Leczenie Jakie są mity na temat odchudzania przyczyny. Co znaczy nie ma się czego bać, jeśli.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jakie są mity na temat odchudzania?

Definicja z ang. What are the myths about weight loss, z niem. Was sind die Mythen über Gewichtsverlust.

Co to znaczy: "Nie pij piwa! Utyjesz od tego!" Ile razy słyszeliśmy ten tekst? W czasie gdy nie ma się czego bać, jeśli oczywiście umiemy postępować mądrze! Obalamy dietowe mity!
krok 1


lód

"Sól jest niezdrowa!"
NIEPRAWDA!
Sól kuchenna jest źródłem jonów Na+, które są potrzebne do utrzymania właściwego ciśnienia krwi, gospodarki wodnej, wpływają nawet na działanie układu nerwowego. Sól więc jest nam konieczna do życia. Zdrowiu może zaszkodzić jedynie NADMIERNE jej użytkowanie - potrzebujemy 5g na dzień. Dlatego nie należy rezygnować z soli jedynie rozsądnie ją ograniczać. Jak to zrobić?
- Nie sól ryżu, makaronu czy innych dodatków - wystarczy, iż sos jest słony.
- Nie sól wiele. Przyzwyczaj organizm do mniejszej ilości soli.
- Sól jak najmniejszą liczba potraw. jeśli jesz kanapkę z serem i pomidorem, nie przyprawiaj jej - ser posiada w sobie wystarczającą liczba soli.
krok 2


niejadek

"Najlepiej przejdź na dietę wegańską! Warzywa są zdrowe i szybko się od nich chudnie!"
PRAWDA, Lecz...
Dieta wegańska pozwala szybko schudnąć, ale jedzenie samych warzyw nie jest tak zdrowe, jak nam się zwykło wydawać. Przede wszystkim prawie wszystkie warzywa zawierają konieczne do życia białko - jego źródłem są jedynie rośliny strączkowe. jeśli więc decydujemy się na taką dietę, należy pamiętać o bogatym wachlarzu jadłospisu jarskiego. Także szybkie schudnięcie, niewątpliwe zapewnione poprzez ten rodzaj diety, nie jest najlepszym pomysłem! Pamiętaj o efekcie jo-jo! - to już nie jest mit!
krok 3
"Nie pij piwa! Od tego się tyje!"
NIEPRAWDA!
Tycie nie skutkuje samo piwo, lecz łaknienie, które po nim mamy. Trunek gdyż pobudza trawienie. jeśli więc napijemy się piwa i nie pohamujemy głodu, siłą rzeczy - tyjemy. Stąd eufemistyczne ustalenie "mięsień piwny" na niemały brzuch niektórych mężczyzn, jest niesprecyzowane. Owy mięsień piwny jest wywołany tyciem od przekąsek, które panowie niemal rytualnie spożywają. W czasie gdy miejscem, gdzie gromadzą tkankę tłuszczową jest właśnie brzuch.
Dlatego nie musisz drżeć, biorąc szklankę piwa do ręki! Tylko pamiętaj, by uważać na łaknienie i nie opychać się po nocy.
krok 4


kolacja

"Kolację oddaj żebrakowi..."
NIEPRAWDA!
Ile to już lat dietetycy zabraniają jeść po 18. Otóż nic bardziej błędnego! Nasz żołądek cały czas pracuje - także w nocy! jeśli nie dostarczymy mu pożywienia poprzez ponad 12 godz., kwasy stopniowo niszczą jego ściany. Dlatego najlepiej zjeść na kolację coś lekkiego, około 2 godziny przed snem. Wilk syty i owca cała!
krok 5


obżarstwo

"Kolega/koleżanka poradził/a mi rewelacyjną dietę! Wymyślili ją naukowcy, więc musi być dobra!"
PRAWDA?
Mowa oczywiście o modnej od kilku lat diecie kopenhaskiej. Została ona opracowana poprzez naukowców i raczej z tego powodu cieszy się sporym powodzeniem. W ciągu 2 tygodni można zgubić nawet 10 kg. Nie trzeba być jednak naukowcem, by stwierdzić, iż dieta jest bardzo uboga w składniki odżywcze (opiera się raczej na jajkach) i wyniszcza organizm (na śniadanie zaleca na przykład spożycie jedynie kawy). Co więcej, schudnięcie nawet nie 10kg, lecz 7,5kg w 2 tygodnie grozi niechybnym efektem jo-jo. jeśli chcesz wiele schudnąć, nie stosuj radykalnych diet. Ogranicz słodycze, jedz mniej, lecz dostarczaj organizmowi wszystkie substancje odżywcze. Nie stawiaj także na prędkość, ale na wytrwałe dążenie do upragnionej wagi. Działaj z głową!
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.