Leczenie Jak dostarczyć magnez do organizmu przyczyny. Co znaczy magnez nie jest regularnie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak dostarczyć magnez do organizmu?

Definicja z ang. How to deliver magnesium into the body, z niem. Wie Magnesium in den Körper zu liefern.

Co to znaczy: Magnez (Mg) jest jednym z zapomnianych minerałów. W odróżnieniu do wapnia, magnez nie jest regularnie reklamowany. Jednakże sporo powszechnych dolegliwości takich jak palpitacje serca, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, nerwobóle, niepokój, bezsenność, tiki nerwowe, migreny i sporo innych chorób może być wywołanych deficytem magnezu w organizmie. Ostatnie badania wykazały, iż sporo ludzi poddających się nowoczesnym dietom nie uzyskuje minimalnej dawki dziennego zapotrzebowania na magnez. Tak więc logicznie jest wnioskować, że powiększenie dawek magnezu dostarczanych do organizmu, może znacząco wpłynąć na obniżenie dolegliwości związanych z jego niedoborami.
Poniżej podaje wskazówki jak wzbogacić rodzinną dietę o magnez.
krok 1
Pierwszym krokiem jest oczywiście nic więcej jak jedzenie większej ilości pożywienia bogatego w magnez, jest to fasoli, orzechów i warzyw. Warzywa są wyjątkowo dobre kiedy uważasz na własna wagę, bo przyjmowanemu magnezowi towarzyszy mało kalorii. Praktycznie każdego ranka przygotowuj porcję zupy z sporą ilością fasoli, mięsa i warzyw i pozwalaj jej gotować się na wolnym ogniu cały dzień. Kiedykolwiek poczujesz się głodna będziesz mogła sięgnąć po zupę gotową do zjedzenia w każdej chwili.
krok 2
Za wiele tłuszczu w diecie potrafi być bardzo niezdrowe, jednakże tłuszcz w drobnych dawkach polepsza przyjmowanie wartości odżywczych zawartych w pokarmie. Badanie opublikowane w Amerykańskim Dzienniku Klinicznego Odżywania w 2004 mówi: 'Przy konsumpcji sałatek z niskim w tłuszcz dressingiem nie zaobserwowano przyswajania karotenoidów do organizmu. Zdecydowanie większa przyswajalność została odnotowana w czasie stosowania pełnotłustych dressingów. Jeśli starasz się zrzucić wagę ale masz niedobór magnezu korzystniejsze może być pomniejszenie przyjmowanych kalorii, szczególnie białego chleba, ciast i herbatników niż tłuszczu. Wynikiem niskiej w tłuszcz diety mającej na celu obniżenie wagi mogą być objawy braku magnezu w organizmie ( na przykład skurcze mięśni, drgawki i tak dalej).
krok 3
Ogranicz przyjmowanie pustych kalorii w formie frytek, wysokocukrowych napojów gazowanych, herbatników, rafinowanych ziaren bo są one wysokokaloryczne i ubogie w składniki odżywcze - szczególnie magnez. Spora porcja warzywno-mięsnej zupy może posiadać liczba kalorii równą dwóm kromkom białego chleba, jednakże zupa posiada wiele więcej magnezu i innych niezbędnych składników odżywczych.
krok 4
Wapń przeciwdziała magnezowi. Za wiele mleka albo żywności bogatej w wapń może obniżyć przyjęcie magnezu do organizmu. Niedawne badania wskazują że przyjmowanie suplementów wapnia u starszych kobiet może wpłynąć na podwyższenie ryzyka zawału serca. Toteż logicznym jest przyjąć że wapń przyjmowany w zbyt dużych ilościach (obniżając poziom magnezu w organizmie) może prowadzić do chorób serca, bo magnez jest konieczny do jego prawidłowego funkcjonowania.
krok 5
Jedna łyżka stołowa melasy posiada 48.4 mg magnezu przy jedynie 58 kaloriach. Dla osoby przyjmującej 2000 kalorii na dzień stanowi to 12% dziennej dawki magnezu. Tak wiec przy 2.9% kalorii na dzień możesz uzyskać 12% twojego dziennego zapotrzebowania na magnez - bardzo korzystny układ. Melasa jest także bardzo wartościowym źródłem żelaza, wapnia, witaminy B6 i manganu.
krok 6
Lepiej dostarczać jest magnez w diecie, niż brać suplementy. Magnez jest minerałem alkaicznym i częstym składnikiem leków zobojętniających. W niektórych sytuacjach można zaobserwować, iż branie suplementów z magnezem poprzez więcej niż jeden dzień może powodować skurcze mięśni i biegunkę. Branie suplementów magnezu może być porównywalne do przedawkowania leków zobojętniających, które mogą obniżać poziom kwasu żołądkowego, co natomiast może uniemożliwiać poprawną absorpcję składników mineralnych. Dodatkowo magnez potrzebuje innych witamin i minerałów jako czynników pomagających jego przyswajanie, tak więc przyjmowanie magnezu w pojedynkę może nie być wystarczające, by wyrównać jego niedobór.
krok 7
Ponadto zastanów się, czy pH Twojego organizmu nie jest zbyt kwaśne albo zbyt zasadowe w celu utrzymania optymalnego poziomu magnezu.
krok 8
Alkohol może wywołać utratę magnezu. sporo objawów kaca (ból głowy, wrażliwość na hałas, wrażliwość na światło) są identyczne jak symptomy niedoboru magnezu.
krok 9
sporo leków na receptę, włączając powszechnie przepisywane antybiotyki, mogą powodować utratę magnezu.
krok 10
Kofeina również skutkuje utratę magnezu. Produkty zawierające kofeinę, włączając kawę, herbatę, wybrane napoje energetyczne, batoniki i wybrane rodzaje napoi gazowanych mogą doprowadzić do wypłukania się magnezu z organizmu.
krok 11
Należy pamiętać, iż sporo tabletek multiwitaminowych nie zawiera wystarczającego poziomu magnezu, z kolei może zawierać sporo antagonistów magnezu. (Magnez nie jest regularnie spotykany w tabletkach multiwitaminowych, gdyż dodanie magnezu sprawia, iż ​​pigułka jest za spora do przełknięcia, więc producenci po prostu go omijają!) Jeżeli Ty albo członkowie Twojej rodziny czujecie potrzebę przyjmowania suplementów diety, weźcie pod uwagę produkty wzbogacone o witaminy, takie jak batony energetyczne albo sproszkowane suplementy. Tego typu produkty częściej zawierają znaczny proc. RDA magnezu, lecz mimo to sprawdzaj etykiety, by się upewnić.
krok 12
Należy pamiętać, iż sporo wzbogacanej żywności nie zawiera magnezu, z kolei może zawierać jego antagonistów.
krok 13


Fasola

Estrogen pomaga organizmowi w pobraniu i użyciu magnezu. Mleko sojowe jest bogate w fitoestrogeny, a również magnez. Jednak spożywanie soi w dużych ilościach nie jest zdrowe, gdyż może podnosić za bardzo poziom estrogenu, co nie jest dobre dla organizmu. Wysokie spożycie soi może także powodować problemy z tarczycą.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.