Leczenie Popraw skórę po odchudzaniu przyczyny. Co znaczy i bardziej wisząca, jednak się nie martw.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Popraw skórę po odchudzaniu

Definicja z ang. As more flexible skin after weight loss, z niem. Als flexibler Haut nach Gewichtsverlust.

Co to znaczy: Oczywiście, nie myślałaś o tym, iż po odchudzaniu twoja skóra będzie luźniejsza i bardziej wisząca, jednak się nie martw - są na nią metody. Najgorsze - a więc odchudzanie masz już za sobą. Dowiedz się teraz jak zmniejszyć nadmiar skóry i do dzieła!
krok 1


Odchudzanie

Jeżeli jeszcze nie schudłaś to zrób to teraz
Skóra traci z wiekiem elastyczność. Znaczy to, iż im wcześniej schudniesz tym łatwiej będzie ci zmniejszyć nadmiar skóry po odchudzaniu. Nie odkładaj zatem odchudzania z miesiąca na miesiąc tylko zabierz się za to już teraz.
krok 2


Dieta

Nie stosuj diet powodujących sukces jo-jo
To są wszystkie diety cud. Im szybciej schudniesz, tym szybciej wrócisz do dawnej wagi. Twoja skóra na początku będzie się kurczyć, by później się znów rozciągnąć. Nie to jest dla niej dobre. Najlepszą dietą jest ta, która wprowadza stałą zmianę w nawykach żywieniowych. Zdrowsze nawyki wprowadzaj stopniowo i się ich trzymaj. Jeżeli stosujesz jakieś diety odchudzające dobrze jest wprowadzić moment przejściowy. Tzw moment utrwalenia wagi. Jest on opisany w diecie Dukana, lecz sprawdza się do wszystkich diet. Mianowicie, na każdy 1 kg utraconej masy ciała należy przeznaczyć 10 dni okresu przejściowego. W tym okresie je się te same produkty co w czasie diety z tą różnicą, iż raz na dzień można sobie pozwolić na jedną małą porcję wytwórów spoza diety.
krok 3


Odchudzanie

Nie chudnij zbyt szybko
Jeżeli będziesz chudnąć zbyt szybko to twoja skóra nie nadąży za wagą i zacznie wisieć. Najzdrowszym tempem chudnięcia jest ok. 1kg tygodniowo.
krok 4


Peeling

Stosuj peelingi
Peelingi pomagają uelastycznić skórę przez poprawę ukrwienia. Jednym z najlepszych peelingów jest peeling kawowy domowej roboty. Robiąc go masz pewność, iż nie zawiera szkodliwych składników (które znajdują się w większości kosmetyków sklepowych). Kawa świetnie pobudza krążenie i poprawia wygląd skóry.
Patrz przepis: peeling z kawy.
krok 5


Szczupłe ciało

Używaj kremu z kolagenem
Innym metodą na pozbycie się nadmiaru skóry po odchudzaniu jest regularne nawilżanie jej kremem z kolagenem. Kremy te mogą być dość drogie, jednak
jeżeli miałyby zadziałać to na pewno warto. Pamiętaj jednak, iż nie ma jednego kremu który aby spełnił oczekiwania wszystkich. Zanim zainwestujesz to popytaj znajomych i rodzinę czy mają któreś z nich wypróbowane. Warto również poszukać opinii w Internecie.
krok 6


Masaż

Wypróbuj masażu
Masaż pomaga uelastycznić skórę przez odżywienie i dotlenienie tkanek i wzmocnienie włókien kolagenowych. Dlaczego zatem nie spróbować? W najlepszym razie po kilku zabiegach będziesz mieć mniej wiszącą skórę - w najgorszym - będziesz czuć się o niebo lepiej. Szczególnie polecanym masażem do skóry niewiele elastycznej i skóry z cellulitem jest masaż bańką chińską.
krok 7


Algi morskie

Body wrapping
Wysmarowanie ciała w algi albo błoto i owinięcie specjalną folią w znaczny sposób poprawia elastyczność skóry. by uzyskać najlepsze efekty potrzeba ok. 10 zabiegów. Oprócz tego przy okazji pozbędziemy się cellulitu i niewielkiej ilości tłuszczu.
krok 8


Siłownia

Zapisz się na siłownię
Ćwiczenia fizyczne pomogą zbudować ci mięśnie i poprawią ukrwienie skóry, która dlatego szybciej się skurczy i dopasuje do twojej nowej figury. Nie bój się, iż będziesz wyglądać jak kulturystka - przy odpowiednim treningu i ćwiczeniach rozciągających twoje ciało będzie wyglądać smukło i seksy!
krok 9


Woda

Pij wiele wody
Zdrowa skóra to skóra dobrze nawilżona. Zdrowa i elastyczna skóra potrzebuje nawodnienia zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.
krok 10


Joga

Praktykuj jogę
Joga pomoże zredukować stres, uelastycznić ciało, schudnąć albo utrzymać zdrową wagę, a nawet pomóc zmniejszyć liczba skóry po utracie wagi. Po kilku tygodniach ćwiczenia jogi będziesz zaskoczona jak twoje ciało i skóra umieją być elastyczne.
krok 11


Cierpliwość

Bądź cierpliwa

jeżeli straciłaś wiele na wadze to twoja skóra może być jeszcze nieco wisząca poprzez nawet pół roku. Bądź cierpliwa, skóra potrzebuje nieco czasu, by dopasować się do nowej ciebie.
krok 12


Opalanie się

Nie opalaj się
Opalanie się jest okropne dla twojej skóry, w szczególności

jeżeli chodzisz na solarium. Może ci się wydawać, iż opalona skóra wygląda bardziej gładko i zdrowo, jednak tak nie jest.

jeżeli chcesz szybko stracić nadmiar skóry po odchudzaniu to stosuj kremy z wysokim filtrem i unikaj solarium jak ognia.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.