Leczenie Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy przyczyny. Jak leczyć dietę. Powinna się ona.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy?

Definicja z ang. What diet hypothyroidism, z niem. Welche Diät Hypothyreose.

Jak leczy ENDOKRYNOLOG w przypadku JAKA DIETA PRZY NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY: Jeżeli cierpisz na niedoczynność tarczycy, powinnaś zawsze utrzymywać zdrową dietę. Powinna się ona składać z owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Inne istotne produkty to chude mięso i owoce morza. Możesz również wzbogacić dietę multiwitaminowym suplementem. Przy tej dolegliwości twoja dieta powinna pomóc kontrolować wagę ciała i obniżyć konsekwencje niedoczynności.
krok 1
Przyjmuj selen
W twojej diecie istotny jest minerał o nazwie selen. To jest mocny antyutleniacz, który pomaga hormonom tarczycy przybrać ich aktywną formę. Jest on obecny w chudym mięsie i przede wszystkim w orzechach brazylijskich.
krok 2
Jedz błonnik
Twoja dieta powinna być również bogata w błonnik. Jego spożywanie pozwala na pomniejszenie wagi dzięki wspomaganiu procesu trawienia. Błonnik jest obecny w otrębach, płatkach owsianych, ziarnach zbóż, ryżu i fasoli. Składnik ten pomaga również zwalczyć zatwardzenie.
krok 3
Unikaj wytwórów bogatych w węglowodany i alkoholu
Osoba z niedoczynnością tarczycy powinna unikać niektórych wytwórów spożywczych. Żywność zawierająca wyrafinowane ziarna nie nadaje się do tej diety. Do tej grupy należą ziemniaki, kukurydza, biała mąka, cukier i inne produkty zawierające skrobię. Należy również unikać alkoholu, gdyż może on niebezpiecznie zmienić poziom cukru w organizmie, i wytwórów bogatych w węglowodany, jak makaron.
krok 4
Unikaj jedzenia na surowo pewnych warzyw i owoców
Powinno się również unikać jedzenia pewnych warzyw na surowo, jak kapusta, brokuły, szpinak, kalafior, kiełki, gorczyca, jarmuż i rzodkiewka. Szkodliwe mogą być również takie owoce, jak brzoskwinie, truskawki czy gruszki. Wszystkie one mogą powodować zwiększenie tarczycy.
krok 5
Jedz regularnie i mniejsze porcje
Osobom z niedoczynnością tarczycy zaleca się również rozłożyć posiłki na 5-6 mniejszych porcji w ciągu dnia, w celu kontrolowania wagi. Jedzenie małych posiłków stabilizuje wolny metabolizm. Każda porcja powinna zawierać odpowiednią liczbę kalorii, by utrzymać odpowiednią wagę ciała – zwykle to jest około 300 kalorii. Mniejsze posiłki pozwalają również ustabilizować poziom cukru w organizmie.
krok 6
Pij wodę
Istotną częścią diety jest także picie dużych ilości wody. Wspomaga to krążenie krwi i wydalanie toksyn z organizmu.
krok 7
Staraj się ćwiczyć jak najczęściej
Kontrolowaniu wagi ciała powinna towarzyszyć regularna lekka gimnastyka. Zaleca się szybki spacer, trucht, pływanie albo jazdę na rowerze. Bardziej kondycyjne ćwiczenia mogą być wykonywane za zgodą lekarza. Ćwiczenia z użyciem ciężarków są dozwolone pod ścisłą obserwacją specjalisty.
krok 8
Zaznacz odpowiednią dietę
Jeżeli cierpisz na niedoczynność tarczycy, zawsze najlepiej zasięgnąć rady lekarskiej. Doktor pomoże ci skonstruować odpowiednią dietę i zapewnić stały nadzór i wsparcie.

Lekarz Endokrynolog: JAKA DIETA PRZY NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY; WELCHE DIÄT HYPOTHYREOSE; WHAT DIET HYPOTHYROIDISM;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.