Południowej. Można je kupić w większości supermarketów i sklepów ze zdrową żywnością. Weź filiżankę nasion komosy ryżowej i dokładnie wypłucz je we wodzie. Odcedź nasiona i wrzuć je do garnka. Dodaj trzy filiżanki wody, podgrzewaj na małym ogniu poprzez ok. dwadzieścia min.. Komosę ryżową należy gotować, aż ziarna będą puszyste i jędrne. Ten krok powinien być wykonany wieczorem w przeddzień zrobienia koktajlu. Tak przygotowane ziarna przechowuj w lodówce. Spróbuj dodawać po jednej kopiatej łyżce ziaren do koktajlu.
krok 2
Drugim źródłem białka w koktajlu będą białka jajek. Białko jajka zawiera niewiele cholesterolu, lecz jest źródłem pożywnego białka. Białko pozwoli uzyskać gęstą konsystencję koktajlu.
krok 3
Weź jedną sporą łyżkę komosy ryżowej i zmiksuj blenderem albo innym mikserem. Dodaj dwa białka jaja, 1/4 filiżanki mleka, łyżkę miodu, pół pokrojonego jabłka i całość zmiksuj. Jabłko możesz zastąpić innym owocem, wg swojego smaku. Miksuj aż do momentu uzyskania jednolitej konsystencji. Dodaj do koktajlu białkowego odrobinę lodu i ciesz się jego smakiem.
Wskazówki i ostrzeżenia
Komosa ryżowa może być stosowana jako źródło białka i bonus do wielu potraw.jeśli jesteś uczulony na jajka nie używaj białek, komosa ryżowa ma wystarczająco wiele białka.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.