Leczenie Olej kokosowy – tłuszcz na odchudzanie przyczyny. Co znaczy nasyconych kwasów tłuszczowych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
6 głosów

Olej kokosowy – tłuszcz na odchudzanie

Definicja z ang. Coconut oil - fat for weight loss, z niem. Kokosöl - Fett für die Gewichtsabnahme.

Co to znaczy:

Olej z kokosa poprzez długi czas uznawany był za niezdrowy poprzez zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych. Nie ma jednak wątpliwości, iż ten rodzaj tłuszczu jest dość specyficzny z racji na średniej długości łańcuchy atomów węgla.

Największy procentowy udział w składzie oleju kokosowego ma kwas laurynowy, co ciekawe ten sam rodzaj kwasu obecny jest w mleku matki. Wspiera on w naturalny sposób odporność naszego organizmu. Ma bardzo mocne działanie bakterio- i grzybobójcze, stanowi efektywną broń również w walce z wirusem HIV czy bakterią Helicobacter pylori. Minimalizuje on również nadprodukcję łoju zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Blokując działanie enzymu przekształcającego testosteron w jego aktywną formę odpowiedzialną za nasilanie procesu łysienia wśród mężczyzn efektywnie zapobiega bądź minimalizuje utratę włosów.

Liczne badania dowiodły, że mimo obecności w oleju nasyconych kwasów tłuszczowych nie ma on negatywnego wpływu na poziom „złego cholesterolu” w organiźmie.
Badania prowadzone wśród ludności tradycyjnie konsumującej duże ilości oleju kokosowego potwierdziły kliniczne wyniki wskazujące na brak korelacji pomiędzy spożyciem tego rodzaju oleju, a chorobami sercowo-naczyniowymi.

Olej kokosowy znacząco ułatwia absorpcję minerałów – szczególnie wapnia i magnezu, witamin z grupy B i tych rozpuszczalnych w tłuszczach: A,D,E i K.
Dzięki tym właściwościom zapewnia efektywną ochronę przed osteoporozą i zubożałą mineralizacją kości.
Przyczynia się do zachowania zdrowia włosów, skóry i paznokci służący zarówno od wewnątrz jak i zewnętrznie.

Jak olej kokosowy pomoże Ci schudnąć?

Jak już wcześniej wspomniałam zawiera średniej długości łańcuchy, co znaczy, iż jest szybko konwertowany w organizmie w energię. Zapewnia to właściwe zastosowanie go i pewność, że nie zostanie on zmagazynowany w formie tkanki tłuszczowej.


Olej kokosowy poprawia również metabolizm i funkcje tarczycy, która natomiast odpowiada za produkcję hormonów bezpośrednio wpływających na tempo przemiany materii.


Cztero- tygodniowe badanie prowadzone poprzez Międzynarodowy Instytut Zdrowia jednoznacznie udowodniło, że średniej długości łańcuchy kwasów tłuszczowych obecne w oleju kokosowym mogą być uznane za środki w zapobieganiu bądź leczeniu otyłości bo spożywanie diety bogatej w nie determinuje większą utratą tkanki tłuszczowej w porównaniu do spożywania takiej samej ilości olejów posiadających długie łańcuchy węglowodorowe.

Olej kokosowy można poddawać działaniu wysokiej temperatury, poprzez co nadaje się zarówno do gotowania jak i pieczenia.

Pomoc w przypadkach: olejek kokosowy na odchudzanie, tłuszcze na dietę, olej z kokosa na chudnięcie, olej kokosowy na odchudzanie

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1
    • 9 lipca 2014

    Co w przypadku, gdy nie stosuję masła, margaryny, oliwy ani oleju. Rozumiem dobroczynny wpływ oleju kokosowego jeśli zamienię pospolite tłuszcze na ten. Jeśli wprowadzę ten olej dodatkowo do diety, to również odczuję wpływ na odchudzanie? Nie chodzi mi o odczucie większej sytości, czy brak podjadania, ponieważ mam zbilansowaną dietę, prawidłową przemianę materii i nie podjadam w ciągu dnia.