Leczenie Jak przygotować się do poczęcia dziecka przyczyny. Jak leczyć nieliczne pary świadomie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przygotować się do poczęcia dziecka?

Definicja z ang. How to prepare for conception, z niem. Wie für die Konzeption zur Vorbereitung.

Jak leczy GINEKOLOG w przypadku JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO POCZĘCIA DZIECKA: Oczywiście poczęcie dziecka jest w większości dziełem przypadku. Tylko nieliczne pary świadomie starają się o dziecko. Jednak, przygotowując się kilka miesięcy wcześniej do poczęcia dziecka możesz zapobiec problemom zdrowotnym dziecka i zapewnić mu lepsze warunki rozwoju. Dowiedz się co powinnaś zrobić, by zadbać o własne przyszłe maleństwo.
krok 1
Idź do lekarza razem ze swoim partnerem
Powiedzcie mu o swoich planach. Przebada Was i w przypadku czego pomoże w leczeniu infekcji. Podstawowe badania to:
- Podstawowa badanie laboratoryjna moczu i krwi. (kobieta w poszerzonym zakresie)
- Badanie poziomów hormonów tarczycy,
- Badanie na obecność antygenu Hbs, świadczącego o nosicielstwie wirusa zapalenia wątroby typu B (tak zwany żółtaczki),
- Badanie na obecność przeciwciał groźnego wirusa cytomegalii.
- Badanie na obecność we krwi przeciwciał przeciwko toksoplazmozie
- choroba ta przenoszona jest poprzez koty domowe. Jest ona niezwykle groźna dla płodu, a u ludzi i zwierząt najczęściej przebiega bezobjawowo. - kobieta powinna również zrobić wymaz z szyjki macicy ( cytologia i czystość pochwy )
- USG narządu rodnego i piersi
- podstawowe badania hormonalne określające poziomy hormonów kobiecych.
Kobieta powinna w dzieciństwie przejść różyczkę i odrę. Jeżeli nie przeszła ich wówczas powinna się zaszczepić na te choroby. Warto również się zaszczepić na zapalenie wątroby typu B.
krok 2
Badania genetyczne
Kobiety po 35 roku życia, które nie były jeszcze w ciąży powinny udać się do poradni genetycznej. Im kobieta jest starsza, tym wyższe prawdopodobieństwo poronienia albo pojawienia się u dziecka wad w budowie fizycznej albo wystąpienia chorób uwarunkowanych genetycznie.
krok 3
Kwas foliowy
3-2 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę powinnaś zacząć przyjmować kwas foliowy. Zmniejszy on ryzyko urodzenia dziecka z wadą centralnego układu nerwowego.
krok 4
Zdrowa dieta
Dieta powinna być zbilansowana i zdrowa. Jedz posiłki regularnie - ok. 5 razy na dzień, lecz w mniejszych porcjach. Unikaj fast foodów i gotowych potraw w słoikach. Zamiast przyjmowania preparatów witaminowych jedz wiele warzyw, owoców, chudego mięsa, nabiału i ziaren. Unikaj serów pleśniowych i niedogotowanego mięsa.
krok 5
Używki
Kawa - Jedna filiżanka kawy z mlekiem rano powinna wystarczyć. Spora liczba kofeiny może prowadzić do poronień albo późniejszej nadpobudliwości dziecka.
Tytoń - Należy bezwzględnie wystrzegać się papierosów. Palenie tytoniu może wywołać obniżenie umiejętności intelektualnych dziecka i większą jego podatność na zachorowania.
Alkohol - Maksymalnie ograniczyć
krok 6
Sport
Przed zajściem w ciążę powinnaś zacząć ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni kręgosłupa, pleców, brzucha, pośladków i krocza. Rekomendowane jest pływanie, rower i ogólna gimnastyka.

Lekarz Ginekolog: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO POCZĘCIA DZIECKA; WIE FÜR DIE KONZEPTION ZUR VORBEREITUNG; HOW TO PREPARE FOR CONCEPTION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam, ostatnia miesiączkę miałam 09.01.2017 roku skończyła się 15 licząc do ostatniego plamienia. Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia w okolicach dni płodnych. Okres spóźnia mi się 5 dzień licząc, ze miesiączki głównie mam co 27/29 dni. Dzisiaj wychodzi ze jest już 33 dzień cyklu. Bolą mnie piersi widoczne są bardziej żyłki. Nie powiększyły się aż tak jak mam uczucie ciężkości i w nocy wyczuwam kłujący ból. Jestem ciagle zmęczona, pobolewają mnie jajniki na zmianę. Nie wyczuwam dużego bólu jak to zwykle miewałam przed okresem. Mam uczucie mokrosci, ale na zewnątrz jest sucho tylko na majtkach dostrzegam ślady śluzu, ktory po sprawdzeniu jest mętny i nierozciagliwy. Robiłam testy po miesiączce wyszły negatywne. Dzisiaj czyli prawie 5 dni po terminie spodziewanej miesiączki zrobiłam kolejny negatywny. Dodam ze mam podwyższone TSH- 4,56 Ft3 ft4 w normie. FT3-5,36 FT4-16,51. Byłam u endokrynolog która stwierdziła, ze nie wymaga to leczenia, bo mój organizm zle zniósłby tabletki. Jaka jest możliwość, ze jestem w ciąży. Mimo ze testy wychodzą negatywne. Pozdrawiam