Leczenie Jak leczyć migrenę przyczyny. Co znaczy Regularnie towarzyszą mu nudności czy także.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć migrenę?

Definicja z ang. How to treat migraine, z niem. Wie zur Behandlung von Migräne.

Co to znaczy: Kluczowym symptomem migreny jest pulsujący, najczęściej jednostronny ból głowy. Regularnie towarzyszą mu nudności czy także nadwrażliwość na światło, zapachy i dźwięki. Dolegliwość ta występuje raczej u kobiet i regularnie mylona jest ze zwykłym bólem głowy. Jednak ten, kto aczkolwiek raz jej doświadczył, będzie wiedział jak trudno z ją pokonać. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zwalczyć migrenę.
krok 1
Atak migreny
Gdy ataki migreny są łagodne, możesz pokonać je samodzielnie. W żadnym wypadku nie czekaj, aż ból sam minie. Zażyj środek przeciwbólowy (Aspiryna, Paracetamol, Teopiryn, Neopiryn, Saridon), zjedz coś lekkiego i napij się słodzonej herbaty, najlepiej z imbirem, która złagodzi mdłości. Jeżeli to możliwe połóż się i dobrze wywietrzonym pokoju, przyłóż zimny okład na głowę i spróbuj zasnąć. Gdy nie masz takiej możliwości, zwolnij tempo pracy, zrób sobie krótką przerwę.
krok 2
Identyfikacja powody bólu
Postaraj się znaleźć przyczynę bólu. Zwróć uwagę, w jakich okolicznościach się on pojawia. regularnie zdarza się, iż migrena pojawia się przy złej pogodzie, pod wpływem stresu, jakiegoś zapachu czy niewłaściwej diety. Jeżeli zidentyfikujesz przyczynę ataków, będziesz mogła ją wyeliminować albo chociaż ograniczyć.
powody występowania migreny:
- za długi albo za krótki sek,
- nieregularne jedzenie, głód,
- produkty żywnościowe na przykład czekolada, cytrusy, konserwy, jedzenie chińskie, sery, sosy w proszku, słodziki, kofeina, alkohol (wino),
- silne, ostre zapachy (benzyna, rozpuszczalniki, perfumy),
- zmiana pogody i ciśnienia,
- wahania hormonalne,
- stres.
krok 3
Triptany
Jeżeli zwykłe tabletki przeciwbólowe nie pomagają, wybierz się do lekarza. Przeprowadzi on szereg badań, które wykluczą inne
powody bólu głowy i postawi diagnozę. Dzięki mocnym lekarstwom przeciw migrenowym - Triptanom (Imigran, Zomig, Maxalt) - ból minie, a częstotliwość napadów na pewno się zmniejszy.
krok 4
Blokery receptorów betaadrenergicznych, leki przeciwdepresyjne i przeciwpadaczkowe
W razie powracających regularnie ataków migreny, stosuje się terapie innymi lekami. To są głównie leki blokujące kanały wapniowe, preparaty przeciwdepresyjne i przeciwpadaczkowe. Jednak na efekty ich działania trzeba czekać dość długo.
krok 5
Akupunktura na migrenę
Skorzystaj z akupunktury. Nie ma ona skutków ubocznych, jak

w razie zażywania niektórych leków. Zabieg polega na wkłuciu cieniutkich igieł – 10 do 15, w określone punkty ciała. W czasie zabiegu wydzielane są hormony, które łagodzą i uśmierzają ból, zapobiegając przy tym następnym atakom migreny.
krok 6
Świecowanie uszu
Wybierz się na świecowanie uszu. Świecowanie przynosi ulgę osobom cierpiącym na migrenę, bóle albo zawroty głowy. Zabieg można wykonać w gabinetach medycyny naturalnej.
krok 7
Joga na migrenę

Jeżeli masz atak ostrej migreny ulgę przyniosą ci ćwiczenia jogi. Ich dokładny opis wraz ze zdjęciami znajdziesz tutaj.
krok 8
Aromaterapia
Wybierz olejki eteryczne. Najlepiej by zawierały lawendę, eukaliptus, miętę, bazylię albo rozmaryn. Migrenę złagodzi masaż z użyciem olejków, kąpiel albo inhalacje i aromatyzacja powietrza. Połącz aromaterapię z technikami relaksacyjnymi ( na przykład oddychania).
Wskazówki i ostrzeżenia
Ogranicz picie kawy, herbaty i wszelkich alkoholi.Jedz często i unikaj produktów, które wyzwalają atak.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.