Leczenie Jak sprawić aby skóra była jędrna po odchudzaniu przyczyny. Co znaczy pamiątka pozostaje.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak sprawić aby skóra była jędrna po odchudzaniu?

Definicja z ang. How to make skin was firm after weight loss, z niem. Wie machen die Haut nach Gewichtsverlust Firma war.

Co to znaczy: Kiedy gubisz zbędne kilogramy regularnie zdarza się, iż jako niechciana pamiątka pozostaje po nich nadmiar wyciągniętej skóry. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak tego uniknąć.
krok 1
Racjonalna dieta. Gdy się odchudzasz musisz pamiętać, iż zbyt szybka utrata wagi nie jest niestety zdrowa. W najwyższym stopniu optymalne dla twojego ciała jest tracenie ok. 1-1,5 w ciągu 2 tygodni. Wtedy twoja skóra ma chwilę na przystosowanie się do twojej nowej objętości.
krok 2
Ćwiczenia zapewnią twojej skórze odpowiednią sprężystość. Nadmiar skóry najczęściej jest problemem na brzuchu. By go uniknąć co najmniej dwa razy w tygodniu rób brzuszki najlepiej skośne.
krok 3
Kiedy siedzisz wieczorem przed telewizorem masuj własną skórę, tak jakbyś ją lekko podszczypywała, poprawiasz w ten sposób ukrwienie i elastyczność.
krok 4
Stosuj regularnie peelingi, najlepiej takie, które zawierają wyciągi z owoców. Działają pobudzająco i ujędrniająco.
krok 5
Stosuj kremy. Nie muszą to być w ogóle preparaty ujędrniające, wystarczy balsam dobrze nawilżający. Odpowiednio nawodniona skóra, sama staje się bardziej sprężysta.
krok 6
Dbaj o tkankę łączną (na przykład kosmetyki z naturalnym kolagenem). Twojej skórze pomogą także maseczki z błota z morza martwego, okłady z alg, kosmetyki z aloesem, z malwą sudańską albo iglicą włoską.
krok 7
Co 3 dzień rób sobie 15 minutową kąpiel w solance. Twoja skóra będzie napięta i jędrna.
krok 8
Jeżeli twoje piersi bardzo zmalały po odchudzaniu i sporo brakuje im do jędrności wówczas oprócz kremów do biustu możesz spróbować tabletek ziołowych na jędrność piersi. Tabletki (((na przykład Perfect Bust) stymulują przyrost piersi równocześnie je wzmacniając i ujędrniając.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.