Leczenie Jak oczyścić wątrobę przyczyny. Co znaczy sporo obowiązków, dlatego także należy dbać o.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak oczyścić wątrobę?

Definicja z ang. How to clean the liver, z niem. Wie die Leber zu reinigen.

Co to znaczy: Wątroba jest drugim najważniejszym organem w naszym organizmie. Należy do niej sporo obowiązków, dlatego także należy dbać o jej niezłą kondycję. Wybrane z funkcji wątroby obejmują regulację tłuszczów i trawienia. Istnieje szereg produktów spożywczych, które mogą pomóc czynnościom wątroby. Przeczytaj ten artykuł a dowiesz się, które produkty spożywcze szczególnie pomagają w oczyszczaniu wątroby.
krok 1
Marchew
Marchew jest szczególnie bogata w beta-karoten. Pomaga regulować poziom cukru we krwi i zmniejszać stan zapalny w organizmie. Jest ona również dobrym źródłem energii i jest łatwo przyswajana poprzez organizm. Spożywanie marchwi pomaga oczyszczać wątrobę, lecz istotne to jest, by była ona świeża i ekologiczna.
krok 2
Czosnek
Czosnek oczyszcza i wzmacnia krew. Zawiera sporą liczba allicyny i selenu, które pomagają w oczyszczaniu wątroby. Oprócz wspomagania funkcji wątroby wspomaga również nerki. Czosnek pomaga aktywować enzymy, które wypłukują toksyny z wątroby.
krok 3
Cytryny
Sok cytrynowy jest bogaty w witaminę C, a dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom bardzo dobrze oczyszcza wątrobę. Cytryna oczyszcza również pęcherzyk żółciowy, nerki, przewód pokarmowy a również płuca. by poprawić trawienie pij każdego dnia filiżankę gorącej wody z sokiem z połówki wyciśniętej cytryny.
krok 4
Zielone warzywa liściaste
Zielone warzywa liściaste są bardzo dobre na oczyszczanie wątroby. Bogate są w chlorofil, który oczyszcza krew z toksyn. Włączenie do diety warzyw takich jak szpinak, gorczyca i rukola będzie świetnym pomysłem. Zielone warzywa liściaste są również źródłem błonnika pokarmowego. Mogą być spożywane po ugotowaniu jak również w formie surowej bądź soku.
krok 5
Burak
Buraki zawierają mnóstwo chemicznych związków zwanych betainą, która stymuluje komórki wątroby. Chronią również drogi żółciowe, które odgrywają istotną rolę w trawieniu pokarmu. Buraki są bogatym źródłem różnych witamin i minerałów, które pomagają nie tylko w oczyszczaniu wątroby, nerek i woreczka żółciowego, lecz również pomagają ustabilizować poziom cukru we krwi.
krok 6
Ostropest plamisty
Ostropest plamisty jest rośliną o działaniu leczniczym. Dzięki zawartości tak zwany sylimaryn, jego właściwości używane są do leczenia dolegliwości układu pokarmowego. Przede wszystkim działa przeciwzapalnie, detoksykująco, żółciotwórczo, żółciopędnie, chronią wątrobę przed działaniem trucizn. Wpływają również na obniżenie cholesterolu we krwi, zapobiegają marskości wątroby a również przyczyniają się do hamowania podziału komórek nowotworowych. Wspomagają odtruwanie organizmu.
krok 7
Zielona herbata
Zielona herbata jest znana w medycynie chińskiej już od wieków z racji na jej wielkie właściwości. Pomaga w oczyszczaniu wątroby i rozstrojach żołądka. Witaminy A, B, B2, K, E i C, które zawiera wspomagają naturalne mechanizmy regulacji i samooczyszczania organizmu. Zwalcza i likwiduje wolne rodniki tlenowe. Ma właściwości przeciwwrzodowe.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod oczyszczania organizmu jest picie na co dzień dużej ilości wody. Nie musisz ograniczać się tylko i wyłącznie do spożywania powyższych produktów, lecz pamiętaj, by stosunkowo systematycznie znajdowały się w twojej diecie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.