Leczenie Właściwości lecznicze cynamonu i miodu. przyczyny. Jak leczyć skoro można najpierw.

Czy pomocne?

100% pozytywne
4 głosy

Właściwości lecznicze cynamonu i miodu.

Definicja z ang. The healing properties of cinnamon and honey., z niem. Die heilenden Eigenschaften von Zimt und Honig..

Jak leczy DIETETYK w przypadku WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE CYNAMONU I MIODU.: Miód i jego cudowne właściwości są znane od wieków. Po co sięgać po tabletki, skoro można najpierw spróbować pomóc sobie naturalnymi metodami. Miód w połączeniu z cynamonem daje nie tylko świetne walory smakowe, lecz przede wszystkim zbawiennie działa na nasz organizm i wpływa na nasze zdrowie. Przeczytaj, na co może Ci pomóc cynamon i miód, jakie choroby zwalczy, jakie bóle uśmierzy.
krok 1
Zapalenie stawów. Zrób pastę z miodu i wody w proporcjach 1:2. Dodaj łyżeczkę cynamonu. Dokładnie wymieszaj. Wmasuj przyrządzoną pastę w swędzące miejsca na ciele. W większości przypadków ból ustępuje do pół godziny.
krok 2
Wypadanie włosów. Zrób pastę z jednej łyżeczki miodu, jednej łyżeczki cynamonu i ciepłej oliwy z oliwek (oliwy na tyle, by uzyskać konsystencję maseczki). Nałóż maseczkę na skórę głowy i włosy przed myciem. Trzymaj poprzez 15 min.. Po tym czasie zmyj maseczkę ciepłą wodą.
krok 3
Ból zęba. Zrób pastę z jednej łyżeczki cynamonu i 5 łyżeczek miodu. Przyłóż do bolącego zęba. Ból powinien ustąpić po 15-20 minutach.
krok 4
Zredukowanie cholesterolu. 2 łyżki miodu, 3 łyżki cynamonu, 470ml herbaty. Wymieszaj. Po wypiciu tej mieszanki wartość cholesterolu w organizmie spada nawet do 10% w ciągu dwóch godz..
krok 5
Przeziębienie. Ci, którzy łatwo łapią infekcje i chodzą przeziębieni i osłabieni mam lek w formie miodu i cynamonu. Jedz poprzez 3 dni łyżkę ciepławego (nie gorącego!) miodu z 1/4 łyżeczki cynamonu. Powinno pomóc na kaszel, katar, odetka zatoki.
krok 6
Niepłodność. Już w starożytności zalecano mężczyznom jedzenie miodu, by nasienie było mocne i zdrowe. Znachorzy zalecali im jedzenie dwóch łyżek miodu przed snem. Ta sposób może być służąca również poprzez kobiety, by miały zdrowe macice. W Chinach, Japonii i innych azjatyckich państwach, gdy kobieta nie może zajść w ciążę doktor poleca jej powiększenie ilości miodu i cynamonu w diecie. Kobiety mieszają pół łyżeczki miodu ze szczyptą cynamonu i nakładają na dziąsła tak regularnie w ciągu dnia jak się tylko im uda. Dlatego miód z cynamonem łączą się ze śliną i powoli zostają wprowadzane do organizmu.
krok 7
Problemy z żołądkiem. Jeżeli dręczą Cię bóle żołądka, częste gazy czy wzdęcia miód z cynamonem może Ci pomóc. Dodaj na łyżkę miodu szczyptę cynamonu i zjedz. Poczuj ulgę. W przypadku potrzeby zjedz następną łyżkę miodu z cynamonem.
krok 8
Mechanizm immunologiczny. Dzienna dawka miodu i cynamonu wzmacnia mechanizm immunologiczny i chroni organizm przed atakami bakteryjnymi i wirusowymi. Naukowcy dowodzą, iż miód dzięki zawartości żelaza i wielu witamin wzmacnia białe krwinki.
krok 9
Długie życie. Starożytne kultury wykorzystywały herbatę z miodu i cynamonu wierząc, iż to przedłuży im życie. Jak zrobić tą herbatę? 3 szklanki wody, 4 łyżki miodu i 1 łyżka cynamonu. Zagotuj. Piij 1/4 szklanki 3 razy na dzień. Podobno przedłuża życie. Widoczne konsekwencje to piękna, świeża i gładka skóra.
krok 10
Spadek wagi. Pij każdego dnia rano na pusty żołądek szklankę ciepłej wody wymieszanej z miodem i cynamonem. Jeżeli będziesz to robić często, zauważysz spadek wagi, a 'nowy' tłuszcz nie będzie się osadzał w organizmie.

Lekarz Dietetyk: WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE CYNAMONU I MIODU.; DIE HEILENDEN EIGENSCHAFTEN VON ZIMT UND HONIG.; THE HEALING PROPERTIES OF CINNAMON AND HONEY.;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.