Leczenie Jakie owoce są najzdrowsze przyczyny. Co znaczy ich często. To jest bardzo rekomendowane.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jakie owoce są najzdrowsze?

Definicja z ang. Which fruits are the healthiest, z niem. Welche Früchte sind die gesündesten.

Co to znaczy: Każdy z nas lubi owoce. Jednak prawie każdy wyrobił w sobie nawyk spożywania ich często. To jest bardzo rekomendowane, tak aby utrzymać stan naszego zdrowia na dobrym poziomie. Już od dziecka powinniśmy być przyzwyczajani do jedzenia zarówno owoców jak i warzyw. Jednakże jako dzieci mogliśmy być przymuszani do ich jedzenia a w skutek czego urosła w nas niechęć do jedzenia owoców czy warzyw. Warto jednak zwalczyć tego typu niechęć, gdyż owoce są bardzo wartościowym „prezentem” od Matki Ziemi. Zawierają one sporo witamin i substancji odżywczych, które są konieczne do codziennego funkcjonowania. W tym artykule znajdziesz wiadomości o najzdrowszych owocach, które powinniśmy włączyć do naszej diety.
krok 1
Zacznijmy od można powiedzieć naszej dumy narodowej a więc jabłek. W Polsce jest bardzo wiele gatunków jabłek w porównaniu z innymi państwami. W języku angielskim istnieje przysłowie, które potwierdza zdrowotny wpływ jabłek na organizm człowieka , a mianowicie: „An apple a day keeps the doctor away” a więc w wolnym tłumaczeniu „Jedno jabłko na dzień uchroni cię od wizyty u doktora”. Jabłka zawierają witaminę A, C, P, magnez, potas, żelazo i spore ilości błonnika. Unikalne połączenie witaminy C, P i magnezu zapobiegają miażdżycy. Obecność błonnika pomaga w regulowaniu przemiany materii. często jedzenie jabłek obniża poziom złego cholesterolu. Najlepiej spożywać je na surowo.
krok 2
Następnym owocem, na które warto zwrócić uwagę jest awokado. Większość z was może być zaskoczona, iż awokado to owoc. Awokado przeważnie kojarzone jest z warzywami. Jednakże to jest błędne skojarzenie. Awokado zawiera witaminy: B6, B9, C, K i E. Dodatkowo awokado zawiera magnez, wapń, fosfor i potas. Regularnie owoc awokado jest sugerowany osobom cierpiącym na depresję czy także przemęczenie. Dzięki witaminie B i E łagodzi stres i stany depresyjne. Owoc ten jest także traktowany jako afrodyzjak, tak aby wzmacniać popęd seksualny.
krok 3
Następnym owocem, który powinien znaleźć się w naszej diecie jest banan. Jedzą go regularnie sportowcy, tak aby szybko pozyskać energię do wysiłku fizycznego. Zawiera on cukry proste, dzięki którym mamy więcej energii. Prócz tego w bananie można znaleźć witaminę C i witaminy z grupy B (min. B6, B1, B2). Co ciekawe banan podany z mlekiem jako koktajl może służyć jako środek uspokajający. Dzięki niemu w organizmie uwalnia się serotonina a więc hormon szczęścia.
krok 4
Warto zwrócić uwagę także na owoce leśne, min. czarne jagody, jeżyny, maliny. Zawierają one witaminy: A, B1 i C. Pełnią także funkcję przeciwutleniaczy, które spowalniają mechanizm starzenia się. Jagody wzmacniają także naczynia krwionośne. Jagody mają zbawienne działanie na wzrok dzięki witaminie A. Jagody leczą także biegunkę i mają działanie antynowotworowe.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.