Leczenie Jak uśmierzyć ból menstruacyjny przyczyny. Jak leczyć podbrzusza a czasami tak ostry, iż.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uśmierzyć ból menstruacyjny?

Definicja z ang. How to relieve menstrual pain, z niem. Wie zu Menstruationsschmerzen lindern.

Jak leczy GINEKOLOG w przypadku JAK UŚMIERZYĆ BÓL MENSTRUACYJNY: Większość kobiet cierpi na bóle miesiączkowe. Czasami to jest lekki ból podbrzusza a czasami tak ostry, iż jakiekolwiek tabletki nie pomagają. Prócz bólów brzucha możemy odczuwać bóle mięśni czy kręgosłupa. Poniżej przedstawiam kilka sposobów łagodzenia bólów menstruacyjnych. Należy jednak pamiętać, iż każdy z nich będzie różnie działał na każdą kobietę. Jeżeli jeden sposób nie pomoże, nie zniechęcaj się i wypróbuj następnego, aż znajdziesz coś, co będzie dla ciebie najlepsze.
krok 1
Leczenie bólów miesiączkowych dzięki pietruszki.
Pietruszka jest jednym z w najwyższym stopniu efektywnych środków dostępnych w domu, które mogą zredukować bóle miesiączkowe. Powiększa menstruację i czyni ją bardziej regularną. Działanie to wywołane jest obecnością apiolu, który stanowi przedmiot kobiecych hormonów.
Regularne wykorzystywanie soku z pietruszki, w szczególności w połączeniu z sokiem z buraków, marchwi i ogórków, może zminimalizować występowanie skurczy, które są rezultatem zaburzenia miesiączkowania. Rekomendowana liczba to 75 ml każdego z czterech soków.
to jest jedna z w najwyższym stopniu doskonałych metod leczenia problemów menstruacyjnych po ciąży i przyczynia się do dostarczenia organizmowi szerokiej gamy witamin i składników odżywczych, które z korzyścią wpłyną na zdrowie zarówno matki jak i dziecka.
Taka mieszanina soków powinna być spożywana codziennie i zawsze powinna być świeża. Nie przygotowuj soku w lodówce, gdyż po pewnym czasie straci swą wartość odżywczą. Mieszanki soków owocowych bądź warzywnych są bardzo popularne jako środki zwalczające bóle miesiączkowe i możesz je dołączyć do swojej codziennej diety dopóki nie zaobserwujesz pozytywnej poprawy. Naturalnych środków możesz używać bez problemu na skurcze miesiączkowe, ciężki cykl i na wszelakie zmiany w cyklu miesiączkowym.
krok 2
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki imbiru.
Następnym i równie skutecznym domowym metodą na zaburzenia menstruacyjne takie jak mocny ból i zatrzymanie miesiączkowania jest imbir. By przygotować zetrzyj kawałek świeżego imbiru na tarce, następnie zalej wodą i gotuj poprzez kilka min.. Wywar posłódź cukrem i stosuj trzy razy na dzień, po każdym posiłku, jako lek na bóle menstruacyjne. Jeżeli preferujesz, możesz użyć miodu zamiast cukru. W godzinach rannych najlepiej zastosować wywar zaraz po przebudzeniu.
W razie korzystania z tego środka po ciąży, istotne jest, by używać miodu przetworzonego, a nie surowego, który może zawierać pewne bakterie powodujące u niemowląt chorobę zwaną jadem kiełbasianym. Pojawia się ona zwykle u niemowląt, które były bezpośrednio karmione surowym miodem, jednak lepiej jest dmuchać na zimne.
krok 3
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki sezamu.
Nasiona sezamu są bardzo cennym środkiem do walki z problemami menstruacyjnymi. Wystarczy rozpuścić pół łyżeczki proszku z nasion sezamu w gorącej wodzie i stosować często dwa razy dziennie. Szczególnie rekomendowane są dla młodych dziewcząt mających anemię, u których ból skurczy mięśni jest dosyć mocny. Najlepiej jest zacząć stosować na dwa dni przed spodziewanym okresem, co spowoduje bardziej obfite miesiączki. W czasie kuracji dobrze jest również brać ciepłe kąpiele garść rozgniecionych nasion sezamu.
krok 4
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki papai.
Niedojrzałe owoce papai są idealne na skurcze mięśni macicy i zapewniają poprawną menstruację. Jest szczególnie pomocna w sytuacjach utraty miesiączkowania wskutek stresu jak również strachu, w szczególności u młodych dziewcząt.
krok 5
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki ciecierzycy.
Na bolesne miesiączki najlepiej jest wrzucić do przygotowanej gorącej kąpieli, roślinę ciecierzycy, która może być również wykorzystana w kąpieli w parze wodnej.
krok 6
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki nagietka.
Do zminimalizowania bólu i ułatwienia menstruacji nadaje się również kwiat nagietka. Do prawidłowego leczenia wymienionych zaburzeń najlepiej jest stosować łyżkę wywaru z tej rośliny, dwa razy na dzień.
krok 7
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki kwiatu bananowca.
Kwiat bananowca przynosi doskonałe efekty w leczeniu krwotoków i nadmiernych miesiączek. Należy go ugotować, następnie zjeść wraz z kawałkiem twarogu. Zwiększy to liczba progesteronu w organizmie i zredukuje krwawienie.
krok 8
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki nasion kolendry.
Nasiona kolendy są również bardzo skuteczne w leczeniu krwotoków i nadmiaru miesiączkowania. Wystarczy ugotować 6 gram nasion w pół litrze wody. Wywar będzie gotowy, kiedy połowa wody odparuje, po czym dodaj odrobinę cukru i pij, póki jest jeszcze ciepłe.
krok 9
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki kory drzewa mango.
Na intensywne krwawienie w czasie menstruacji pomoże również sok z kory owego drzewa. Sok podaje się z białkiem albo klejem roślinnym. Alternatywą może być mieszanina składająca się z 10 ml soku z kory i 120 ml wody. Zaleca się spożywanie jednej łyżeczki co godzinę albo dwie.
krok 10
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki kory drzewa Asioka.
Kora z drzewa Asioka idealnie działa na nadmierną utratę krwi w czasie okresu, która może być wywołana np. mięśniakiem macicy. Powinna być służąca w formie wywaru.
by przygotować, należy gotować 90 g kory w 30 ml mleka i 360 ml wody. Taka liczba powinna być spożywana w ciągu jednego dnia, w dwóch albo trzech dawkach. Kuracja powinna trwać od czwartego dnia okresu do zakończenia. Wywar należy przygotowywać codziennie.
krok 11
Leczenie bólów menstruacyjnych dzięki berberysu.
Indyjskie ziele berberysu zaleca się do stosowania

w razie nadmiernego krwawienia. Dawki nie powinny przekraczać od 13 do 25 g dziennie.
krok 12


Owoce

Dieta na bóle miesiączkowe - Dieta owocowa.
Dla zredukowania zaburzeń menstruacji i odbudowania ogólnego poziomu zdrowia, powinno się zacząć od diety owocowej trwającej około 5 dni, żywiąc się 3 razy na dzień świeżymi i soczystymi owocami. Jeśli jednak wystąpi spory spadek wagi w czasie stosowania tej diety, dodaj do każdego posiłku szklankę mleka.
krok 13
Dieta na bóle miesiączkowe - Dieta zbilansowana.
Po diecie owocowej, powinno się rozpocząć dietę dobrze zbilansowaną, z naciskiem na świeże owoce, surowe warzywa i pełnoziarniste produkty zbożowe.
krok 14
Dieta na bóle miesiączkowe - Unikanie wytwórów.
Produkty, od których powinno się stronić to: produkty z białej mąki, cukier, ciastka słodycze, rafinowane zboża, tłuszcz, konserwy, produkty marynowane, przyprawy, a również mocna kawa i herbata.
krok 15
Ciepła woda.
W ciągu pierwszych dni diety owocowej, kąp się dokładnie w ciepłej wodzie.
krok 16
Suche przecieranie i zimna kąpiel.
Przecieranie na sucho i zimna kąpiel powinny się stać czynnościami rutynowymi każdego poranka. Jednak wszystkie zimne kąpiele powinny być wstrzymane w czasie miesiączkowania.
krok 17
Unikanie palenia.
Jeżeli jesteś palaczką nałogową, rzuć palenie, gdyż pogłębia zaburzenia miesiączkowania.

Lekarz Ginekolog: JAK UŚMIERZYĆ BÓL MENSTRUACYJNY; WIE ZU MENSTRUATIONSSCHMERZEN LINDERN; HOW TO RELIEVE MENSTRUAL PAIN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam, zdecydowalam sie na tabletki antykoncepcyjne, ale boje sie isc do ginekologa. Co mam zrobic?