Leczenie Jakie właściwości ma miód? Cz. 2 przyczyny. Jak leczyć dobroczynnym wpływie na zdrowie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jakie właściwości ma miód? Cz. 2?

Definicja z ang. What properties is honey? Vol. 2, z niem. Welche Eigenschaften ist Honig? Vol. 2.

Jak leczy DIETETYK w przypadku JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MA MIÓD? CZ. 2: Część druga przewodnika po miodach. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o jego dobroczynnym wpływie na zdrowie, przeczytaj także część pierwszą poradnika, dostępną tutaj Jakie właściwości ma miód? Cz.1
krok 1
Jak spożywać miód? W zasadzie – jak chcesz. Prócz rozpuszczania w napojach możesz nim smarować pieczywo, polać nim jogurt naturalny, musli z mlekiem, jeść wprost z łyżeczki, polewać nim owoce (w szczególności grejpfruty są bardzo dobre z miodem), możesz zrobić masę twarogową posłodzoną miodem i udekorować nią herbatniki. Możliwości jest bardzo wiele.
krok 2
Miodu można używać mniej, niż cukru, z racji na jego skład. 1 łyżeczka miodu odpowiada mniej więcej 2 łyżeczkom cukru.
krok 3
By zachować właściwości miodu, przechowuj go w temperaturze 6-10 stopni, bez dostępu światła. Przechowywanie miodu w temperaturze pokojowej powoli go niszczy – po 6 miesiącach traci on połowę swoich właściwości, a po 1,5 roku jest już bezwartościowy – zostaje tylko smak. Problem w tym, iż miód w sklepach nie jest przechowywany w chłodniach, dlatego dobrze jest się zaopatrzyć u pszczelarza.
krok 4
Miód miodowi nierówny. Do wyboru jest sporo jego rodzajów różniących się nie tylko smakiem, lecz i właściwościami. Warto więc wybrać najodpowiedniejszy dla siebie.
krok 5
Miód wielokwiatowy – najpopularniejszy, łagodny w smaku. Sugerowany jest szczególnie dla alergików (o ile nie jesteś oczywiście właśnie na miód uczulony), bo łagodzi symptomy uczulenia.
krok 6
Miód spadziowy – ceniony za charakterystyczny smak i zwiększone właściwości odżywcze, w związku z czym warto go spożywać w stanach osłabienia, a nawet anemii. (w szczególności miód ze spadzi iglastej ma wyjątkowo mocne własności antybiotyczne. No i jest pyszny.
krok 7
Miód lipowy – przydatny w leczeniu przeziębienia, zapalenia oskrzeli. Działa uspokajająco i dlatego jest sugerowany w tak zwany nerwowych okresach i bezsenności.
krok 8
Miód gryczany – tu ciekawostka, ponieważ dobrze jest go spożywać po złamaniach kości, bo sprzyja ich regeneracji. Podobnie jak lipowy, jest rekomendowany w przeziębieniach i gorączce.
krok 9
Miód akacjowy – (w szczególności dla diabetyków i przy problemach z nerkami i przewodem moczowym.
krok 10
Miód rzepakowy – przydatny przy problemach z wątrobą, a również dla osób cierpiących na chorobę wieńcową.
krok 11
Jeśli chcesz podawać miód małemu dziecku, rób to ostrożnie. Zacznij od bardzo niewielkich ilości i najlepiej od miodu akacjowego, bo najmniej uczula. Pamiętaj także, iż z miodem trzeba poczekać, aż dziecko skończy co najmniej roczek.
krok 12
Miód sztuczny to nie miód, nie ma jakichkolwiek właściwości poza słodkim, miodopodobnym smakiem. Kupując miód sprawdzaj więc uważnie etykietę, by się nie pomylić. Uważaj (w szczególności, jeśli w okolicy widnieje podejrzanie niska cena. Nie daj się zwieść także tym, iż bywa wytwarzany z udziałem pszczół, które przetrawiają wcześniej zrobiony, sztuczny syrop. Nawet taki „miód” nie ma jakichkolwiek pozytywnych właściwości.

Lekarz Dietetyk: JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MA MIÓD? CZ. 2; WELCHE EIGENSCHAFTEN IST HONIG? VOL. 2; WHAT PROPERTIES IS HONEY? VOL. 2;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.