Leczenie Jak domowymi sposobami wyleczyć zatrucie pokarmowe przyczyny. Co znaczy szkodliwe.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak domowymi sposobami wyleczyć zatrucie pokarmowe?

Definicja z ang. As home remedies to cure food poisoning, z niem. Als Hausmittel Lebensmittelvergiftung zu heilen.

Co to znaczy: Zatrucie pokarmowe pojawia się po spożyciu pokarmu, gdzie znajdowały się szkodliwe substancje albo różnego rodzaju drobnoustroje. Choroba ta jest dość męcząca i może trwać od kilku godz. do nawet kilku dni. Może temu towarzyszyć biegunka, wymioty i bóle brzucha. Co zrobić gdy nas dopadnie? W poniższym artykule znajdziesz domowe metody na leczenie zatrucia pokarmowego.
woda mineralnakisielsuche przekąskiprodukty z żywymi kulturami bakterii
krok 1
Nawadniaj organizm. Zatrucie pokarmowe skutkuje, iż odwadniasz się co sprawia, iż czujesz się gorzej. Pij wodę mineralną, najlepiej niegazowaną. Dostarczy ona tobie niezbędnych minerałów, które w czasie choroby są wydalane z organizmu. Dobrym pomysłem jest także picie kisielu bądź bulionu z warzyw czy kurczaka. Pomoże to szybciej zregenerować organizm.
krok 2
Unikaj picia kawy i innych napojów zawierających kofeinę. Kofeina jest środkiem moczopędnym. Picie takich napojów sprawi, iż twój organizm pozbędzie się więcej wody co nie jest wskazane w zatruciu. Unikaj tego.
krok 3
Jedz. Prawdopodobnie nie masz apetytu i ostatnia rzeczą, którą byś zrobił jest zjedzenie czegoś. Jednakże musisz jeść, tak aby dostarczyć organizmowi sił do walki z chorobą. W zatruciu pokarmowym jedz „suche” jedzenie a więc tosty, biszkopty bądź krakersy. Nie jedz ostrych rzeczy. Mogą one podrażnić przewód pokarmowy, co pogorszy sprawę.
krok 4
Jedz produkty zawierające żywe kultury bakterii tak zwany probiotyki. Występują one w produktach mlecznych, jogurtach, kefirach, maślankach. Jednakże nie w każdych. Probiotyk powinien w 1 gramie zawierać przynajmniej 10mln jednostek Bifidobacterium albo 100mln jednostek Lactobacillus.
krok 5
Bądź cierpliwy. Odpoczywaj i nie przemęczaj się. Organizm musi wydalić całą toksynę co może potrwać nawet kilka dni. Jednak, gdy symptomy są ostre i utrzymują się poprzez dłuższy czas skontaktuj się z lekarzem.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jeżeli symptomy są ostre i utrzymują się poprzez dłuższy czas skontaktuj się z lekarzem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.